Belfast Telegraph

Thursday 28 August 2014

University of Ulster, Coleraine graduations

1 July 2013

Graduates from the University of Ulster at the Waterfront Hall
Graduates from the University of Ulster at the Waterfront Hall
PGCE Primary graduates celebrate at Coleraine graduations
PGCE Primary graduates celebrate at Coleraine graduations

 

FACULTY OF LIFE AND HEALTH SCIENCES

 

DOCTOR OF PHILOSOPHY

 

Pass

Gbemisola Bode-Animashaun

Easkey Britton

Julie Campbell

Lisa Marie Hanna-Trainor

Thomas Patrick McCann

Fabio Sacchetti

Thomas Andrew George Smyth

Jean Karl Soler

David Wray Southall

Andrew Winder

 

MASTER OF PHARMACY

 

With First Class Honours

Kylie Beavers

Lyndsey Elizabeth Campbell

Michaela Cunning

Natasha Deehan

Helen Elizabeth Edwards

Tristan Frame

Lewis Fullerton

Nicola Hamilton

Sarah Alexandra Linda Johnston

Damien Lappin

Kim Larissa Margaret McWilliams

Michael Luke Speers

Justine Spratt-Murphy

Mairead Ward

 

With Second Class Honours Upper Division

Bronagh Devine

Rebecca Kennedy

Liam Patrick McArdle

Comghal McQuillan

Louise Jennifer Mulholland

Aileen O Doherty

Louise Toner

 

 

MASTER OF SCIENCE

IN APPLIED BEHAVIOUR ANALYSIS

 

With Distinction

Deborah Carlin

Eimear McMahon

Catherine Storey

Felicity Alice Rose Weale

 

Pass

Nicole Leanne Campbell

Sharon Lyttle

Doireann Aoife O'Brien

 

MASTER OF SCIENCE

IN COASTAL ZONE MANAGEMENT

 

With Distinction

Caroline Balfe

Andrew David Johnston

David Brian Knott

 

Pass

Diane Margaret Allen

Una Crosse

Edwina Forde

John Joseph Kilgour

Vera Quinlan

 

MASTER OF SCIENCE

IN ENVIRONMENTAL MANAGEMENT

 

With Distinction

Kevin Abbott

Faye Bennett

James Alpin Currie

Maija Pauliina Duffy

Victoria Ann Roberta Kerr

Helen Alexandra Nutt

Gareth Laurence Patrick O'Brien

 

Pass

Keith Finegan

Karen Emma Healy

David Mark Kerr

Ian William McAuley

Carmel O'Connor

Claire Frances O'Neill

Samantha Pritchard

 

MASTER OF SCIENCE

IN ENVIRONMENTAL TOXICOLOGY AND POLLUTION MONITORING

 

With Distinction

Julie Ann Elliot

Tersoo Charles Gwaza

Tarah Gnilane Hagen

Patrick Joseph Anthony Lambe

John Paul McEntee

Chris Murrell

 

Pass

Brigid Anne Armstead

Deborah Michelle Brown

Keith Lockhart

Imelda McLarnon

Stephanie Millar

Marzia Nuzzolo

 

MASTER OF SCIENCE

IN GEOGRAPHIC INFORMATION SYSTEMS

 

With Distinction

Brian Isaac Beckett

Katie McFarland

 

Pass

Hadi Mohammed Alsawad

Kurt Borg

Katherine Anne Hamill

Patrick Jude Moran

Jonathan Phillips

Amy Louisa Tipple

 

MASTER OF SCIENCE

IN HEALTH PSYCHOLOGY

 

With Distinction

Gareth Davey

 

Pass

Denise Tibbey

 

POSTGRADUATE DIPLOMA

IN COASTAL ZONE MANAGEMENT

 

Pass

Sally Ann Kempson

Mairead Anne Kenny

 

POSTGRADUATE DIPLOMA

IN ENVIRONMENTAL MANAGEMENT

 

With Distinction

Cathal Patrick Somers

 

Pass

John Fogarty

Eileen Marie Nolan

 

POSTGRADUATE DIPLOMA

IN ENVIRONMENTAL MANAGEMENT WITH GEOGRAPHIC INFORMATION

SYSTEMS

 

Pass

Padraig Anthony Cronin

 

POSTGRADUATE DIPLOMA

IN ENVIRONMENTAL TOXICOLOGY AND POLLUTION MONITORING

 

With Distinction

Sarah Jane Cregg

Stephen Spencer Alston Geils

Jan Oltmanns

 

Pass

Colm William Harkin

Ronan Turlough Mc Shane

 

POSTGRADUATE DIPLOMA

IN GEOGRAPHIC INFORMATION SYSTEMS

 

With Distinction

Mary McCullagh

Nigel Alastair Downey

Paul Martin McDonnell

 

Pass

Fiona Yee Man Chan

Colin Fearn

Paul Ferns

Clare Grace James

Martin Michael David Johnston

Nohane Langevillier

Richard McDonnell

Colin Mark Stevenson

Carol Rose Whelan

 

POSTGRADUATE DIPLOMA

IN HEALTH PSYCHOLOGY

 

With Distinction

Siobhan Maire Delaney

 

POSTGRADUATE CERTIFICATE

IN GEOGRAPHIC INFORMATION SYSTEMS

 

Pass

Mervyn Charles George Boyle

Maura Fitzpatrick

Suzanne Moritz

Kevin Francis Sheridan

 


POSTGRADUATE CERTIFICATE

IN HEALTH PSYCHOLOGY


With Distinction

Caoilfhionn Brighid Timmons


POSTGRADUATE CERTIFICATE

IN PHARMACY MANAGEMENT

 

Pass

Ruth Woods

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN ENVIRONMENTAL SCIENCE WITH SPANISH

AND DIPLOMA IN AREA STUDIES

 

With Second Class Honours Upper Division

Darina O'Hagan

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN GEOGRAPHY

AND DIPLOMA IN AREA STUDIES

 

With Second Class Honours Upper Division

Stephanie Annett

John Wasson

 

With Second Class Honours Lower Division

Claire Rosemary McIlveen

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN GEOGRAPHY WITH EDUCATION

AND DIPLOMA IN AREA STUDIES

 

With Second Class Honours Lower Division

Adam Thomas Purdy

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN MARINE SCIENCE

AND DIPLOMA IN AREA STUDIES

 

With Second Class Honours Upper Division

Grainne Mullan

 

With Second Class Honours Lower Division

Penny Haywood

 

With Third Class Honours

Grace Elaine McFall

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN GEOGRAPHY

AND DIPLOMA IN INTERNATIONAL ACADEMIC STUDIES

 

With Second Class Honours Lower Division

Emma-Louise Kells

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN PSYCHOLOGY

AND DIPLOMA IN INTERNATIONAL ACADEMIC STUDIES

 

With Second Class Honours Upper Division

Emma Sarah Elizabeth Jardine

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN SOCIAL PSYCHOLOGY

AND DIPLOMA IN INTERNATIONAL ACADEMIC STUDIES

 

With First Class Honours

Danielle Anne Ferguson

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN ENVIRONMENTAL SCIENCE

AND DIPLOMA IN INDUSTRIAL STUDIES

 

With First Class Honours

Lynda Byrne

 

With Second Class Honours Upper Division

Danielle Butler

Niamh Frances McGrady

 

With Second Class Honours Lower Division

Keire Labhaoise McCausland

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN GEOGRAPHY

AND DIPLOMA IN INDUSTRIAL STUDIES

 

With Second Class Honours Upper Division

Lee Dougan

Alixs Cowden Ferguson

Liam Miller

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN GEOGRAPHY WITH BUSINESS

AND DIPLOMA IN INDUSTRIAL STUDIES

 

With Second Class Honours Upper Division

Stephen Kelly

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN MARINE SCIENCE

AND DIPLOMA IN INDUSTRIAL STUDIES

 

With First Class Honours

Jay Calvert

Allison Cartwright

 

With Second Class Honours Upper Division

Michael Lawrenson

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN PSYCHOLOGY

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

 

With First Class Honours

Orfhlaith McLoone

Aaron Mullan

Mark Stuart O'Neill

 

With Second Class Honours Upper Division

Kimberley Kelly

Gavin Leung

Andrea Reid

Tanya Russell

Sarah Steele

Samantha Georgina White

 

With Second Class Honours Lower Division

Kaleena Kelly

 

With Third Class Honours

Ryan Martin Mc Cauley

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN SOCIAL PSYCHOLOGY

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

 

With First Class Honours

Scott Graham

Jodie Alexandra Moore

 

With Second Class Honours Upper Division

Naomi Beattie

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN ENVIRONMENTAL SCIENCE

 

With Second Class Honours Upper Division

Christopher Kenneth James Finlay

Matthew Daniel Magilton

Conair Maitiu Morrison

Katherine Smyth

 

With Second Class Honours Lower Division

Aaron Doherty

Andrew Harbinson

Priscilla Elizabeth McClenaghan

Lisa Molloy

Martin Quigley

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN GEOGRAPHY

 

With First Class Honours

Kyra Reynolds

 

With Second Class Honours Upper Division

Richard David James Brown

Vanessa Elizabeth Brush

Daniel Cunningham

Sarah Elizabeth Hewitt

Hannah Rosemary James

Emily Amanda Mairs

Thomas Andrew Robin Moore

Helen Georgina Orr

Iain Patterson

Stephen Christopher Shaw

Siobhan Marie Walsh

Samantha Waring

Francine Elizabeth Watters

 

With Second Class Honours Lower Division

Jaime Calvert

Richard David Steven Cousins

Emma Claire Hagan

Mary Brigid Mallaghan

Mark Patrick Luke McKee

William Patterson Sufferin

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN GEOGRAPHY WITH BUSINESS

 

With Second Class Honours Upper Division

Finola Young

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN GEOGRAPHY WITH COMPUTING

 

With Second Class Honours Upper Division

Beulah Alexandria Dawson

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN GEOGRAPHY WITH EDUCATION

 

With Second Class Honours Upper Division

Jade Chambers

Lauren Johnston

Catherine-Anne Martin

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN GEOGRAPHY WITH INTERNATIONAL DEVELOPMENT

 

With Second Class Honours Upper Division

Aine Keenan

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN GEOGRAPHY WITH PSYCHOLOGY

 

With Second Class Honours Upper Division

Naomi Elizabeth Wilson

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN MARINE SCIENCE

 

With Second Class Honours Upper Division

Rebecca Bloomfield

Ciara Condit

Eoghan Manus Cunningham

David Jonathon Welsh

 

With Second Class Honours Lower Division

Hollie Edgar

Justin Judge

Calvin Mc Donagh

Michael Mustafa Rea

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN NURSING (ADULT)

 

With Second Class Honours Upper Division

Emma Sarah McMullin

 

With Second Class Honours Lower Division

Charmaine Violet Ferguson

Nicola Hughes

 

With Third Class Honours

Orla Lee

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN PSYCHOLOGY

 

With First Class Honours

Nicola Jane Doherty

Michael Moore

Andrew Palmer

Dierdra Shields

 

With Second Class Honours Upper Division

Isobel Akien

Rebecca Ambrose

Claire Gloria Annett

Victoria Brown

Kerry Collins

Nicola Christine Donnelly

Jennifer Elizabeth Douglas

Rebecca Houston

Elaine Johnston

Paul Kirk

Donal Lavery

Colum Lynagh

Harriet Frances McCullough

Orla McDade

Daniel Patrick McGartland

Karina Olphert

Jill Porter

Cheryl Scott

Ruth Leanne Scott

Martine Sloan

Nicole Danielle Sloan

Julie Smyth

Adele Tomlinson

Reuben Watson

Sylvia Diane Watson

Carolyn Jennifer Williams

Kelly Wilson

 

With Second Class Honours Lower Division

Roseanna Lennox Allen

Samantha Aston

Heather Louise Halpin

Sarah Lochrie

Lyndsey McClenaghan

Cheryl Lucinda Moore-McAlister

Mamie Erin Rock

Sarah Louise Skillen

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN SOCIAL PSYCHOLOGY

 

With First Class Honours

Kathryn Alice Kelly

Naomi Rose Neill

Arlene Young

 

With Second Class Honours Upper Division

Jill Brown

Margaret Connolly

Richard Gamble

Amy Henshaw

Claire Hopper

Suzanne Kincella

Zoe Leslie

Andrea Magill

Adam John Robert Millar

Caoimhe Marie Murphy

Olivia Rodgers

 

With Second Class Honours Lower Division

Laura Ruth Hamilton

Rachel Irwin

Nuala McGowan

Amy Elizabeth McKeeman

Alison Simpson

Sarah Wilson

 

With Third Class Honours

Jackie McCloskey

 

BACHELOR OF SCIENCE

IN NURSING (ADULT)


Pass

Lynn Berenice Lowry McCullough

ASSOCIATE BACHELOR'S DEGREE

IN ENVIRONMENTAL STUDIES

 

With Commendation

Graeme McFeely

Lauren McQuiggan

 

Pass

Edward James Boyle

William Gordon Savage

Peter Wade

 

ASSOCIATE BACHELOR'S DEGREE

IN PSYCHOLOGY

 

Pass

Holly Victoria Cartwright Arris

Graham Kenneth Alexsander McAteer

 

CERTIFICATE OF HIGHER EDUCATION

IN PSYCHOLOGY

 

With Commendation

Natalie Bresland

 

Pass

Michael James Johnston

Michael James Craig McCook

Joanne Parkhill

Gillian Elizabeth Pollock

 

CERTIFICATE OF HIGHER EDUCATION

IN SOCIAL PSYCHOLOGY

 

With Distinction

Lesa Cameron

Amy King

 

With Commendation

Ashley Stewart

 

Pass

Joanne McConkey

 

FACULTY OF LIFE AND HEALTH SCIENCES

 

DOCTOR OF PHILOSOPHY

 

Pass

Balkis A Talip

Siddharth Bakshi

Victoria Paula-Marie Cairnduff

Michelle Anne Crawford

David Anthony Egan

Ramandeep Garg

Warren Randall Jameson

Sarita Jena

Kevin Joseph Lagan

Aisling Martina Lynch

Laura Majella McShane

Swati Midha

Heather Nesbitt

Owen Welosi White Nkhoma

Opeolu Oyejide Ojo

Karla Mary O'Neill

Vadivel Parthsarathy

Srividya Vasu

Chong Wang

 

DOCTOR OF MEDICAL SCIENCE


Pass

Louise Ann Thaci

 

MASTER OF SCIENCE

IN BIOMEDICAL SCIENCE

 

With Distinction

Eimear Dunleavy

Aine Flynn

Richard Thomas Matthews

Janet Moxham

Deirdre Rooney

Stephanie Louise Warren

 

Pass

Sarah Louise Brookes

Wendy Jane Brown

Christopher Connor

David Richard Crawford-Jones

Sarah Mary Deasy

Laura Helen Marie Fleming

Ruth Grant

Hlanai Gumbo

Helen Julie Hesketh

Lorna Ingoldsby

Catherine Mary Leddy

Laura Elizabeth Maidment

Joji Mathew

Ruth McAuliffe

Jason Gordon Moore

Scott Nicholson

Adetoye Ajibola Ojeniyi

Julie Pierce

Naomi Margaret Wilhemina Robinson

Ronald Njaka Sanya

Emma Kirsten Turner

Fiona Kay Windeatt

 

MASTER OF SCIENCE

IN DIETETICS

 

With Distinction

Kate Andrea Murphy

 

Pass

Mary Catherine Clarke

Zoe Marie Donaghey

Grace Catherine Power

 

MASTER OF SCIENCE

IN HUMAN NUTRITION

 

Pass

Ahmad Alhaddad

Celine Fossi Bakam

Grace O'Reilly

 

POSTGRADUATE DIPLOMA

IN BIOMEDICAL SCIENCE

 

Pass

Ita Marie Barrett

Bouchra Erraiss Soliman

 

POSTGRADUATE DIPLOMA

IN HUMAN NUTRITION

 

Pass

Sinead Canavan

Chris Drysdale

 

POSTGRADUATE CERTIFICATE

IN BIOMEDICAL SCIENCE

 

Pass

Deirdre McDermott

Aayah McMullen

 

POSTGRADUATE CERTIFICATE

IN CLINICAL VISION SCIENCE

 

With Distinction

Hilda Patricia Jane Douglas

 

POSTGRADUATE CERTIFICATE

IN FOOD REGULATORY AFFAIRS

 

Pass

Stella Katharine Palmer

 

POSTGRADUATE CERTIFICATE

IN HUMAN NUTRITION

 

Pass

Elaine Britton

Clodagh Keane

 

POSTGRADUATE CERTIFICATE

IN SYSTEMS BIOLOGY

 

With Distinction

Sinead Ann-Marie Quinn

Olivier Didier Riche

 

Pass

Michael Fahey

 

POSTGRADUATE CERTIFICATE

IN VETERINARY PUBLIC HEALTH

 

With Distinction

Sarah Couder

Ruth Daunt

Cathy Waddell

 

Pass

John Paul Mullen

Arthur O'Connor

 

GRADUATE CERTIFICATE

IN BIOMEDICAL SCIENCE

 

With Distinction

Laura Bambury

Alexander Martin Dalton

Karin Desco

Jenny Louise Dove

Sadie Marie Maconochie

Kirsty McCaffrey

Taheer Multani

Jane Murphy

Kelly Poxon

Fiona Wright

Sue Li Yong

 

With Commendation

Susmi Bharanikulangara Joy

Christopher Leonforte

David John Marshall

Louise Anne Mooney

Mehreen Rahman

Malalai Sadiqzai

Lady Chilel Sanyang

Shobena Shivagnanam

Evelyn Jacqueline Tait

Andrew David Titman

Kelly Louise Webster

 

Pass

John Nicholas Barry

Ciara Mary Golden

Pinal Patel

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN BIOLOGY

AND DIPLOMA IN INDUSTRIAL STUDIES

 

With Second Class Honours Upper Division

Meabh Lenaghan

Tracey Louise Watson

 

With Second Class Honours Lower Division

Laura Louise Gourley

Laura Jayne Leacock

Danika Sheppard

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN BIOMEDICAL SCIENCES

AND DIPLOMA IN INDUSTRIAL STUDIES

 

With First Class Honours

Katie O'Donovan

 

With Second Class Honours Upper Division

Caoimhe Mary Duignan

Marie Fox

Ashleigh Maginnes

Paul Millar

 

With Second Class Honours Lower Division

Neil Adam McBride

Anna Patricia Mc Laughlin

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN FOOD AND NUTRITION

AND DIPLOMA IN INDUSTRIAL STUDIES

 

With First Class Honours

Sarah Maria Kelly

Ciara McGoldrick

Sophia Ng

Roisin Trainor

 

With Second Class Honours Upper Division

Natasha Barr

Marie Bernadette Beagan

Catherine Breen

Kiera Carlin

Hannah Alexandra Clarke

Carrie Anne Daly

Heather Yvonne Harper

Victoria Hughes

Judith Irwin

Alix Kerr

Lauren Danielle McCandless

Eilis Alana Mc Goldrick

Jill McMullan

Laura Mary Mullan

Eimear O'Kane

Laura Michelle Porter

Caroline Quinn

Claire Robinson

Anna Patricia Rooney

Christopher Yan-Kwan Sung

Anna Marie Wallace

Kerry Wallace

 

With Second Class Honours Lower Division

Sarah Jayne Louise Begley

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN HUMAN NUTRITION

AND DIPLOMA IN INDUSTRIAL STUDIES

 

With First Class Honours

Claire Casey

Christine Connolly

Leona Courtney

William Crowe

Rebecca McLeese

Rebecca Moore

 

With Second Class Honours Upper Division

Niamh Aspell

Gemma Callaghan

Robyn Mary Collery

Leah Deehan

Aoife Doherty

Olivia Downey

Siobhan Finnegan

Kellie Louise Hamill

Aisling King

Tara Bernadette McCarville

Gillian Denise Morrow

Helen Rochford

Siobhan Rooney

Alexandra Elizabeth Shepherd

Hannah Grace Dionne Stewart

Amy Katherine Margaret Thompson

Colleen Vallely

 

With Second Class Honours Lower Division

Amy Dixon

Vicky Hegan

Tanya Moffatt

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN BIOMEDICAL SCIENCES

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

 

With First Class Honours

Jennifer Bradley

Raymond Dickson

Kellie Forsyth

Robert Alexander Goodman

Cheryl Hanna Latimer

 

With Second Class Honours Upper Division

Emer Alexander

Megan Graham

Dean William John Harper

Nicola Elizabeth Hull

Hannah Lockhart

Naomi Helen McDowell - Boyd

Christopher Moyna

Samantha Lyndsey Spiers

Emma Wray

 

With Second Class Honours Lower Division

Bernadette Angelone

Alan Danso

Tristan Dickey

Gemma Helen Kirvell

Shane Michael Murphy

Aaron James Robert Stewart

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN APPLIED BIOSCIENCES

 

With First Class Honours

Sharon Camilleri

 

With Second Class Honours Upper Division

David James Graham

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN BIOLOGY

 

With Second Class Honours Upper Division

Alastair Crawford Sloan

 

With Second Class Honours Lower Division

Katie Bradley

Andrew Phillip Mowat

Matthew Thom

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN BIOMEDICAL SCIENCES

 

With Second Class Honours Upper Division

Ryan John Kirk

Chloe Ann Martin

 

With Second Class Honours Lower Division

Luke Blakeley

Kirsty Megan Buchanan

Cathal Doran

Michael James Emerson

Andrew Harbinson

Ciara Hone

Scott Andrew Martin

Gary O'Neill

 

With Third Class Honours

Christopher Tyler Blaney

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN BIOTECHNOLOGY

 

With First Class Honours

Pui Ying Tam

 

With Second Class Honours Upper Division

Ming Chung Chan

Anthong Chung Sing Cheung

Siu Tsun Chong

Kelvin Lok Hei Kwan

King Yi Leung

Ka Wing Wong

Pui Yee Yip

Kwun Fan Yu

 

With Second Class Honours Lower Division

Terence William Henderson

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN DIETETICS

 

With First Class Honours

Donna Elizabeth Beacom

Rachael Caddell

Sharon Elizabeth Caldwell

Jenny Dorrans

Lisa Ferris

Maeve Hanan

Lynn Evelyn Florence McAdam

Sandra Carolyn Meredith

Katie Moore

Sandra Valerie Wallace

 

With Second Class Honours Upper Division

Clare Dalton

Colleen Mary Ellen Groves

Alex Larkin

Rebecca Samantha Jane McDonald

Laura McNeill

Briege Morren

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN FOOD AND NUTRITION

 

With Second Class Honours Upper Division

Yuk Fai Ip

Tak Hing Lam

Yeuk Sze Lam

 

With Second Class Honours Lower Division

Ka Ki Chang

Lai Chun Isabelle Choi

Ki Wa Lee

Siu Chit Leung

Ho Yan Wong

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN HUMAN NUTRITION

 

With Second Class Honours Upper Division

Louise Lorna Adams

Eilis Creed

Amanda Marita Mc Geown

Christopher Paul Michael Mc Glone

Andrew Man Hei Ng

Aisling Niamh O'Kane

Victoria Speers

Hin Ting To

Cheuk Hin Ivan Tong

 

With Second Class Honours Lower Division

Chak Hang Lam

Chun Yip Clarence Lee

Ka Lee Yuen

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN OPTOMETRY

 

With First Class Honours

Sarah Armstrong

Louise Chambers

Rachel Joanne Davison

Emma Louise McConnell

Bernadette Anne Mc Keown

Edel Stafford

 

COMMENT RULES: Comments that are judged to be defamatory, abusive or in bad taste are not acceptable and contributors who consistently fall below certain criteria will be permanently blacklisted. The moderator will not enter into debate with individual contributors and the moderator’s decision is final. It is Belfast Telegraph policy to close comments on court cases, tribunals and active legal investigations. We may also close comments on articles which are being targeted for abuse. Problems with commenting? customercare@belfasttelegraph.co.uk

Latest News

Latest Sport

Latest Showbiz