Belfast Telegraph

UK Website Of The Year

Queen's University graduations July 2, 2016 - full list of results

Published 08/07/2016

Graduating from Ulster University today are Gemma Kelly, Tyrone, Ruth Elliott, Tyrone and Amy Brown, Saintfield Pic by Harrison Photography
Graduating from Ulster University today are Gemma Kelly, Tyrone, Ruth Elliott, Tyrone and Amy Brown, Saintfield Pic by Harrison Photography
Chelsea Goodwin
HARRISON PHOTOGRAPHY - BELFAST - 1st July 2016 Graduating from Ulster University today with a degree in Hospitality and Tourism are Catherine McManus and Lauren Donnelly
HARRISON PHOTOGRAPHY - BELFAST - 1st July 2016 Graduating from Ulster University today with a Bachelor of Science is Ian Bothwell with brother in law Wayne McCullough
HARRISON PHOTOGRAPHY - BELFAST - 1st July 2016 Graduating from Ulster University today with a degree in ICT is Niall Hagan with mum Mary doing the pictures of him and dad Tommy
HARRISON PHOTOGRAPHY - BELFAST - 1st July 2016 Graduating from Ulster University today with a Masters Degree in Electrical Engineering is Marco Heiss trying out his mortar board hat on Pascaline Ruhl
HARRISON PHOTOGRAPHY - BELFAST - 1st July 2016 Graduating from Ulster University today with a degree in Electrical Engineering are Patrick Gunderlach and Malaika Kress from Germany
HARRISON PHOTOGRAPHY - BELFAST - 1st July 2016 Graduating from Ulster University today with a degree in Mechanical Engineering is Nathan Kerr with sisters Alanah(20), Lydia(17) and mum Eleanor
HARRISON PHOTOGRAPHY - BELFAST - 1st July 2016 Graduating from Ulster University today with a degree in Accountancy is Megan Duff with her aunt Lidia McGowan
HARRISON PHOTOGRAPHY - BELFAST - 1st July 2016 Graduating from Ulster University today with a degree in Accountancy are Ciara McConville, Bryony Gray, Connor Duncan and Louise McClurg
Graduating from Ulster University today is Marie Donaghy with boyfriend Ronan Lawless Pic by Harrison Photography
Isobel Clarke collects her BA Hon Philosophy and becomes the third generation in the family to obtain a degree at Queens University; her grandfather graduated as a mature student in 1956, her mother graduated in 1979, also in Philosophy.
HARRISON PHOTOGRAPHY - BELFAST - 1st July 2016 Graduating from Ulster University today with a degree in Engineering and Design is Scott McDowell getting a big kiss from mum Heather
HARRISON PHOTOGRAPHY - BELFAST - 1st July 2016 Graduating from Ulster University today with a degree in Engineering and Design are Declan Murray, Andrew Rigby and Kyle Johnston
Graduating from Ulster University today are Rosie Ervine, Katie Ervine , Lauren Mc Cann, Newcastle, Amy Irvine, Bangor pic by Harrison Photography
Music students, Rachel McComb, Olivia Brown, James McConnell, Megan McBride, Jordan Ballentine and Matthew Dodds will graduate from Queens today.
Receiving honorary gdegrees from Ulster University this morning are Sandra Peake and Claire Keatinge. Sandra Peake, CEO of WAVE Trauma Centre, received the honorary degree of Doctor of Science (DSc) for distinguished services to the Northern Ireland community. Claire Keatinge, Northern Irelands first ever Commissioner for Older People, received the honorary degree of Doctor of Laws (LLD) for distinguished services to the community. (Photo: Nigel McDowell/Ulster University)
Rachael McCarron and Sarah Teare graduate with French from Queens today.
Graduating from Ulster University today is Solomen Lubwama with wife Laura and sons Noah and Ben, Belfast pic by Harrison Photography
Philip Parr, from Ballygawley, and Neale Watson, from Portadown, graduated today from the School of Mechanical and Aerospace Engineering. The pair were awarded the Engineering Leadership Advanced Award by the Royal Academy of Engineering. Philip is now moving to Bristol to take up a post with Airbus, while Neale begins a Rotorcraft PhD at University of Liverpool.
Graduating from Ulster University today Lesley Dornan with husband Andrew, Belfast pic by Harrison Photography
Graduating from Ulster University today is Patricia Mc Guickan with supervisor Jill Hendron Pic by Harrison Photography
Graduating from Ulster University today are Odhran Mc Ilroy, Bangor, Christopher Mc Shane Derry and Damon Hall, Lancaster. Pic by Harrison Photography
Chloe Mallon from Newry graduating with English from Queens today.
Graduating from Ulster University today is Jessica Robinson with mum Julie from Belfast pic by Harrison Photography
Graduating from Ulster University today are Rosie Ervine, Katie Ervine , Lauren Mc Cann, Newcastle, Amy Irvine, Bangor pic by Harrison Photography
Graduating from Ulster University today are Odhran Mc Ilroy, Bangor, Christopher Mc Shane Derry and Damon Hall, Lancaster. Pic by Harrison Photography
Graduating from Ulster University today are Maeve Byrne, Glengormley and Cherith Anderson, Sixmilecross. Pic by Harrison Photography
Students graduating from Ulster University . Pic By Paul Moane
Graduating from Ulster University with a BA Hons degree in Fine Art, Natasha Crummy from Newry, BA Hons Textiles Design & Fashion Ryan Kearney from Newry and Raychel Murphy, BA Hons Textiles Design & Fashion from Donegal. Pic By Paul Moane
Graduating from Ulster University with a BA Hons degree in Photography, Michael Mc Clenaghan from Ballymoney. Pic By Paul Moane
Graduating from Ulster University with a BA Hons degree in Contempory & Applied Arts) Melyssa Shannon from Belfast. Pic By Paul Moane
Graduating from Ulster University with a BA Hons degree in Photography, Michael Mc Clenaghan from Ballymoney. Pic By Paul Moane
Graduating from Ulster University Sophie Dalm degrees in (BA Fine Art) and Wendy Ferguson (BA Hons fine Art) from Fermanagh. Pic By Paul Moane
Graduating from Ulster University with a BA Hons degree in Photography, Ashleigh Mc Clurg from Bangor with her mum Dorine. Pic By Paul Moane
Graduating from Ulster University with a BA Hons degree in Photography, Ashleigh Mc Clurg from Bangor. Pic By Paul Moane
Graduating from Ulster University with a BA Hons degree in contempory applied arts, Tina Mauroviv from Holywood and Natasha Swan from Carrickfergus. Pic By Paul Moane
Graduating from Ulster University with a BA Hons degree Textiles, Design & Fashion, Ryan Kearney from Newry and Raychel Murphy, BA Hons Textiles Design & Fashion from Donegal. Pic By Paul Moane
Graduating from Ulster University with a BA Hons degree in Graphic Design, David Lewis & Jane Rainey from Carricfergus. Pic By Paul Moane
Graduating from Ulster University with a BA Hons degree in Animation, Niall Donnelly from Draperstown, with nephew Robin (4 weeks old). Pic By Paul Moane
Students graduating from Ulster University Belfast today. Pic By Paul Moane
Graduating from Ulster University with a BA Hons degree ,Raychel Murphy, BA Hons Textiles Design & Fashion from Donegal. Pic By Paul Moane
Copyright © Kevin Cooper Photoline NUJ: Prof Paddy Gray, Chair ENHR 2016, speaking at European Network of Housing Research Conference 2016, in Assembly Buildings Conference Centre, on Wednesday, 29 June 2016. Prof Paddy Gray, Chair ENHR 2016, formally open the European Network of Housing Research Conference 2016, which was meeting for the first time in Belfast at Assembly Buildings Conference Centre, 2-10 Fisherwick Place, on morning of Wednesday, 29 June 2016. The conference was attended by hundreds of delegates who are housing researchers from across Europe. Speakers at Opening day of conference included: Prof. Dr. Peter Boelhower, President ENHR, Siobhan McCauley, Director of Regional Services, NIHE, and Dr Jennie Donald, NIFHA, before coffee break. The plenary after coffee was on the topic Northern Ireland context Housing in a divided society and speakers included: Dougal Sheridan, Belfast and Berlin, Eileen Patterson, Director, Fold Housing & Dr Clifford Stevenson, Reader in Psychology, Anglia Ruskin University and Dr Michelle Norris, UCD. ENHR 2016 delegates on Tuesday had the opportunity for field trips which included visits around Belfast, Armagh and Londonderry/Derry these visits were an opportunity to see cities in transition and regenerate post conflict.
Entrepreneur Terry Cross received the honorary degree of Doctor of Science (DSc) for his distinguished services to business. (Photo: Nigel McDowell/Ulster University)
Celebrating their graduation from Ulster University were Kathryn Entwistle, from Carrickfergus, who received a degree in business with retail, and Clare Garvey, from Omagh, who was awarded a degree in business management
Animation graduate Mary Stewart, who has landed a top job in Chicago
Environmental conservationist, maritime historian and kayaker Robin Ruddock received the honorary degree of Doctor of Science (DSc) for distinguished services to the community. (Photo: Nigel McDowell/Ulster University)
President of Philadelphia University since 2007, Dr Stephen Spinelli, received the honorary degree of Doctor of Letters (DLitt) for distinguished services to education. (Photo: Nigel McDowell/Ulster University)
Graduating from Ulster University with a degree in Computing, Dale Long from Sion Mills and degree in International Travel Tourism Management, Claire Curran from Sion Mills. Pic By Paul Moane
Students graduating from Ulster University. Pic By Paul Moane
Graduating from Ulster University with a degree in Business Management are Peter Dunn (Newtownards) and Sheryl Hamilton from Castlederg. Pic By Paul Moane
Graduating from Ulster University with a degree in Travel & Tourism are Katherine Gould from Antrim and Caoimhe from Belfast. Pic By Paul Moane
Students graduating from Ulster University. Pic By Paul Moane
Graduating from Ulster University with a degree in Business with Acounting, Judith Fee from Dromara, Co. Down. Pic By Paul Moane
Students graduating from Ulster University . Pic By Paul Moane
Graduating from Ulster University today with degree in Food Nutritian, Law Yan Ting, Ghan, Chu Yu and Chung, Hiu Shan from Hong Kong. Pic By Paul Moane / Aurora PA
Graduating from Ulster University today with degree PGSE Primary is Aaron Atcheson from Dundonald. Pic By Paul Moane / Aurora PA
Laura McKeague has already secured a job with Kainos following a placement
Graduating from Ulster University today with degree both in PGCE Primary are Krissy Payne from Bangor and Hannah Petherick from Newtownards. Pic By Paul Moane / Aurora PA
Graduating from Ulster University today with degree in Dietetics, Caoimhe Kenny from Laois and Jenny Ledie from Banbridge. Pic By Paul Moane / Aurora PA
Graduating from Ulster University today with degree in Geography are Aaron Taggart from Ballyclare, Andrew Eastop from Ballyclare and Rudi Doran from Donegal. Pic By Paul Moane / Aurora PA
Graduating from Ulster University today with degree in Pharmacy James Mahony from Derry and William Blair from Donegal. Pic By Paul Moane / Aurora PA
Megan Boyd will graduate today from Ulster University
Graduating from Ulster University today with a degree in Marine Science BSC is Sarah Bond from Ballycastle. Pic By Paul Moane/ Aurora PA
Graduating from Ulster University today with a degree in Geography Interdevelopment is Yanru Chang from Singapore. Pic By Paul Moane/ Aurora PA
Graduating from Ulster University today with a degree in Geography are Sarah Fannin from Clogher and Elizabeth Bartlett from Ballymoney. Pic By Paul Moane/ Aurora PA
Graduates from Ulster University, Coleraine. Pic By Paul Moane/ Aurora PA
Actor James Nesbitt at the Graduation ceremony at Ulster University, Coleraine . Pic By Paul Moane/ Aurora PA
Graduating from Ulster University today with degree in Pharmacy James Mahony from Derry and William Blair from Donegal. Pic By Paul Moane / Aurora PA

School of Nursing and Midwifery

 

Doctor of Philosophy

Clare Louise McVEIGH

 

Doctorate in Midwifery Practice

Anita BYRNE

Kathleen NALLEN

 

Postgraduate Diploma in Advanced Professional Practice

Pass

Alice OLYAIE GARGARI

 

Postgraduate Diploma Cognitive Behavioural Psychotherapy

with Commendation

Marie Therese DUNN

Sinead Margaret HUTCHINSON

Maria McALLISTER

 

Pass

David James McAULEY

Mary Fidelis SIMPSON

 

Postgraduate Diploma in Respiratory Nursing

Pass

Amy Saraswathi HAWTHORNE

 

Graduate Diploma in Specialist Practice in Nursing

David Desmond CAIRNS

Hannah Rose Tweed COEY

Helen Maria LOWRY

Nicola Patricia MEEGAN

 

Bachelor of Science

(Cardiology Nursing)

Second Class Honours,

First Division

Sharon Maria DOHERTY

 

(Enhanced Neonatal Studies)

First Class Honours

Carol Martha BROWNLEE

Amanda Jayne BUCKLEY

Nicola CARVILLE

Diane Marie CHALKRIGHT

Third Class Honours

Deborah Louise EMMETT

 

 (Healthcare Sciences)

Second Class Honours, Second Division

Dearbhail Majella WALSH

 

(Neonatal Studies)

Second Class Honours, First Division

Claire MISKELLY

 

(Oncology Nursing)

Second Class Honours, First Division

Marie Teresa HANNAWAY

Jennifer Ruth KNOX

 

Second Class Honours,

Second Division

Kevin Eamon O’KANE

 

(Psychological Trauma Studies)

First Class Honours

Denise Sharon BRADLEY

Paul Raymond Jude GALLAGHER

Elaine HOEY

Dara Mary LARKIN

 

Second Class Honours, First Division

Maureen MAGINN

Hazel Anne McNALLY

 

Second Class Honours,

Second Division

Sinead Marie McILVENNA

 

(Respiratory Nursing)

Second Class Honours,

First Division

Shauna McELROY

 

Bachelor of Science in Health and Clinical Studies

Second Class Honours,

Second Division

Duaa Mohammeda ALOWAYDHAH

 

Bachelor of Science in

Health Studies

First Class Honours

Pamela Jeanette CAMPBELL

Niamh Deirdre KELLETT

Charlene Elaine LATIMER

Lillian Elizabeth McCLELLAND

 

Second Class Honours, First Division

Donna Leigh BREEN

Paula Mary DEVINE

Dora Majella McGHEE

 

Second Class Honours,

Second Division

Sinead Patricia Eibhilin CONVERY

Bernadette Sarah McLAUGHLIN

 

Third Class Honours

Uthman Jobeel N ALSOLAMI

 

Bachelor of Science in Midwifery Studies

First Class Honours

Rebecca Lorraine BARR

Jacqueline Naomi Christianna BURTON

Helen Mary CAVANAGH

Ashlene Mary DONAGHY

Ashleigh Elizabeth JONES

Lisa Ashley KENNEDY

Anita Martine MELI

Kylie MOONEY

Claire MYERS

Joanne QUIGLEY

Jill Victoria SCARLETT

 

Second Class Honours,

First Division

Katy Lorna BARR

Emma LAWLESS

Shanagh LOUGHRAN

Emma Elizabeth MORTON

Tracy Bernadette SCULLION

Lisa Evelyn WILSON

Rebekah Sarah WILSON

 

Bachelor of Science in Nursing (Adult Nursing)

First Class Honours

Gemma ALBERT

Sarah Jane ANNETT

Amy CASEY

Jade Rose COLE

Helen Ann COOPER

Julie-Anne Michelle DONALDSON

Sarah Catherine DONNELLY

Rosena Bridget DOYLE

Amy Stephanie HANNA

Laura HAUGHEY

Caoimhe Mary Alicia HAYES

Gemma Anne Margret LAVERTY

Diane Elizabeth Claire LYNCH

Catherine McCARTHY

Laura Ann McCOMB

Zara Ruth McLERNON

Amy Margaret MULDOON

Kirsty PATTERSON

Christina Maria WATTERS

Laura Judith WHITE

 

Second Class Honours,

First Division

Orla BEATTIE

Kristina Naomi BOYD

Donna Marie BOYLE

Siobhan Teresa BRADLEY

Stephanie COALTER

Catherine Leanne CONNOLLY

Catherine COOKE

Allison CULLY

Stuart DRILLINGCOURT

Lauren Clara ELLIOTT

Elysha Gail FALCONITIN

Laura Anne FAWCETT

Martina Marie FEE

Rachel Pia FOX

Faith Sarah Lorraine HAFFEY

Naomi HANNIGAN

Naomi HAWTHORNE

Kerry HAZLETT

Gabrielle HOUSTON

Kerrie HUGHES

Christina HUNTER

Tara Eileen JAMISON

Danielle Elaine KINCAID

Nalini LAM

Arlene MADINE

Shannon Rose McCALLAN

Christina Mary McCONVEY

Katherine Jane McCULLOUGH

Roisin Patrice McLAUGHLIN

Nikki Christine MILLS

Catherine Lesley MORTON

Amanda PARKER

Leah PATTERSON

Philip REILLY

Hannah ROONEY

Sinead Adele RUSSELL

Duane Sean SCOTT

Carol Elizabeth SEMPLE

Medha SHARMA

Claire Florence Louise SHILLIDAY

Caoimhe SKELTON

Megan Aine SMITH

Amy SOUTHWELL

Nicola STEENSON

Melissa Evaline Joyce STEWART

Caroline Anne SWANSON

Nuala Mary TAGGART

Sally TODD

Anya Cecilia TONER

Declan TREACY

Deborah TURNER

Claire Ashley Cherith WHITE

Lucy Victoria Anne WOOD

 

Second Class Honours,

Second Division

Aoife Mary Frances BRADLEY

Tiffany CARTLEDGE

Alexandra Elizabeth CURRY

Ciara Ellen HOPKINS

Constantine McALLISTER

Kendall McDOWELL

Claire Ann McGOVERN

Danielle Elizabeth McGRANAGHAN

Matthew William Roass MOFFETT

Victoria Miriam NEALE

Bronagh O’NEILL

Ciara O’NEILL

Nicole Elizabeth Sarah ROSS

Deborah Eugena Elizabeth TAGGART

Nicola WATSON

 

(Mental Health Nursing)

Second Class Honours,

First Division

Catriona Roisin McCARTAN

 

Bachelor of Science in Nursing Sciences

(Adult Nursing)

Second Class Honours, Second Division

Marie-Claire SMYTH

 

Diploma in Trauma Studies

with Commendation

Margaret COFFEY

 

Pass

Harriet Elizabeth SPEERS

 

Certificate in Healthcare Sciences

Pass

Jennifer Maria HUNTER

Karl Lyndon JORDAN

Heather Margaret WHITE

 

School of Sociology, Social Policy and Social Work

Doctor of Philosophy

Marlene McGIBBON

Lisa WILSON

 

Doctorate in Childhood Studies

Gail NEILL

Kieran Patrick SHIELDS

 

Master of Childhood Studies

with Commendation

Peter James BRYSON

 

Bachelor of Arts

Single Honours Schools

First Class Honours

Amy ABBATE

Aisling Sarah DUNLOP

Dannielle GIBSON

Deborah Anne HAWKINS

Rachel Ann KEATING

Robyn Katharine KELLY

Karen MOONEY

Rachel Roma O’REILLY

Alexandra Rachael PHILPOT

Emily Rebecca SKILLEN

 

Second Class Honours,

First Division

Shoshana Violet BRACEWELL

Eimear CALLAN

Rebecca Michaela COCKERILL

Lorraine Charyl CROZIER

Emer Mairead GALLAGHER

Samantha Agnes GORDON

Charles GOSNELL

Joanna Amy GOWERS

Connor Patrick GRANT

Nuala HOUSTON

Janis Jane IRVINE

Nadine KEARNS

Niva LEITINGER

Jennifer MACGEAGH

Ian Robert McCRACKEN

Lisa Marie McCROSSAN

Kyle McELHATTON

Gemma Mary McKEOWN

Gabriela Elizabeth McNICHOLL

Isabel MURPHY

Kristiyan Ilianov NIKOLOV

Josephine Mary O’HARE

Shannon REID

Anne SHORTT

Rebecca WATTERS

Chantelle Louise Sophie WORKMAN

 

Second Class Honours, Second Division

Cory McDONALD

Carly Elizabeth McDOWALL

Kellie McNABB

Rachael SHEERIN

 

Joint Honours Schools - Single Classification

First Class Honours

Erin DELANEY

Christine Anne HAGAN

Lauren KINNEAR

Kathryn Amy LYNAS

Rachel STANLEY

 

Second Class Honours,

First Division

Alexandra Brown BARNETT

Hannah Rebekah CAMPBELL

Samuel Ryan CANNAKAMMA

Sarah CROZIER

Aaron CULBERT

Eileen Teresa DONNELLY

Catherine DUNN

Amy FIELD

Ellie HOLMES

Shannen HUGHES

Sinead Karen HUGHES

Patricia Erin JONES

Molly Adele KEERS

Paula Marrie KELLY

Megan KIRKPATRICK

Diarmuid LAGAN

Jacqueline LIVINGS

Ashleigh Louise MAHOOD

Megan Alexandra McCULLOUGH

Chloe McGALL

Cathrinea McNULTY BURROWS

Hannah MOORE

Niamh RODGERS

Tammy-Lee Alison SCOTT

Emily Grace SHACKLETON

Megan WEIMANN

 

Second Class Honours, Second Division

Sean Francis ADAMS

Brooke Elizabeth BURNSIDE

Andrea CURLEY

Aoife DUFFIN

Devon Jayne FAULKNER

Joan FEGAN MALLON

Joseph LEWSLEY

Cliodhna McCORRY

Louise Mc CRYSTAL

Thomas Gavin Dennis PRITCHARD

Hannah Elizabeth Isabel SWAN

Rachel Sau Ling TSANG

 

School of Nursing and Midwifery

Doctor of Philosophy

Clare Louise McVEIGH

 

Doctorate in Midwifery Practice

Anita BYRNE

Kathleen NALLEN

 

Postgraduate Diploma in Advanced Professional Practice

Pass

Alice OLYAIE GARGARI

Postgraduate Diploma Cognitive Behavioural Psychotherapy

with Commendation

Marie Therese DUNN

Sinead Margaret HUTCHINSON

Maria McALLISTER

Pass

David James McAULEY

Mary Fidelis SIMPSON

 

Postgraduate Diploma in Respiratory Nursing

Pass

Amy Saraswathi HAWTHORNE

Graduate Diploma in Specialist Practice in Nursing

David Desmond CAIRNS

Hannah Rose Tweed COEY

Helen Maria LOWRY

Nicola Patricia MEEGAN

 

Bachelor of Science

(Cardiology Nursing)

Second Class Honours,

First Division

Sharon Maria DOHERTY

(Enhanced Neonatal Studies)

First Class Honours

Carol Martha BROWNLEE

Amanda Jayne BUCKLEY

Nicola CARVILLE

Diane Marie CHALKRIGHT

Third Class Honours

Deborah Louise EMMETT

 (Healthcare Sciences)

Second Class Honours, Second Division

Dearbhail Majella WALSH

(Neonatal Studies)

Second Class Honours, First Division

Claire MISKELLY

(Oncology Nursing)

Second Class Honours, First Division

Marie Teresa HANNAWAY

Jennifer Ruth KNOX

Second Class Honours,

Second Division

Kevin Eamon O’KANE

(Psychological Trauma Studies)

First Class Honours

Denise Sharon BRADLEY

Paul Raymond Jude GALLAGHER

Elaine HOEY

Dara Mary LARKIN

Second Class Honours, First Division

Maureen MAGINN

Hazel Anne McNALLY

Second Class Honours,

Second Division

Sinead Marie McILVENNA

(Respiratory Nursing)

Second Class Honours,

First Division

Shauna McELROY

Bachelor of Science in Health and Clinical Studies

Second Class Honours,

Second Division

Duaa Mohammeda ALOWAYDHAH

 

Bachelor of Science in

Health Studies

First Class Honours

Pamela Jeanette CAMPBELL

Niamh Deirdre KELLETT

Charlene Elaine LATIMER

Lillian Elizabeth McCLELLAND

Second Class Honours, First Division

Donna Leigh BREEN

Paula Mary DEVINE

Dora Majella McGHEE

 

Second Class Honours,

Second Division

Sinead Patricia Eibhilin CONVERY

Bernadette Sarah McLAUGHLIN

 

Third Class Honours

Uthman Jobeel N ALSOLAMI

 

Bachelor of Science in Midwifery Studies

First Class Honours

Rebecca Lorraine BARR

Jacqueline Naomi Christianna BURTON

Helen Mary CAVANAGH

Ashlene Mary DONAGHY

Ashleigh Elizabeth JONES

Lisa Ashley KENNEDY

Anita Martine MELI

Kylie MOONEY

Claire MYERS

Joanne QUIGLEY

Jill Victoria SCARLETT

 

Second Class Honours,

First Division

Katy Lorna BARR

Emma LAWLESS

Shanagh LOUGHRAN

Emma Elizabeth MORTON

Tracy Bernadette SCULLION

Lisa Evelyn WILSON

Rebekah Sarah WILSON

Bachelor of Science in Nursing (Adult Nursing)

First Class Honours

Gemma ALBERT

Sarah Jane ANNETT

Amy CASEY

Jade Rose COLE

Helen Ann COOPER

Julie-Anne Michelle DONALDSON

Sarah Catherine DONNELLY

Rosena Bridget DOYLE

Amy Stephanie HANNA

Laura HAUGHEY

Caoimhe Mary Alicia HAYES

Gemma Anne Margret LAVERTY

Diane Elizabeth Claire LYNCH

Catherine McCARTHY

Laura Ann McCOMB

Zara Ruth McLERNON

Amy Margaret MULDOON

Kirsty PATTERSON

Christina Maria WATTERS

Laura Judith WHITE

 

Second Class Honours,

First Division

Orla BEATTIE

Kristina Naomi BOYD

Donna Marie BOYLE

Siobhan Teresa BRADLEY

Stephanie COALTER

Catherine Leanne CONNOLLY

Catherine COOKE

Allison CULLY

Stuart DRILLINGCOURT

Lauren Clara ELLIOTT

Elysha Gail FALCONITIN

Laura Anne FAWCETT

Martina Marie FEE

Rachel Pia FOX

Faith Sarah Lorraine HAFFEY

Naomi HANNIGAN

Naomi HAWTHORNE

Kerry HAZLETT

Gabrielle HOUSTON

Kerrie HUGHES

Christina HUNTER

Tara Eileen JAMISON

Danielle Elaine KINCAID

Nalini LAM

Arlene MADINE

Shannon Rose McCALLAN

Christina Mary McCONVEY

Katherine Jane McCULLOUGH

Roisin Patrice McLAUGHLIN

Nikki Christine MILLS

Catherine Lesley MORTON

Amanda PARKER

Leah PATTERSON

Philip REILLY

Hannah ROONEY

Sinead Adele RUSSELL

Duane Sean SCOTT

Carol Elizabeth SEMPLE

Medha SHARMA

Claire Florence Louise SHILLIDAY

Caoimhe SKELTON

Megan Aine SMITH

Amy SOUTHWELL

Nicola STEENSON

Melissa Evaline Joyce STEWART

Caroline Anne SWANSON

Nuala Mary TAGGART

Sally TODD

Anya Cecilia TONER

Declan TREACY

Deborah TURNER

Claire Ashley Cherith WHITE

Lucy Victoria Anne WOOD

Second Class Honours,

Second Division

Aoife Mary Frances BRADLEY

Tiffany CARTLEDGE

Alexandra Elizabeth CURRY

Ciara Ellen HOPKINS

Constantine McALLISTER

Kendall McDOWELL

Claire Ann McGOVERN

Danielle Elizabeth McGRANAGHAN

Matthew William Roass MOFFETT

Victoria Miriam NEALE

Bronagh O’NEILL

Ciara O’NEILL

Nicole Elizabeth Sarah ROSS

Deborah Eugena Elizabeth TAGGART

Nicola WATSON

 

(Mental Health Nursing)

Second Class Honours,

First Division

Catriona Roisin McCARTAN

 

Bachelor of Science in Nursing Sciences

(Adult Nursing)

Second Class Honours, Second Division

Marie-Claire SMYTH

 

Diploma in Trauma Studies

with Commendation

Margaret COFFEY

 

Pass

Harriet Elizabeth SPEERS

Certificate in Healthcare Sciences

Pass

Jennifer Maria HUNTER

Karl Lyndon JORDAN

Heather Margaret WHITE

 

School of Sociology, Social Policy and Social Work

Doctor of Philosophy

Marlene McGIBBON

Lisa WILSON

 

Doctorate in Childhood Studies

Gail NEILL

Kieran Patrick SHIELDS

 

Master of Childhood Studies

with Commendation

Peter James BRYSON

 

Bachelor of Arts

Single Honours Schools

First Class Honours

Amy ABBATE

Aisling Sarah DUNLOP

Dannielle GIBSON

Deborah Anne HAWKINS

Rachel Ann KEATING

Robyn Katharine KELLY

Karen MOONEY

Rachel Roma O’REILLY

Alexandra Rachael PHILPOT

Emily Rebecca SKILLEN

 

Second Class Honours,

First Division

Shoshana Violet BRACEWELL

Eimear CALLAN

Rebecca Michaela COCKERILL

Lorraine Charyl CROZIER

Emer Mairead GALLAGHER

Samantha Agnes GORDON

Charles GOSNELL

Joanna Amy GOWERS

Connor Patrick GRANT

Nuala HOUSTON

Janis Jane IRVINE

Nadine KEARNS

Niva LEITINGER

Jennifer MACGEAGH

Ian Robert McCRACKEN

Lisa Marie McCROSSAN

Kyle McELHATTON

Gemma Mary McKEOWN

Gabriela Elizabeth McNICHOLL

Isabel MURPHY

Kristiyan Ilianov NIKOLOV

Josephine Mary O’HARE

Shannon REID

Anne SHORTT

Rebecca WATTERS

Chantelle Louise Sophie WORKMAN

 

Second Class Honours, Second Division

Cory McDONALD

Carly Elizabeth McDOWALL

Kellie McNABB

Rachael SHEERIN

 

Joint Honours Schools - Single Classification

First Class Honours

Erin DELANEY

Christine Anne HAGAN

Lauren KINNEAR

Kathryn Amy LYNAS

Rachel STANLEY

Second Class Honours,

First Division

Alexandra Brown BARNETT

Hannah Rebekah CAMPBELL

Samuel Ryan CANNAKAMMA

Sarah CROZIER

Aaron CULBERT

Eileen Teresa DONNELLY

Catherine DUNN

Amy FIELD

Ellie HOLMES

Shannen HUGHES

Sinead Karen HUGHES

Patricia Erin JONES

Molly Adele KEERS

Paula Marrie KELLY

Megan KIRKPATRICK

Diarmuid LAGAN

Jacqueline LIVINGS

Ashleigh Louise MAHOOD

Megan Alexandra McCULLOUGH

Chloe McGALL

Cathrinea McNULTY BURROWS

Hannah MOORE

Niamh RODGERS

Tammy-Lee Alison SCOTT

Emily Grace SHACKLETON

Megan WEIMANN

 

Second Class Honours, Second Division

Sean Francis ADAMS

Brooke Elizabeth BURNSIDE

Andrea CURLEY

Aoife DUFFIN

Devon Jayne FAULKNER

Joan FEGAN MALLON

Joseph LEWSLEY

Cliodhna McCORRY

Louise Mc CRYSTAL

Thomas Gavin Dennis PRITCHARD

Hannah Elizabeth Isabel SWAN

Rachel Sau Ling TSANG

Queen’s University Belfast

 

Queen’s University Belfast

 

Bachelor of Social Work

First Class Honours

Heather Christine BARNES

Hannah Grace BATCH

Eilish CONNOLLY

Danica CONWAY

Roisin Mary CUNNING

Sarah CURRIE

Andrew David DAWSON

Stephen Peter HOPER

Adèle Rowanne MAGILL

Shauna Mary McAULEY

Francis Henry McBURNEY

Hayley Niamph McCRUDDEN

Sarah Jayne McKEAG

Kelly McMATH

Sabrina Diane McMENEMY

Hayley McNEICE

Bryan James MOORE

Emma ROBINSON

Kelley RUSH

Dearbhaile Mary SLANE

Eileen SMITH

Natalie Leslie TAGGART

 

Second Class Honours,

First Division

Patricia Anne BREEN

Maeliosa CAHILL

Rachel Louise CALDWELL

Neil William COOKE

Danielle Amanda DANG

Eoin DAWSON

Cheryl Anne DINSMORE

Derek William Joseph DORNAN

Ciara Teresa DUFFY

Emma EDGAR

Kirsty Marie ELLIOTT

Kathy Mary Aoine FAULKNER

Orla Eileen FITZGERALD

Lauren Mary FLOYD

Alana FOX

Lauren GRAY

Michelle HAMILTON

Noeleen HARVEY

Joanne HIGGINS

Danielle IRELAND

Rachel Jean Katherine KANE

Julia Helen KIDD

Holley LARMOUR

Mark Gordon MAGILL

Emma Rose MARKEY

Emma Sarah McCONAGHIE

Andrew Robert McCONNELL

Aoife McCRORY

Rachel McCULLOUGH

Angela McDOWELL

Daniel Patrick McGARTLAND

Emma Louise McGRATH

Cahal Liam McHENRY

Deirbhile Marie McKAY

Christine McKEATING

Laura Anne McKEE

Martina MOLEY

Ailbhe MOLONEY

Marie-Claire MORGAN

Kathryn MULLAN

Aine Grace MURPHY

Nicola NUGENT

Colettin O’CONNOR

Rachel Anne O’DOHERTY

Emma Teresa O’KANE

Keeley O’NEILL

Anna QUIGLEY

Laura Jennifer REID

Lisa Anne RICE

Denise SCOTT

Christina Mary SCULLION

Anna Madeline SHIELDS

Jennifer Elizabeth SIMMS

Emma SPENCE

Christina TAGGART

Gabrielle TANSEY

Tracey TENNYSON

Rory James William THOMPSON

Rebecca TIERNEY

Natasha TOPPING

 

Second Class Honours,

Second Division

Deborah ARCHIBALD

Kirsty LOUGHRAN

Michelle Louise WARD

Paula WIERZCHOWSKA

Not to be Presented

 

School of Sociology, Social Policy and Social Work

Postgraduate Diploma in Applied Social Studies

(Mental Health)

with Commendation

James Robert CARSON

Denis Peter MAGUIRE

Kevin John McGOVERN

 

Postgraduate Diploma in Cognitive Behavioural Therapy

with Commendation

Leona Catherine CAIRNDUFF

Jillian Grace DARLING

Stephen John DORNAN

Zoe Catherine EUSTACE

Shauna Ann Margaret GOODALL

Martina Denise GRAY

William Stephen WEIR

 

Pass

Jayne ARMSTRONG

Victoria GARDNER

David HUGHES

Gemma McCAUSLAND

Brian McDERMOTT

Leigh McINTYRE

Gareth Thomas SCOTT

Marisa SMYTH

 

Postgraduate Certificate in Applied Social Studies

(Dual Diagnosis)

with Commendation

Lynn STEWART

Jonathan STUART

 

School of Chemistry and Chemical Engineering

 

Doctor of Philosophy

Amin Safwan ALIKASTURI

Qun CAO

Jue LING

JiangTao LIU

Philip Joseph McCARRON

Leona McGIRR

Simon Thomas MURRAY

Kathryn Louise RALPHS

Luke ROGAN

Megan Rebecca SMYTH

 

Master of Philosophy

Hui LI

Tianjia ZHANG

 

Master of Science

Pharmaceutical Analysis

with Commendation

Andrew Thomas HARBINSON

 

Pass

Tanya Betina BARAKAT

 

Master in Science

Chemistry

First Class Honours

Curtis Rhys ALLEN

Clare Louise BROWN

Deborah CAHIR

Hannah Sarah Nan CRORY

Zoe DAVIDSON

Lucy HARWOOD

Terri-Louise HUGHES

Nicola IRVINE

Rachael Eileen JACKSON

Peter McNEICE

Aaron Peter McNEILL

Patrick James MORGAN

Glenn REID

Peter Stephen RICE

Dearbhla Mary ROGAN

Rachael Frances SHEARER

Hannah Georgina STEEDS

Toyah Mary Catherine WARNOCK

 

Second Class Honours,

First Division

Michael Dermott BINGHAM

Robert BOYD

Katharine Ruth GREGG

Andrew Alexander IRWIN

Thomas McCAUGHLEY

Heather Jayne McCURRY

Christopher Adam MEE

Clodagh Karen Geraldine MISKIMMIN

Laura MONTGOMERY

Hamish Alasdair WATSON

 

Medicinal Chemistry

First Class Honours

Patrick CONLON

 

Second Class Honours,

First Division

Kerry HICKS

Clare Ethel MAGUIRE

 

Master of Engineering

Chemical Engineering

First Class Honours

Rachel Claire ANNETT

Nurul Syafizah BINTI NOORE

Gemma BLACK

Con Stephen BOYLE

Justin BRADLEY

Ross Stephen EDENS

Michael Stephen FERRIS

Eoin Francis GERVIN

Conan GLASS

Michelle Deborah GOWAN

Gary HACKETT

Andrew HAMILTON

Jubin JOMON

Richard Albert KIRK

David Joshua LIVINGSTONE

Sean LOGUE

Laura Mary MAGUIRE

Christine McALORUM

Matthew McCLUNG

Emer McDONNELL

Ryan McKAY

Laura McNEILL

Grainne MORGAN

Gary MORRISON

Jonathan Hugh MURRAY

John Patrick QUIGG

Kenneth Thomas REID

Zara SHAHEEN

Jack William SHIELS

Christopher Crichton STARR

Michael William STOCKER

Ciara Rebecca TAYLOR

Matthew WEST

 

Second Class Honours,

First Division

Khalis Asyaarie BIN JAMIL

Nurulhuda BINTI AZHAR

Wan Mohd Sairul Asyraf BIN WAN AZMI

Chloe Rebecca BLAIN

Colm Seamus BRADY

Jessica Elizabeth CAMPBELL

Conor DIAMOND

Caolan DOYLE

Rhys Andrew JONES

Jamie KELLY

Mercedes KOVACSICS

Naomi Kiara MARTIN

Patrick McGUIGAN

Ruairi Joseph O’DONNELL

Sarah TEGGART

Jack Euan Francis WILSON

 

Bachelor of Engineering

Chemical Engineering

First Class Honours

Xu Yu LEI

 

Second Class Honours,

First Division

Muhammad Aslam Rifaie BIN MARSAL

Michael McKENNA

 

Bachelor of Science

Single Honours Schools

First Class Honours

Aisling Saoirse McDERMOTT

 

Second Class Honours,

First Division

Emily Margaret ALLISON

Georgia-Rose CALLAGHAN

Peter William DAVEY

Hannah EDGAR

Stephen John FORREST

Laura Elizabeth HOWARD

Timothy Richard MORRISON

Matthew VANCE

Naomi Alma Elizabeth WILSON

 

Second Class Honours, Second Division

Lorna Breige JESS

Caolain PORTER

 

Teaching Award

Dr Haresh Manyar and Team

School of Law

Doctor of Philosophy

Edward COOKE

Yahya Duro Uthman HAMBALI

Jonathan Alexander KEARNEY

Rachel Louise KILLEAN

Melanie Janelle MURCHISON

Doctorate in Governance

Tanya Maria HARRINGTON

Deirdre KELLEHER

 

 

Master of Laws

Human Rights Law

with Commendation

Isobel Ann McGINN

Bachelor of Laws

First Class Honours

Laura BARRON

Michael Richard BEALES

Dean Mark BONNER

Rachel Ann BROWN

Sarah Jane CASSIDY

Patrick GERAGHTY

Robert Joseph HARVEY

Peter Trevor HUGHES

Steven Austen HUNTER

Ciara Frances HURLEY

Jordan Robert James McCLURKIN

Shannon McKENNA

Jane Andrea OLIVER

Tan Ko XIN

Lim YIVONN

Second Class Honours,

First Division

Praveen Daniel ABRAHAM

Arissa AHROM

Neala BRENNAN

Nona Louise BROLLY

Sarah CANAVAN

Jonathan David CARMICHAEL

Erin CARRUTHERS

Umaabati CHANDRASEKARAM

Moon Moon CHOY

Rebecca CONWELL

Lisa-Marie COOKE

Jenny CORLESS

Gemma CRANE

Robert CROSKERY

Conor CULLEN

Criostoir Colin CULLEN

Pierre-Marie DIEVART

Katrina DIXON

Jack Patrick DONNELLY

Maria Christina DORAN

Emerald ELLISON

Niall FEARON

Meg Elizabeth FERGUSON

Anna Terese FITZPATRICK

Holly FLANNERY

Clement FONG

Declan Eamon Robert FRITH

Lauren GAULT

Shannon Majella GAWLEY

Christopher Shane GEARY

Aoibhin GILLEN

Hannah Louise GIRVAN

Danielle Maureen GOLIGY

Aoife GORMLEY

Jacob Mathieson GRAY

Rebecca Jayne HAMILTON

Lee Yi HAN

Megan HARKIN

Hannah HOLMES

Samantha Alexandra HOPKINS

Claire Louise HOY

Cheryl Ruth JAMIESON

Edain Shelbe JAMISON

Shannon Louise JONES

Lauren KEEGAN

Conall KELLY

Lauren Catherine KENNEDY

Clare Margaret KENNON

Koh KOK TIAN

Ung Zhee LAINE

Xin Wei LEE

Andrew LEEMON

Nicholas LENNON

Tan Wei LI

Scott LIVINGSTONE

Rachael LOGAN

 

Bachelor of Social Work

First Class Honours

Heather Christine BARNES

Hannah Grace BATCH

Eilish CONNOLLY

Danica CONWAY

Roisin Mary CUNNING

Sarah CURRIE

Andrew David DAWSON

Stephen Peter HOPER

Adèle Rowanne MAGILL

Shauna Mary McAULEY

Francis Henry McBURNEY

Hayley Niamph McCRUDDEN

Sarah Jayne McKEAG

Kelly McMATH

Sabrina Diane McMENEMY

Hayley McNEICE

Bryan James MOORE

Emma ROBINSON

Kelley RUSH

Dearbhaile Mary SLANE

Eileen SMITH

Natalie Leslie TAGGART

 

Second Class Honours,

First Division

Patricia Anne BREEN

Maeliosa CAHILL

Rachel Louise CALDWELL

Neil William COOKE

Danielle Amanda DANG

Eoin DAWSON

Cheryl Anne DINSMORE

Derek William Joseph DORNAN

Ciara Teresa DUFFY

Emma EDGAR

Kirsty Marie ELLIOTT

Kathy Mary Aoine FAULKNER

Orla Eileen FITZGERALD

Lauren Mary FLOYD

Alana FOX

Lauren GRAY

Michelle HAMILTON

Noeleen HARVEY

Joanne HIGGINS

Danielle IRELAND

Rachel Jean Katherine KANE

Julia Helen KIDD

Holley LARMOUR

Mark Gordon MAGILL

Emma Rose MARKEY

Emma Sarah McCONAGHIE

Andrew Robert McCONNELL

Aoife McCRORY

Rachel McCULLOUGH

Angela McDOWELL

Daniel Patrick McGARTLAND

Emma Louise McGRATH

Cahal Liam McHENRY

Deirbhile Marie McKAY

Christine McKEATING

Laura Anne McKEE

Martina MOLEY

Ailbhe MOLONEY

Marie-Claire MORGAN

Kathryn MULLAN

Aine Grace MURPHY

Nicola NUGENT

Colettin O’CONNOR

Rachel Anne O’DOHERTY

Emma Teresa O’KANE

Keeley O’NEILL

Anna QUIGLEY

Laura Jennifer REID

Lisa Anne RICE

Denise SCOTT

Christina Mary SCULLION

Anna Madeline SHIELDS

Jennifer Elizabeth SIMMS

Emma SPENCE

Christina TAGGART

Gabrielle TANSEY

Tracey TENNYSON

Rory James William THOMPSON

Rebecca TIERNEY

Natasha TOPPING

 

Second Class Honours,

Second Division

Deborah ARCHIBALD

Kirsty LOUGHRAN

Michelle Louise WARD

Paula WIERZCHOWSKA

Not to be Presented

 

School of Sociology, Social Policy and Social Work

Postgraduate Diploma in Applied Social Studies

(Mental Health)

with Commendation

James Robert CARSON

Denis Peter MAGUIRE

Kevin John McGOVERN

 

Postgraduate Diploma in Cognitive Behavioural Therapy

with Commendation

Leona Catherine CAIRNDUFF

Jillian Grace DARLING

Stephen John DORNAN

Zoe Catherine EUSTACE

Shauna Ann Margaret GOODALL

Martina Denise GRAY

William Stephen WEIR

 

Pass

Jayne ARMSTRONG

Victoria GARDNER

David HUGHES

Gemma McCAUSLAND

Brian McDERMOTT

Leigh McINTYRE

Gareth Thomas SCOTT

Marisa SMYTH

 

Postgraduate Certificate in Applied Social Studies

(Dual Diagnosis)

with Commendation

Lynn STEWART

Jonathan STUART

School of Chemistry and Chemical Engineering

Doctor of Philosophy

Amin Safwan ALIKASTURI

Qun CAO

Jue LING

JiangTao LIU

Philip Joseph McCARRON

Leona McGIRR

Simon Thomas MURRAY

Kathryn Louise RALPHS

Luke ROGAN

Megan Rebecca SMYTH

Master of Philosophy

Hui LI

Tianjia ZHANG

Master of Science

Pharmaceutical Analysis

with Commendation

Andrew Thomas HARBINSON

Pass

Tanya Betina BARAKAT

Master in Science

Chemistry

First Class Honours

Curtis Rhys ALLEN

Clare Louise BROWN

Deborah CAHIR

Hannah Sarah Nan CRORY

Zoe DAVIDSON

Lucy HARWOOD

Terri-Louise HUGHES

Nicola IRVINE

Rachael Eileen JACKSON

Peter McNEICE

Aaron Peter McNEILL

Patrick James MORGAN

Glenn REID

Peter Stephen RICE

Dearbhla Mary ROGAN

Rachael Frances SHEARER

Hannah Georgina STEEDS

Toyah Mary Catherine WARNOCK

Second Class Honours,

First Division

Michael Dermott BINGHAM

Robert BOYD

Katharine Ruth GREGG

Andrew Alexander IRWIN

Thomas McCAUGHLEY

Heather Jayne McCURRY

Christopher Adam MEE

Clodagh Karen Geraldine MISKIMMIN

Laura MONTGOMERY

Hamish Alasdair WATSON

Medicinal Chemistry

First Class Honours

Patrick CONLON

Second Class Honours,

First Division

Kerry HICKS

Clare Ethel MAGUIRE

Master of Engineering

Chemical Engineering

First Class Honours

Rachel Claire ANNETT

Nurul Syafizah BINTI NOORE

Gemma BLACK

Con Stephen BOYLE

Justin BRADLEY

Ross Stephen EDENS

Michael Stephen FERRIS

Eoin Francis GERVIN

Conan GLASS

Michelle Deborah GOWAN

Gary HACKETT

Andrew HAMILTON

Jubin JOMON

Richard Albert KIRK

David Joshua LIVINGSTONE

Sean LOGUE

Laura Mary MAGUIRE

Christine McALORUM

Matthew McCLUNG

Emer McDONNELL

Ryan McKAY

Laura McNEILL

Grainne MORGAN

Gary MORRISON

Jonathan Hugh MURRAY

John Patrick QUIGG

Kenneth Thomas REID

Zara SHAHEEN

Jack William SHIELS

Christopher Crichton STARR

Michael William STOCKER

Ciara Rebecca TAYLOR

Matthew WEST

Second Class Honours,

First Division

Khalis Asyaarie BIN JAMIL

Nurulhuda BINTI AZHAR

Wan Mohd Sairul Asyraf BIN WAN AZMI

Chloe Rebecca BLAIN

Colm Seamus BRADY

Jessica Elizabeth CAMPBELL

Conor DIAMOND

Caolan DOYLE

Rhys Andrew JONES

Jamie KELLY

Mercedes KOVACSICS

Naomi Kiara MARTIN

Patrick McGUIGAN

Ruairi Joseph O’DONNELL

Sarah TEGGART

Jack Euan Francis WILSON

Bachelor of Engineering

Chemical Engineering

First Class Honours

Xu Yu LEI

Second Class Honours,

First Division

Muhammad Aslam Rifaie BIN MARSAL

Michael McKENNA

Bachelor of Science

Single Honours Schools

First Class Honours

Aisling Saoirse McDERMOTT

Second Class Honours,

First Division

Emily Margaret ALLISON

Georgia-Rose CALLAGHAN

Peter William DAVEY

Hannah EDGAR

Stephen John FORREST

Laura Elizabeth HOWARD

Timothy Richard MORRISON

Matthew VANCE

Naomi Alma Elizabeth WILSON

Second Class Honours, Second Division

Lorna Breige JESS

Caolain PORTER

Teaching Award

Dr Haresh Manyar and Team

School of Law

Doctor of Philosophy

Edward COOKE

Yahya Duro Uthman HAMBALI

Jonathan Alexander KEARNEY

Rachel Louise KILLEAN

Melanie Janelle MURCHISON

Doctorate in Governance

Tanya Maria HARRINGTON

Deirdre KELLEHER

Master of Laws

Human Rights Law

with Commendation

Isobel Ann McGINN

Bachelor of Laws

First Class Honours

Laura BARRON

Michael Richard BEALES

Dean Mark BONNER

Rachel Ann BROWN

Sarah Jane CASSIDY

Patrick GERAGHTY

Robert Joseph HARVEY

Peter Trevor HUGHES

Steven Austen HUNTER

Ciara Frances HURLEY

Jordan Robert James McCLURKIN

Shannon McKENNA

Jane Andrea OLIVER

Tan Ko XIN

Lim YIVONN

Second Class Honours,

First Division

Praveen Daniel ABRAHAM

Arissa AHROM

Neala BRENNAN

Nona Louise BROLLY

Sarah CANAVAN

Jonathan David CARMICHAEL

Erin CARRUTHERS

Umaabati CHANDRASEKARAM

Moon Moon CHOY

Rebecca CONWELL

Lisa-Marie COOKE

Jenny CORLESS

Gemma CRANE

Robert CROSKERY

Conor CULLEN

Criostoir Colin CULLEN

Pierre-Marie DIEVART

Katrina DIXON

Jack Patrick DONNELLY

Maria Christina DORAN

Emerald ELLISON

Niall FEARON

Meg Elizabeth FERGUSON

Anna Terese FITZPATRICK

Holly FLANNERY

Clement FONG

Declan Eamon Robert FRITH

Lauren GAULT

Shannon Majella GAWLEY

Christopher Shane GEARY

Aoibhin GILLEN

Hannah Louise GIRVAN

Danielle Maureen GOLIGY

Aoife GORMLEY

Jacob Mathieson GRAY

Rebecca Jayne HAMILTON

Lee Yi HAN

Megan HARKIN

Hannah HOLMES

Samantha Alexandra HOPKINS

Claire Louise HOY

Cheryl Ruth JAMIESON

Edain Shelbe JAMISON

Shannon Louise JONES

Lauren KEEGAN

Conall KELLY

Lauren Catherine KENNEDY

Clare Margaret KENNON

Koh KOK TIAN

Ung Zhee LAINE

Xin Wei LEE

Andrew LEEMON

Nicholas LENNON

Tan Wei LI

Scott LIVINGSTONE

Rachael LOGAN

Online Editors

Read More

From Belfast Telegraph