Belfast Telegraph

Friday 19 September 2014

University of Ulster Graduations Dec 16 2010

Caroline McElwee, Richard Fargher and Laura Beakley enjoy their graduation day after receiving their MA in Jounalisim from teh University of Ulster at the Winter Graduation ceremony at teh Millennium Forum. Picture Martin McKeown. Inpresspics.com
Claire Marie Cunningham from Derry who Law degree with Human Rights at the University of Ulster's Winter Graduation Ceremony in the Millennium Forum. Picture Martin McKeown. Inpresspics.com. 15.12.10
13.12.10. Picture by David Fitzgerald. Graduations yesterday from the University of Ulster in Jordanstown.

Full results and pictures

FACULTY OF LIFE AND HEALTH SCIENCES

Doctor of Philosophy

Pass

Colette Veronica Corry

Philip Dunne

Catherine Frances Hughes

John Michael Hyland

Katrina Ann Macintosh

Colm McAlinden

Christopher Daniel McGonigle

Deborah Roy

Doctor of Medical Science

Pass

Maxwell Omabe

Master of Science in Applied

Behaviour Analysis

With Distinction

Patricia Mary Carolan

Andrea Patricia Deering

Claire Duffy

Catriona Graham

Bernie Kirkpatrick

Benjamin Edward Reading

Pass

Ronda Ann Barron

Alison Collins

John Curran

Caoimhe McVeigh

Kate O'Hanrahan

Siobhan Owens

Master of Science in Applied

Psychology

With Distinction

Caoimhe Brownlee

Martin Patrick Carolan

Allison Mary Christina Gillen

Caoimhe Hannigan

Danielle Elizabeth McFeeters

Ashling Elizabeth O'Brien

Michael O'Donnell

Susannah Robinson

Brent Jason Thompson

Pass

Catherine Sarah Boyle

Geraldine Marie Farrelly

Victoria Elizabeth Ferguson

Catherine Kerr

Elaine Kiernan

Colleen Knocker

Natasha Logue

Eve Jane Markey

Shauna Ellen Jane McCartney

Elizabeth Anne McEvoy

Tracy McKinney

Charlene McLaughlin

Holly McQuade

Kieron Merriman

Rachel Mullan

Stephanie Louise Mullan

Sarah O'Reilly

Donal Pyne

Denise Sweeney

Mary Webster

Master of Science in Biomedical

Science

With Distinction

Ian Butler

Nicola Jane Fratson

Hazel Marie Gallagher

Antonia Cole Hyde

Daniel James Jones

Ketki Komal Shashikant Kaluskar

Ho Ka Man

Doireann Marie Lawlor

Lorraine Lawrence

Jessica Lyne

Linda Dorothy McCracken

Ciara Margaret Mullin

Therese Murphy

Roberta Niblock

Maire Ide Ni Mhaolcatha

Lisa Ita O'Donnell

Lisa Marie Rowlands

Patricia Louise Ryan

Finbarr Sheehy

Dinesh Kumar Srinivasan

Conall Reamon Strain

Sana Tansey

Kate Thompson

Kate Mary Thompson

Paul Mark Warwicker

Ian James Wood

Pass

Musaed Mohammed Alshahrani

Ali Abraheem Alsharef

Stacey Dee Banks

Sinead Baxter

Helen Clare Boobier

Jacqueline Brown

Kelly Jayne Brown

Fiona Louise Butler

Kathleen Cafferkey

Siobhan Carey

Ruth Mary Cooney

Catherine Mary Corcoran

James Cragg

Naomi De Jager

Irene Devine

Kate Donnachie

Clare Louise Dunsmore

Lorraine Marie Gaughan

Caitriona Gavigan

Christopher Hall

Majidah Bukola Hamid-Adiamoh

Mairead Aine Hanratty

Jonathan Noel Harris

David Edward Hughes

Gerard John Lennon

Paula Lyons

Ola Hosni Mansour

Dermot McBrierty

Teresa McCusker

Michael Joseph McDermott

Martin Daniel McFadden

Louise McHale

George William Morrow

Noelle Murphy

Glenn Murtagh-Naughton

Aisling O'Connor

Grainne O'Dea

Anette Ohland

Jeremiah Patrick O'Sullivan

Kelly Jane Pine

Sarah Dawn Rhodes

Catherine Robinson

Pamela Samra

Yvonne Sisk

Aisling Smyth

Aisling Sweeney

Charlene Vassallo

Danilo Vukanic

Doireann Waldron O’Loughlin

Catherine Anne White

Robert Michael Wiggall

Master of Science in Biotechnology

With Distinction

Prasad Sitaram Shinde

Avinash Thakur

Pass

Liam Gerard Austin

Sreeda Chalil

Anupam Jyoti Das

Efstratios Efstratiou

Cliff Gilligan

Anuj Jain

Sudhanshu Nandkumar Pujari

Ankur Rana

Master of Science in Career Guidance Pass

Joanne Mary McKinney

Master of Science in Cataract and

Refractive Surgery

With Distinction

Gilbert Thomas Vasey

Pass

Simon John Dean

Anita Reynolds

Master of Science in Coastal Zone Management

With Distinction

Simon Laing

Master of Science in Contemporary Developments in Geography and

Education

With Distinction

Sabrina McCartney

Master of Science in Environmental Management

Pass

Simon Bunting

Peter Thomas Korn-Morris

Master of Science in Food

Biotechnology

Pass

Xiaohuan Li

Master of Science in Food Regulatory Affairs

With Distinction

Maxine Bonham

Mary Teresa Darcy

Philippos Gabriel Georgiades

Herodotos Herodotou

Thomai Panagiotou Lazou

Declan Murray

Patricia Brid Sheehan

Pass

Giovanni Borla

Miren Karmele Collado Plaza

Afsaneh Mohammadshafii

Elizabeth O'Leary

Marios Vakanas

Master of Science in Forensic and Legal Medicine

Pass

Patricia Beirne

Master of Science in Geographic

Information Systems

With Distinction

Karen Sybil Donegan

Pedro Nicolas Moity Martin

Pass

Paul Brennan

Kwun Yau Aaron Chan

Emmet James Martin Mc Laughlin

Helyn Jane Rankin

Master of Science in Human Nutrition With Distinction

Siobhan Marie Cunningham

Pass

Sarah-Elizabeth Bennett

Tara Julie Curran

Helena Marie Gibbons

Liona Margaret Gormley

Aisling Heaney

Eimeir Claire McVeigh

Michaela Majella Rowland

Siobhan Angela Thompson

Master of Science in Pharmaceutical Sciences

With Distinction

Colin Paul Fowley

Yui Sze Lam

Bronagh McDonnell

Pass

Sze Ki Joyce Chow

Amanda Gallagher

Ajay Jenuga

Minimole Puthiamadathil Johnson

Ann Sheridan

Postgraduate Diploma in Applied

Psychology

Pass

Wojciech Sebastian Dylewicz

Sinead Mary McElduff

Postgraduate Diploma in Biomedical Science

With Distinction

Fiona Cass

Nicola Collinson

Postgraduate Diploma in Careers Guidance

With Distinction

Mary Coleman

Jillian Elizabeth Gordon

Elaine Hollywood

Mary Rose McGlynn

Sandra Mary O’Neill

Pass

Eilis Catherine Coyle

Leanne Bridget Craig

Annmarie Ferry

James Gallagher

Venita Girvan

Oonagh Haughian

Siobhan McArdle

Emma Jane O'Carroll

Una Maire Rogers

Brendan Wilson

Postgraduate Diploma in Cataract and Reflective Surgery

With Distinction

Anika Amin

Venkata Sreenivasulu Avadhanam

Christine Elizabeth Craig

Bronwyn Alice Dyer

Daphne Han Chuk Yin

Richard Philip Major

Siobhan Nagle

Enrico Juergen Nitschke

Linda Jane Rapley

Zulfiqar Uddin Syed

Pass

Alia Hussain

Sharita Jhummun

Sheetal Parekh

Desiree Philippa Todd

Gurpal Singh Toor

Claire Louise Watson

Don Mathew Williams

Postgraduate Diploma in Coastal Zone Management

Pass

Ann McGuinness

Postgraduate Diploma in|Environmental Management

With Distinction

William Darryl Bowden

Jacqueline Debrincat

Gabriel Joseph Laird

Ciara Murray

Gareth Laurence Patrick O'Brien

Pass

Nicola Rochford

Oonagh Mary Ruddy

Postgraduate Diploma in

Environmental Toxicology and

Pollution Monitoring

With Distinction

April Ingrid Curry

Caroline Mary Eatock

Pass

Eleanor Mary Ryan

Postgraduate Diploma |in Geographic Information|Systems

With Distinction

Jonathan Anthony McCloskey

Pass

Victor James McIlmoyle Blair

Liam Collins

Gillian Lynch

Donald Maruta

Rodney Frederick Moore

Ana Ruiz Frau

Sarah Gayle Smythe

Postgraduate Certificate in Biomedical Science

Pass

James Craig Maloney

Simon John Walmsley

Postgraduate Certificate in Forensic and Legal Medicine

Pass

Mohamed Sheikh Omar Salim Bajaber

Bienfe Chiva

Sanjeev Dhall

Carsten Stephan Lesshafft

Edward Martin Smyth

Edet Ukpong-Dan

Postgraduate Certificate in Forensic Studies

Pass

Shauna Mary Coary

Nicola Gillespie

Mary Jo McKay

Postgraduate Certificate in

Geographic Information Systems

Pass

Kira Mary Graham-Sands

Peter Brian McKay

Thomas Gregg McNabney

Graduate Certificate in

Biomedical

Science With Distinction

Melanie Hawes

With Commendation

Ita Marie Barrett

Melanie Ikeh

Matthew Kinnear

Rachel Morrison

Michelle Yasmine O'Leary

Pass

Christine Ndubunma-Abili

Phyllis Dadson

Olalekan Olubanwo Oludunmade

Gerard Jefferson Borja Pasia

Anna Maria Pilarska

Catherine Tormey

Caoimhe-Ruth Vallely-Gilroy

Carla Eileen White

Bachelor of Science with Honours in Biology and Diploma in Area Studies

With Third Class Honours

Eugene Gerard Doherty

Bachelor of Science with Honours in Biology and Diploma in Industrial Studies

With Second Class Honours Lower Division

Laura Alexandra Stewart

Bachelor of Science with Honours in Biomedical Sciences and Diploma in Industrial Studies

With Second Class Honours Lower Division

Stephanie Lauren Hill

Bachelor of Science with Honours in Human Nutritiion and Diploma in

Industrial Studies

With Second Class Honours Upper

Division

Kirsty Collins

Bachelor of Science with Honours in Pharmacology and Diploma in

Industrial Studies

With Second Class Honours Upper

Division

Michelle Marie Kealey

With Second Class Honours Lower

Division

Gemma Catherine Hamill

Bachelor of Science with Honours in Psychology and Diploma in Industrial Studies

With Second Class Honours Upper

Division

Claire Megan Chambers

Adam Getty

With Second Class Honours Lower

Division

Ellen Sarah McGinnity

Bachelor of Science with Honours in Social Psychology and Diploma in

Industrial Studies

With Second Class Honours Upper

Division

Terri-Lee Harkness

Bachelor of Science with Honours in Biomedical Sciences and Diploma in Professional Practice

With Second Class Honours Upper

Division

Steven William John Carmichael

Megan Rachel Devlin

With Second Class Honours Lower

Division

Carly Huddleston

Charlene Mary Louise Williamson

With Third Class Honours

Gary Francis Patrick Savage

Bachelor of Science with Honours in Biomedical Sciences

With Second Class Honours Lower

Division

Aine Maria O'Neill

Bachelor of Science with Honours in Biotechnology

With Second Class Honours Upper

Division

Po Lee Leung

With Second Class Honours Lower

Division

Chi Yeung Law

Bachelor of Science with Honours in Food and Nutrition

With Second Class Honours Lower

Division

Ying Kit Chan

Lo Yee Louise Ho

Olivia Yuen

Bachelor of Science with Honours in Geography

With Second Class Honours Lower

Division

Mark Robert Berry

With Third Class Honours

David Malcolmson

Bachelor of Science with Honours in Geography with Education

With Second Class Honours Lower

Division

Nicholas Hayden

Catherine Kayleigh Trainor

Bachelor of Science with Honours in Geography and Psychology

With Third Class Honours

Monica Hanvey

Bachelor of Science with Honours in Human Nutrition

With Second Class Honours Lower

Division

Chun Kit Wong

Bachelor of Science with Honours in Optometry

With Second Class Honours Upper

Division

Danielle Rose Mullan

With Second Class Honours Lower

Division

Aidan Mc Hugh

Bachelor of Science with Honours in Pharmacology

With Second Class Honours Upper

Division

Rose Charlotte McBrearty

With Second Class Honours Lower

Division

Caoimhe Kelly

Bachelor of Science with Honours in Psychology

With Second Class Honours Upper

Division

Jane O'Doherty

With Second Class Honours Lower

Division

Suzanne Rebecca Cormie

Ashley Harte

Keira Marie Kelly

Roxanne Sophie Manning

Gary McConville

With Third Class Honours

Kathleen Taggart

Bachelor of Science with Honours in Social Psychology

With Second Class Honours Upper

Division

Lisa Michelle Dunlop

Associate Bachelor’s Degree in

Environmental Studies

Pass

Jessica Mary McIntyre

Martin Patrick O'Neillk

FACULTY OF LIFE AND HEALTH SCIENCES

Doctor of Philosophy

Pass

Paula Elizabeth Walls

Postgraduate Diploma in Special

Nursing Practice

Pass

Kiera O'Neill

Bachelor of Science with Honours in Nursing (Adult)

With First Class Honours

Tamar Lee-Ann Boal

Elizabeth Anne Buchanan

Samuel Ross Cruikshank

Caroline McDonald Flannagan

Amy Elizabeth Hutchinson

Kathern McCarron

Kathleen Mary McGowan

Tanika Anne McGowan

Jennifer Anne McLaughlin

Kara Louise McMahon

Margaret Alicia McShane

Stacey Mullan

Jennifer Aisling Ramsay-Baggs

Heather Elizabeth Rankin

Karen Smyth

Orlagh Louise Walls

Elaine Wilson

With Second Class Honours Upper

Division

Paul Adams

Edel Mary Armstrong

Judith Barber

Mairead Mary Boyd

Sharon Anne Breslin

Laura Brown

Leann Brown

Lesley Bruce

Catherine Bernadette Butler

Hayley Campbell

Sinead Canavan

Triona Coleman

Michelle Mary Conway

Maria Louise Coyle

Theresa Susan Coyle

Dympna Mary Deeney

Bernadette Divin

Andrew Michael Doherty

Roisin Donnelly

Una Bernadette Donnelly

Nicola Dowey

Sandra Margret Jannette Duncan

Charlene Elizabeth Dunn

Martina Durning

Alison Maria Fawcett

Benjamin Lee Fitzpatrick

Michele Lorraine Fulton

Jacqueline Anne Gallagher

Donna Elizabeth Gamble

Laura Jane Gamble

Kathryn Elaine George

Lara Getty

Gillian Gilmore

Laura Harkin

Janine Margretta Jewell

Christine Danielle Kearney

Linsi Rebecca Kidd

Leanne Elizabeth Leacock

Carol Lesley Lynch

Sarah Lyons

Hazel Doreen Maitland

Clodagh McBride

Veronica Grainne McCarthy

Laura McClintock

Colleen Rosemary McDermott

Shauna McDermott

Colleen McDonnell

Mairead McGinley

Orlaith Eilish McGranaghan

Catherine McGuckian

Marianne McIlroy

Christine Michelle McKnight

Lyndsay Sara McNeill

Laura McRoberts

Lynda McWilliams

Catherine Melaugh

Kylie Marie Mooney

Erin Mullan

Gemma Nicholl

Linda Marie O'Kane

Briege O'Neill

Ronan O'Reilly

Lois Oryema-Brolly

Paula Hilary Robinson

Joanne Elizabeth Sharkey

Caroline Thompson

Andrena Walker

Claire Louise Wilkinson

With Second Class Honours Lower

Division

Caroline Tracey Allan

Amy Bailie

Roisina Bradley

Shona Marie Campbell

Grainne Connolly

Jenny Connor

Gemma Conway

Michaela Coyle

Amira Dabbous

Doreen Elizabeth Donnelly

Ciara Marie Doyle

Lisa Gallagher

Lucinda Rebecca Glass

Sarah Hallworth

Suzanne Esther Hamill

Elizabeth Harkin

Colette Mary Johnston

Jennifer Johnston

Catherine Kealey

Kathy Kelly

Sara Kelly

Teresa Kelly

Emma Lawless

Louise Little

Karen Magee

Deborah Agnes Anne Mahon

Caoimhe McCafferty

Simone McCallion

Laura McDaid

Rachel McGlinchey

Kellie Marie McGrath

Sinead McGrath

Laura McGuckin

Ellen Jacqueline Mary McGurran

Aisling McLaughlin

Eimear McManus

Ciara Maria McMenamin

Rachel McNaught

Seana McNicholl

Sinead McRory

Mairead Meenan

Cahir Muldoon

Annette Mulholland

Cailin Mullin

Roisin Nixon

Sarah Louise O'Hagan

Deborah Pinkerton

Sonia Marie Rainey

Michael Rushe

Victoria Elizabeth Grace Scullion

Maureen Shivers

Zoe Marie Stevenson

With Third Class Honours

Jennifer Majella Doran

Noreen McGoldrick

Sarah Louise Noble

Amanda Skillen

Bachelor of Science with |Honours in Nursing |(Mental Health)

With First Class Honours

Laura Gormley

Beverley Graham

Catherine Hogan

Ursula Tumelty

With Second Class Honours Upper

Division

Sharon Marian Wann Dair

Judith Erwin

Kirsty Elizabeth Hayes

Annmarie Joynson

Leona Keenan

Emma Kilpatrick

Margaret Matilda Louise Kitson

Marie Edel Murphy

Mary Elizabeth O'Hare

Janine O'Prey

Ciara Marie Quinn

With Second Class Honours Lower

Division

Christine Doherty

Kim-Marie Dufoulon

Louise Maire Hughes

Margaret Magee

Clare Mary Owens

Clare Anne Reid

Catherine Mary Taylor

With Third Class Honours

Emma Margaret Jackson

Shauna McNally

Bachelor of Science with|Honours in Nursing Sciences

With Second Class Honours Upper

Division

Oonagh Hardy

Bachelor of Science in |Nursing (Adult)

With Commendation

Claire Coulter

Pass

Emma Brolly

Maureen Cooke

Catherine McAlary

Kelly Sarah Jane McKeown

Linda McLarnin

Fiona O'Neill

Sheree Margaret Quinn

Janine Bernadette Rafferty

Alana Michelle Reilly

Joanna Patricia Serplus

Sharmayne Simmons

Helen Watson



Postgraduate Diploma in Careers Guidance

With Distinction

Mary Coleman

Jillian Elizabeth Gordon

Elaine Hollywood

Mary Rose McGlynn

Sandra Mary O’Neill

Pass

Eilis Catherine Coyle

Leanne Bridget Craig

Annmarie Ferry

James Gallagher

Venita Girvan

Oonagh Haughian

Siobhan McArdle

Emma Jane O'Carroll

Una Maire Rogers

Brendan Wilson

Postgraduate Diploma in Cataract and Reflective Surgery

With Distinction

Anika Amin

Venkata Sreenivasulu Avadhanam

Christine Elizabeth Craig

Bronwyn Alice Dyer

Daphne Han Chuk Yin

Richard Philip Major

Siobhan Nagle

Enrico Juergen Nitschke

Linda Jane Rapley

Zulfiqar Uddin Syed

Pass

Alia Hussain

Sharita Jhummun

Sheetal Parekh

Desiree Philippa Todd

Gurpal Singh Toor

Claire Louise Watson

Don Mathew Williams

Postgraduate Diploma in Coastal Zone Management

Pass

Ann McGuinness

Postgraduate Diploma in|Environmental Management

With Distinction

William Darryl Bowden

Jacqueline Debrincat

Gabriel Joseph Laird

Ciara Murray

Gareth Laurence Patrick O'Brien

Pass

Nicola Rochford

Oonagh Mary Ruddy

Postgraduate Diploma in

Environmental Toxicology and

Pollution Monitoring

With Distinction

April Ingrid Curry

Caroline Mary Eatock

Pass

Eleanor Mary Ryan

Postgraduate Diploma |in Geographic Information|Systems

With Distinction

Jonathan Anthony McCloskey

Pass

Victor James McIlmoyle Blair

Liam Collins

Gillian Lynch

Donald Maruta

Rodney Frederick Moore

Ana Ruiz Frau

Sarah Gayle Smythe

Postgraduate Certificate in Biomedical Science

Pass

James Craig Maloney

Simon John Walmsley

Postgraduate Certificate in Forensic and Legal Medicine

Pass

Mohamed Sheikh Omar Salim Bajaber

Bienfe Chiva

Sanjeev Dhall

Carsten Stephan Lesshafft

Edward Martin Smyth

Edet Ukpong-Dan

Postgraduate Certificate in Forensic Studies

Pass

Shauna Mary Coary

Nicola Gillespie

Mary Jo McKay

Postgraduate Certificate in

Geographic Information Systems

Pass

Kira Mary Graham-Sands

Peter Brian McKay

Thomas Gregg McNabney

Graduate Certificate in

Biomedical

Science With Distinction

Melanie Hawes

With Commendation

Ita Marie Barrett

Melanie Ikeh

Matthew Kinnear

Rachel Morrison

Michelle Yasmine O'Leary

Pass

Christine Ndubunma-Abili

Phyllis Dadson

Olalekan Olubanwo Oludunmade

Gerard Jefferson Borja Pasia

Anna Maria Pilarska

Catherine Tormey

Caoimhe-Ruth Vallely-Gilroy

Carla Eileen White

Bachelor of Science with Honours in Biology and Diploma in Area Studies

With Third Class Honours

Eugene Gerard Doherty

Bachelor of Science with Honours in Biology and Diploma in Industrial Studies

With Second Class Honours Lower Division

Laura Alexandra Stewart

Bachelor of Science with Honours in Biomedical Sciences and Diploma in Industrial Studies

With Second Class Honours Lower Division

Stephanie Lauren Hill

Bachelor of Science with Honours in Human Nutritiion and Diploma in

Industrial Studies

With Second Class Honours Upper

Division

Kirsty Collins

Bachelor of Science with Honours in Pharmacology and Diploma in

Industrial Studies

With Second Class Honours Upper

Division

Michelle Marie Kealey

With Second Class Honours Lower

Division

Gemma Catherine Hamill

Bachelor of Science with Honours in Psychology and Diploma in Industrial Studies

With Second Class Honours Upper

Division

Claire Megan Chambers

Adam Getty

With Second Class Honours Lower

Division

Ellen Sarah McGinnity

Bachelor of Science with Honours in Social Psychology and Diploma in

Industrial Studies

With Second Class Honours Upper

Division

Terri-Lee Harkness

Bachelor of Science with Honours in Biomedical Sciences and Diploma in Professional Practice

With Second Class Honours Upper

Division

Steven William John Carmichael

Megan Rachel Devlin

With Second Class Honours Lower

Division

Carly Huddleston

Charlene Mary Louise Williamson

With Third Class Honours

Gary Francis Patrick Savage

Bachelor of Science with Honours in Biomedical Sciences

With Second Class Honours Lower

Division

Aine Maria O'Neill

Bachelor of Science with Honours in Biotechnology

With Second Class Honours Upper

Division

Po Lee Leung

With Second Class Honours Lower

Division

Chi Yeung Law

Bachelor of Science with Honours in Food and Nutrition

With Second Class Honours Lower

Division

Ying Kit Chan

Lo Yee Louise Ho

Olivia Yuen

Bachelor of Science with Honours in Geography

With Second Class Honours Lower

Division

Mark Robert Berry

With Third Class Honours

David Malcolmson

Bachelor of Science with Honours in Geography with Education

With Second Class Honours Lower

Division

Nicholas Hayden

Catherine Kayleigh Trainor

Bachelor of Science with Honours in Geography and Psychology

With Third Class Honours

Monica Hanvey

Bachelor of Science with Honours in Human Nutrition

With Second Class Honours Lower

Division

Chun Kit Wong

Bachelor of Science with Honours in Optometry

With Second Class Honours Upper

Division

Danielle Rose Mullan

With Second Class Honours Lower

Division

Aidan Mc Hugh

Bachelor of Science with Honours in Pharmacology

With Second Class Honours Upper

Division

Rose Charlotte McBrearty

With Second Class Honours Lower

Division

Caoimhe Kelly

Bachelor of Science with Honours in Psychology

With Second Class Honours Upper

Division

Jane O'Doherty

With Second Class Honours Lower

Division

Suzanne Rebecca Cormie

Ashley Harte

Keira Marie Kelly

Roxanne Sophie Manning

Gary McConville

With Third Class Honours

Kathleen Taggart

Bachelor of Science with Honours in Social Psychology

With Second Class Honours Upper

Division

Lisa Michelle Dunlop

Associate Bachelor’s Degree in

Environmental Studies

Pass

Jessica Mary McIntyre

Martin Patrick O'Neillk

FACULTY OF LIFE AND HEALTH SCIENCES

Doctor of Philosophy

Pass

Paula Elizabeth Walls

Postgraduate Diploma in Special

Nursing Practice

Pass

Kiera O'Neill

Bachelor of Science with Honours in Nursing (Adult)

With First Class Honours

Tamar Lee-Ann Boal

Elizabeth Anne Buchanan

Samuel Ross Cruikshank

Caroline McDonald Flannagan

Amy Elizabeth Hutchinson

Kathern McCarron

Kathleen Mary McGowan

Tanika Anne McGowan

Jennifer Anne McLaughlin

Kara Louise McMahon

Margaret Alicia McShane

Stacey Mullan

Jennifer Aisling Ramsay-Baggs

Heather Elizabeth Rankin

Karen Smyth

Orlagh Louise Walls

Elaine Wilson

With Second Class Honours Upper

Division

Paul Adams

Edel Mary Armstrong

Judith Barber

Mairead Mary Boyd

Sharon Anne Breslin

Laura Brown

Leann Brown

Lesley Bruce

Catherine Bernadette Butler

Hayley Campbell

Sinead Canavan

Triona Coleman

Michelle Mary Conway

Maria Louise Coyle

Theresa Susan Coyle

Dympna Mary Deeney

Bernadette Divin

Andrew Michael Doherty

Roisin Donnelly

Una Bernadette Donnelly

Nicola Dowey

Sandra Margret Jannette Duncan

Charlene Elizabeth Dunn

Martina Durning

Alison Maria Fawcett

Benjamin Lee Fitzpatrick

Michele Lorraine Fulton

Jacqueline Anne Gallagher

Donna Elizabeth Gamble

Laura Jane Gamble

Kathryn Elaine George

Lara Getty

Gillian Gilmore

Laura Harkin

Janine Margretta Jewell

Christine Danielle Kearney

Linsi Rebecca Kidd

Leanne Elizabeth Leacock

Carol Lesley Lynch

Sarah Lyons

Hazel Doreen Maitland

Clodagh McBride

Veronica Grainne McCarthy

Laura McClintock

Colleen Rosemary McDermott

Shauna McDermott

Colleen McDonnell

Mairead McGinley

Orlaith Eilish McGranaghan

Catherine McGuckian

Marianne McIlroy

Christine Michelle McKnight

Lyndsay Sara McNeill

Laura McRoberts

Lynda McWilliams

Catherine Melaugh

Kylie Marie Mooney

Erin Mullan

Gemma Nicholl

Linda Marie O'Kane

Briege O'Neill

Ronan O'Reilly

Lois Oryema-Brolly

Paula Hilary Robinson

Joanne Elizabeth Sharkey

Caroline Thompson

Andrena Walker

Claire Louise Wilkinson

With Second Class Honours Lower

Division

Caroline Tracey Allan

Amy Bailie

Roisina Bradley

Shona Marie Campbell

Grainne Connolly

Jenny Connor

Gemma Conway

Michaela Coyle

Amira Dabbous

Doreen Elizabeth Donnelly

Ciara Marie Doyle

Lisa Gallagher

Lucinda Rebecca Glass

Sarah Hallworth

Suzanne Esther Hamill

Elizabeth Harkin

Colette Mary Johnston

Jennifer Johnston

Catherine Kealey

Kathy Kelly

Sara Kelly

Teresa Kelly

Emma Lawless

Louise Little

Karen Magee

COMMENT RULES: Comments that are judged to be defamatory, abusive or in bad taste are not acceptable and contributors who consistently fall below certain criteria will be permanently blacklisted. The moderator will not enter into debate with individual contributors and the moderator’s decision is final. It is Belfast Telegraph policy to close comments on court cases, tribunals and active legal investigations. We may also close comments on articles which are being targeted for abuse. Problems with commenting? customercare@belfasttelegraph.co.uk

Latest News

Latest Sport

Latest Showbiz