Belfast Telegraph

UK Website Of The Year

University of Ulster graduations July 5, 2016 - full list of results

Published 05/07/2016

HARRISON PHOTOGRAPHY - BELFAST - 1st July 2016
Graduating from Ulster University today with a degree in Hospitality and Tourism are Catherine McManus and Lauren Donnelly
HARRISON PHOTOGRAPHY - BELFAST - 1st July 2016 Graduating from Ulster University today with a degree in Hospitality and Tourism are Catherine McManus and Lauren Donnelly
ia410512074G04jpg.jpg

FACULTY OF ARTS

DOCTOR OF PHILOSOPHY

Pass

Simon Henry Francis Jermyn

Conal Martin McShane

 

MASTER OF ARTS

IN MUSEUM PRACTICE AND MANAGEMENT

Pass

Claire Gallagher

Hayley Jones

 

MASTER OF RESEARCH

Pass

Hanna Corey

 

POSTGRADUATE DIPLOMA

IN MUSEUM PRACTICE AND MANAGEMENT

With Distinction

Periklis Kortsaris

 

Pass

Richard James Barnes

Heike Erika Thiele

 

BACHELOR OF ARTS WITH HONOURS

IN DANCE

With First Class Honours

Rachel Rose Brown

 

With Second Class Honours Upper Division

Alexandra Barnaba

Shawna Bradley

Zoe Victoria Fergus

Anna Treanor

 

BACHELOR OF ARTS WITH HONOURS

IN DRAMA

With First Class Honours

Desmond Gallagher

Aimee Montgomery

 

With Second Class Honours Upper Division

Robert Emmett

Frank Fisher

Chloe Kate Gamble

Jack Benedict Larmour

Deborah McGovern

Nicola Jane McLaughlin

Sarah Reid

 

With Second Class Honours Lower Division

Megan Joanne Curley

Clarke Frampton

Anna Hegarty

Padraig Knox

Jane Mogey

Rebecca Morgan

Brendan Vaudequin

Jasmin Yasin

 

With Third Class Honours

Nathan Graham

Michael Petticrew

 

BACHELOR OF ARTS WITH HONOURS

IN DRAMA WITH ADVERTISING

With Second Class Honours Lower Division

Jennifer Casement

Caoimhe Moreland

 

BACHELOR OF ARTS WITH HONOURS

IN DRAMA WITH DANCE

With Second Class Honours Lower Division

Caitríona Groogan

 

BACHELOR OF ARTS WITH HONOURS

IN DRAMA WITH MUSIC

With Second Class Honours Lower Division

Chari Izarah Boyle

 

BACHELOR OF ARTS WITH HONOURS

IN DRAMA WITH PSYCHOLOGY

 

With Second Class Honours Upper Division

Meghan Kane

 

BACHELOR OF ARTS WITH HONOURS

IN DRAMA WITH SOCIOLOGY

With First Class Honours

Barbara-Rose Sanwo

 

With Second Class Honours Lower Division

Teresa Morrison

 

BACHELOR OF ARTS WITH HONOURS

IN IRISH LANGUAGE AND LITERATURE

With First Class Honours

Ciaran Mac Fheidhlimidh

Colm Gerard Mac Giolla Easbuic

Fionnuala McCorry

Aisling O’Brien

Anne Strain

Geraldine Ui Bhriain

 

With Second Class Honours Upper Division

Niamh Agnew

Conchur Mac Diarmada

Peadar Mac Fhionnghaile

Leanne McGinley

Mollie McKeever

Rachel McLaughlin

Steven McLaughlin

Aodan O Gallchoir

Sharrifa O’Kane

Anne Quinn

 

With Second Class Honours Lower Division

Anna Brennan

Oisin Magee

Shadya Nic Ardail

Nicole Ni Chleirigh

 

BACHELOR OF ARTS WITH HONOURS

IN IRISH WITH MARKETING

With Second Class Honours Upper Division

Sarah Grant

 

BACHELOR OF ARTS WITH HONOURS

IN IRISH WITH MUSIC

With First Class Honours

Eugene Anthony John McKenna

Lauren O’Neill

 

BACHELOR OF ARTS WITH HONOURS

IN MUSIC WITH IRISH

With Second Class Honours Upper Division

Niamh Farrell

 

BACHELOR OF DESIGN WITH HONOURS

AND DIPLOMA IN INTERNATIONAL ACADEMIC STUDIES

With First Class Honours

Clare Donnelly

 

With Second Class Honours Upper Division

Niamh Cavanagh

Aine Mairead McKinney

Colm Whyte

 

BACHELOR OF DESIGN WITH HONOURS

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

With First Class Honours

Adam Brown

Lauren Smyth

 

With Second Class Honours Upper Division

Ryan Thomas Michael Davidson

 

With Second Class Honours Lower Division

Lavinia Estelle Skeffington

 

BACHELOR OF DESIGN WITH HONOURS

With First Class Honours

Steven Emerson

Natalia Fomina

Melissa Hull

Jennifer Lynch

Patrick Joseph McCallion

Kayleigh Lorraine Singer

 

With Second Class Honours Upper Division

Lauren Bradley

Melissa Campbell

Kara Chapman

Amy Alexandra Milligan

Sylvian Ng

Elizabeth Rose Quinn

 

With Second Class Honours Lower Division

Mark Burnside

Jacqueline Ann Carson

Ryan Harron

Joshua Kirkpatrick

Lauren McClay

Megan Mc Dermott

Erin Murray

Conrad Ryan

 

With Third Class Honours

Amy McShane

 

BACHELOR OF MUSIC WITH HONOURS

With First Class Honours

Lauren Emma Coulter

Lisa Dawson

Andrew Doherty

Bethany Doherty

Peter Doherty

Pauline Downey

Scott Flanigan

Amy Elizabeth Harrison

Hannah Alexandra Millar

Nicholas Morton

Trudy O Donnell

Diarmuid O’Kane

Laura O’Neill

Angelica Rosbotham

David Smyth

Gerald James Strawbridge

Ciara Timoney

Megan Wilson

 

With Second Class Honours Upper Division

Constance Allen

Karl Beare

Katrina Campbell

Kathryn Clarke

Natasha Louise Madeline Coey

Declan Dillon

Lisa Dobbins

Hannah Anne Foy

Helen Louise Hall

Niamh Susan Johnston

Aaron Kelly

Orlaith McClenaghan

Conor McErlane

Laura Eveline McFall

Carmel Morgan

Sarah -Jane Mullen

Joshua Francis Murray

Melissa Poland

Ryan Rodgers

 

With Second Class Honours Lower Division

Shannon McColgan

Darryl Andrew Purdy

Eileen Quinn

Declan Rice

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN CREATIVE TECHNOLOGIES

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

 

With First Class Honours

Conan Jude McNicholl

 

With Second Class Honours Lower Division

Jack Ruane

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN CREATIVE TECHNOLOGIES

With First Class Honours

Finley McNally

 

With Second Class Honours Upper Division

Ami Cobane

Niamh Corrigan

Jolene Farrell

Jason Fleming

Gareth Gilmour

Jamie Hunter

Aaron Leyburn

Conor McGee

Colm Mullan

Stephen Todd

 

With Second Class Honours Lower Division

Mark Beck

Kyle Colby

Danielle Flood

Daniel Gates

Erin Hughes

Aisling Kelly

Jennifer Nic Giolla Chnoic

 

With Third Class Honours

Jonathon McLaughlin

 

ADVANCED DIPLOMA

IN IRISH STUDIES

With Distinction

Melanie Selina Mueller

 

ADVANCED CERTIFICATE

IN IRISH STUDIES

With Distinction

Cara Elisabeth Crawford

Devlin Paige Deveney

Jackson Bodie Feezell

Jessica Herhold

Riley Caron Ivol

Shyanne Nicole Knighten

Ryan Allan Lecus

Marika Alise Manda

Deirdre Marie McDonald

Emily Rose Mielcarek

Landan Odell

Taylor Anthony Russo

Anja Schroder

Claire Ellen Snyder

Jacek Marek Stanislawski

Haley Marie Talley

 

With Commendation

Teresa Kiona Hammonds

Victor Bernard Hoel

Teagan Rachel Williamson

 

Pass

Katharine Elizabeth Tucker Larson

 

ASSOCIATE BACHELOR’S DEGREE

IN CREATIVE TECHNOLOGIES

Pass

Thomas Andrew Caldwell

Aislinn Goretti Mullin

Joshua Phair

 

ASSOCIATE BACHELOR’S DEGREE

IN DESIGN

With Commendation

Darren Mc Callion

 

Pass

Darren McCaskie

Gavin McGrinder

Mary -Louise Waddell

 

ASSOCIATE BACHELOR’S DEGREE

IN IRISH LANGUAGE AND LITERATURE

With Distinction

Hugh Gallagher

 

Pass

Ailise McAteer

 

DIPLOMA

IN IRISH LANGUAGE

With Distinction

Peter Campbell

Roisin Clayton

Kathleen Josephine Conlon

Diane Marie Coyle

Eilish Maria Coyle

Sile Marie Downey

Theresa Kavanagh

Rosaleen Litter

Sinead Margaret McAleer O Neill

Rebecca McLean

Shauna Nic Somhairle

Eimear Ann Nugent

Ciaran O’Brien

Adhamhnan Seosamh O Brolaigh

Bridget Martina O’Donnell

Annemarie Rafferty

Gearoid Scott

Geraldine Strain

Deirdre Clare Sweeney

Grainne Mairead Ui Chearain

Seán Seosamh Ó Raghallaigh

 

With Commendation

Elaine Susan Brady

Lisa Anne Fitzsimons

Paul Harkin

 

Pass

Deirdre Marie Nugent

 

CERTIFICATE IN HIGHER EDUCATION

IN IRISH LANGUAGE AND LITERATURE

With Commendation

Deirdre Meabh Wray

 

CERTIFICATE

IN IRISH LANGUAGE

With Distinction

Emma McCloskey

 

CERTIFICATE

IN IRISH STUDIES

With Distinction

Norann Christine Beidas

Jana Rebecca Huber

Nur Kanaan

Whitney Annlee Lewis

Rana Sadek

 

With Commendation

Jamie Ann Trautmann

 

FACULTY OF COMPUTING AND ENGINEERING

DOCTOR OF PHILOSOPHY

Pass

Gaurav Garg

Eduardo Andres Gerlein Reyes

David Marshall

Scott McDonald

Kevin Meehan

Vahab Youssofzadeh

 

MASTER OF SCIENCE

IN COMPUTATIONAL INTELLIGENCE

Pass

Patrick Cormac Harkin

 

BACHELOR OF ENGINEERING WITH HONOURS IN COMPUTER GAMES DEVELOPMENT

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

With First Class Honours

Tobias Wisener

 

With Second Class Honours Upper Division

Mark Michael McMahon

Conor David Murphy

Martin Reid

Michael Semple

 

BACHELOR OF ENGINEERING WITH HONOURS

IN ELECTRONICS AND COMPUTER SYSTEMS

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

With First Class Honours

James Gillespie

Kyle Aaron Madden

 

With Second Class Honours Upper Division

Conor McDermott

Benjamin Mooney

 

With Second Class Honours Lower Division

Conor McLafferty

 

BACHELOR OF ENGINEERING WITH HONOURS

IN COMPUTER GAMES DEVELOPMENT

 

With Second Class Honours Upper Division

Marcus Johnston

Kevin Officer

Gary Rice

 

With Second Class Honours Lower Division

Aoife Lorenc

 

BACHELOR OF ENGINEERING WITH HONOURS

IN ELECTRONICS AND COMPUTER SYSTEMS

With Second Class Honours Upper Division

Joseph Coyle

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN INFORMATION AND COMMUNICATION TECHNOLOGIES

AND DIPLOMA IN INTERNATIONAL ACADEMIC STUDIES

With Second Class Honours Upper Division

Patrick Campbell

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN COMPUTER SCIENCE

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

With First Class Honours

Damien Coney

Fearghal Conn

Christopher Cooke

Christopher Cooley

Cilgin Tom Cyriac

Brendan Doherty

William Joseph Duffy

Gerard Gallagher

Modesta Juknyte

Bartosz Kaszewczuk

Owen John Lowdon

Gary Mansell

Gavin McDaid

John McElroy

Niall McGeehan

Jamie McLaren

Oonagh McLaughlin

Allan Moore

Padraig Murray

Richard Taylor

Cathal Tracey

 

With Second Class Honours Upper Division

Rueben John Burrows Davies

James Butler

Stephen Coyle

Aaron Graham

Dominic Harkins

Ellen Matthews

Paul McDaid

Cait McGowan

Anthony McGreevy

Emma McKenna

Samuel Andrew Mehaffy

Maeve Morren

Patrick O’Kane

Shane Tierney

 

With Second Class Honours Lower Division

Che Bradley

Thomas Comiskey

Orla Gallagher

James McDaid

Niall Taylor

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN COMPUTER SCIENCE (SOFTWARE SYSTEMS DEVELOPMENT)

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

With First Class Honours

Conor Devlin

 

With Second Class Honours Upper Division

Christopher Graham

James Robinson

 

With Second Class Honours Lower Division

Thomas O Hagan

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN CREATIVE COMPUTING

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

With First Class Honours

Daniel Alexander Johnston

 

With Second Class Honours Upper Division

Jonathan Kernaghan

Jake Alexander Wallace

Mark Wilkinson

 

With Second Class Honours Lower Division

Sarah Roberta Hamilton

Stephen McLaughlin

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN INFORMATION AND COMMUNICATION TECHNOLOGIES

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

With First Class Honours

Marc Lorenz Cardenas

David McCaffrey

Sean McLaughlin

Eamonn O’Kane

Chloe Skelton

 

With Second Class Honours Upper Division

Brenda Blaney

Ronan Conroy

Aimee-Louise Cooley

Francis Donald

Danielle Herron

Darren Keenan

Daniel Lauder

Chloe Mallon

Gemma Martin

Jamie Matson

Caolan Smith

 

With Second Class Honours Lower Division

Jennifer Higgins

Laura McBride

Ciara McCrory

Odhran McReynolds

 

With Third Class Honours

Karen Anne Cassidy

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN COMPUTER SCIENCE

With First Class Honours

Shane Joseph Bloomer

Gavin Duffy

Yuning Lin

 

With Second Class Honours Upper Division

Aisling Byrne

Michaela McNicholl

Ryan Neill

 

With Second Class Honours Lower Division

Martin Burke

Ben Johnston

Matthew McNabb

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN COMPUTER SCIENCE (SOFTWARE SYSTEMS DEVELOPMENT)

With Second Class Honours Lower Division

John McCready

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN INFORMATION AND COMMUNICATION TECHNOLOGIES

With First Class Honours

Christopher Brown

With Second Class Honours Upper Division

Stephen Power

 

With Second Class Honours Lower Division

Catherine Lee Wright

 

BACHELOR OF

SCIENCE WITH HONOURS

IN INFORMATION TECHNOLOGIES

With Second Class Honours Upper Division

Alexander Marcus Wallace

 

With Second Class Honours Lower Division

Praise Paul Varghese

 

ASSOCIATE BACHELOR’S

DEGREE

IN COMPUTER

SCIENCE

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

Pass

Niall Duffy

 

ASSOCIATE BACHELOR’S DEGREE

IN CREATIVE COMPUTING

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

Pass

Jamie Somers

 

ASSOCIATE BACHELOR’S DEGREE

IN ELECTRONICS AND COMPUTER SYSTEMS

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

With Commendation

Mark McGinnity

 

ASSOCIATE BACHELOR’S DEGREE

IN INFORMATION AND COMMUNICATION TECHNOLOGIES

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

Pass

Michael Kane

 

ASSOCIATE BACHELOR’S DEGREE

IN COMPUTER GAMES DEVELOPMENT

Pass

Jason McMullen

 

ASSOCIATE BACHELOR’S DEGREE

IN COMPUTER SCIENCE

With Commendation

Luke David Kerr

 

Pass

Conor Ballard

Matthew McGivern

 

ASSOCIATE BACHELOR’S

DEGREE

IN INFORMATION AND COMMUNICATION TECHNOLOGIES

Pass

Rebecca Hannah Donnelly

 

CERTIFICATE OF HIGHER EDUCATION

IN COMPUTER GAMES DEVELOPMENT

Pass

Caolan Geary

 

Helen McGuinness

Hannah Catherine McInteggart

Claire Murphy

Aaron Murray

Lisa Murray

Ellen Nugent

Sarah Pennell

Ashleigh Phillips

Amy Louise Robinson

Diane Elizabeth Josephine Rowan

Timothy Bryan Seeds

Laura Shiels

Dani Christina Sterling

Josh Turbitt

Ciara Marie Van Merkom

Second Class Honours, Second Division

Orla Marie Burns

Rebecca Leonora Campbell

James Devine

Amy Louise Mallett

Oisin Jonathan McConville

Erin Teresa McGuigan

Eimear Morgan

Maria Rose Carmel Mulholland

Cara O’Neill

Shannen Quinn

Sarah Sproule

Rachael Stewart

Lyndsey Jayne Tucker

Third Class Honours

Connor Michael Duncan

Joint Honours Schools — Single Classification

First Class Honours

Jodie Jackson

Second Class Honours, First Division

David McGall

Megan Page

Katie Elizabeth Watt

Not To Be Presented

School Of Biological Sciences

Postgraduate Diploma In Communication

(Strategic Management For Rural Business)

With Commendation

Stewart Hobson

Postgraduate Certificate In Business For Agri —Food And Rural Enterprise

Charlene Louise Brady

Jill Elizabeth Nutt

Postgraduate Certificate In Communication

With Commendation

Stephen Michael Keery

Julie-Anne Jane Mulholland

Graduate Certificate In Business Communication For Rural Enterprise

Gerard Donaghy

School Of Geography, Archaeology And Palaeoecology

Postgraduate Certificate In Cultural Heritage And Gis

Niall Gerard Donaghy

School Of History And Anthropology

Doctor Of Philosophy

Nancy Jane Anderson

Elena Bergia

Mary Louise Boyle

Robin Alexander McCallum

Kerron Rónán Ó Luain

Shawn Michael Reming Jr 

Master Of Arts

History

With Commendation

Matthew James Law

Irish History

With Commendation

Steven George Boyd

Irish Studies

With Distinction

Paddy Maynes 

Brian Robert Donnelly White

With Commendation

Ciaran Diamond

Allister Mallon

Modern History

With High Commendation

James McMackin

With Commendation

Elizabeth June Feeney

Bachelor Of Arts

Single Honours Schools

First Class Honours

Alice Bassett Cross

Hazel Gwendoline Bentley

Conor Boyle

Alyson Clarke

Ciara Bernadette Devlin

Shannon Downey

Megan Herdman

Mark Jose

Kornelia Katrani

Patrick McAlary

Caitlin Violet McMillan

Anna Elizabeth McMullan

Noel Damien O’Brien

Aelfrieda Seymour

Tara Mary Shields

Victoria Smith

Charlotte Anne Troy

Rosie Watterson

Lydia Mary Wood

Second Class Honours, First Division

Sarah Kathryn Andrews

Mark David Alexander Boyd

Fionnuala Clare Braniff

Amelia Caitlin Burke

Emma Jane Butterfield

Michael Campbell

Suzanne Cobain

Thomas Connolly

Sarah Louise Coulter

Diarmuid Cregan

Nadine Mary Crozier

Amy Cushley

Jonathan Mark Daley

Hannah Grace Dodds

Ruth Norma Drennan

Stephanie Finlay

Katie Louise Finn

Emma Louise Fisher

Amy Elizabeth Flanighan

Jonathan Foster

Alice Mary Moon Foynes

Alanna Fulton

Liam Gerrard

Jennifer Haggan Brown

Ryan Mark Heaney

Lindsay Joanne Herron

Evangeline Margaret Holbrow

Ryan Hughes

Aaron Samuel Hull

Jonathan David Irwin

Matthew Irwin

Natasha Joyce Johnston

Sarah Louise Johnston

Aaron William Jordan

Kirsten Maeve Kee

James Gerard Keenan

Claire Kelleher

Michael Kerr

Sean Patrick Laverty

Olivia Catherine Lewis

Roisin Aine Leyden

Bronté Elizabeth Lovelock

Ziyan Lu

Aisling Frances Magee

Aaron Jon McAleese

Jonathan McClurg

Matthew John McElgunn

Conor Patrick McGinn

Oonagh Mary McKenna

Conor McKillen

Stephen Paul McManus

Margaret Anne Mc Quoid

Michael McVeigh

Jonathan Mehaffey

Shannon Melaugh

Julia Mitchell

Lee Mitchell

Stacey Montgomery

Ronan Mullan

Philip Gerald Murphy

Brona Rafferty

Jack William Ruddy

Hannah Shields

Macaulay Simpson

Ruairi Finn Stoneman

Nadine Sullivan

Emma Taylor

Shannon Louise Teggart

Mark Andrew Thompson

Molly Thompson

Richard Thompson

Barry Francis Trainor

Tom Woolmore

Leah Young

Second Class Honours, Second Division

Gemma Rose Boyle

Neola Canning

Martin Gerald Dougan

Catriona Gallogly

Conall Gilmore

Amy Hannigan

Shannon Harvey

David James McCabe

Joseph Francis Patrick McMahon

Chloe Isabella Scott

Kevin Taggart

Mairead Timmons

Christopher John Young

Joint Honours Schools  — Single Classification

First Class Honours

Brendan Frederick Corr

Steven Thomas Martin Egan

Nadine Mary Catherine Gilmore

Clare Kane

Fionnuala Magee

Amy Ellen Maxwell

Chloe Moffatt

Cormac Eamon O’Donnell

Heather Emily Wilson

Second Class Honours, First Division

Allanah Boyd

Piaras Patrick Joseph Connolly

Conor William Crowe

Ryan Mark Dempsey

Kelly Louise Donaldson

Becki Elizabeth Donnelly

John Anthony Donnelly

Sophie Louise Donnelly

Laura Finnegan

Aidan Richard Fulcher

Dearbhla Gilby

Fearghal Thomas Grace

Mark Hamill

Sean Francis Hayes

Nathan Thomas Jordan

James Fraser Lannon

Matthew William Lewis

Neil Samuel Maclaine

Robert James Martin 

Kirsty Jean Elizabeth McAuley

Sean McFarlane

Conall McLaughlin

Daniel McReynolds

Conor Marcus Nicholson

Oonagh Claire Nugent

Conleth O’Grady

Daniel Orr

Niamh-Aine Norah O’Sullivan

David Jack Patterson

Kimberley Pelling

Anna Tanvi Sewell Raithatha

Jade Robinson

Deborah Alexandra Sewell

Claire Rachel Smyth

Joseph Sweeney

Second Class Honours, Second Division

Dean Andrew Burke

Conor Carlin

Leona Ellen Cooley

Deane Stephen Ellis

Aisling Hesketh

Thomas Martin Manning

Jennifer McGivern

Laurie Marie McIlwaine

Hannah McParland

Aaron Rice

Conor Lyzak Stanage

Jamie Bernadette Wallace

Dylan Wright

Teaching Awards

Professor Sean O’Connell

Dr Joe Webster

School Of Mathematics And Physics

Doctor Of Philosophy

Bronagh Coll

Elisabeth Gall

Fiona May Hanton

Rebecca Hewitt

Colin Alastair Hill

Michael Kennedy

Matthew McAuley

Catherine Maria McEvoy

Harold Nelson McQuaid

Hannah Jane Mitchell

Frances Morgan

Matthew Nicholl

Joseph Stephan Wilfred Polshaw

Emma Mary Susan Reilly

Christopher Ward 

Jack Wragg

Darryl Edmund Wright

Matthew Thomas Young

Master Of Philosophy

Master In Science

First Class Honours

Rachael Abbott

Sarah Jennifer Adams

Caoimhe Maria Meadhbh Bond

Nicole Breslin

Emma Louise Brown

Joanne Campbell

Megan Ruth Chambers

Peter Samuel James Clark

Edele Margaret Copeland

Emma Cullen

Beverley Claire Davidson

Christopher Gary Emerson

Aimee Theresa Farrell

Jack Freebairn

David Frey

Thomas Alexander Fyfe

Zoe Abigail Geddis

Emmet Conor Gormley

Joseph Guy

Scott James Houston

Cormac Hyland

Matthew David Lee

Conor McConnell

Peter Shane McCrystal

Jack McFadden

Niall Thomas McGowan

Ross McHugh

Aodhan Peadar McIlvenny

Ryan Joseph McKendry

Ryan James McKeown

Amy Alexandra Mcmullan

Stephanie Rose Merritt

Andrew Wiliam Mills

David O’Neill

Christopher Owens

Rahul Piyush Patel

Aoife Theresa Quinn

Michael Ryan Rosbotham

Jonathan Francis Smyth

Ryan Thomas Smyth

Michael Gareth Stevenson

Rachel Joyce Charlene Sutton

Choon Wei Vun

David Thomas Waide

Eimear Wilkinson

Sam Wright

Adam Young

Second Class Honours, First Division

David Bailie

Andrew Beckinsale

Katie Sarah Bohill

Andrew Harold Catterson

Niamh Charlotte Compston

Paul Hugh Fegan

Guy Hetherington

Dale Alexander Hughes

Conor Lavelle

Clare Lewis

Laura Kelly Mansfield

Shane Joseph McCartan

Clare Louise McKeever

Lesley Miller

Ailis Mone

Tasha Montgomery Brown

Niall Ciaran O’Neill

Victoria Frances Quinn

Danielle Magella Sharkey

Louise Yasmine Shaw

Second Class Honours, Second Division

Steven Bradley

Melanie Crooks

Rory Patrick Hopkins

Jennifer Alison Irwin

Nathan Lyons

Rebekah Joy Peters

Kyaw Yupakar Tun

Bachelor Of Science

Single Honours Schools

First Class Honours

Andrea Cathcart

Claire Patricia Gilroy

Rachel Catherine Heyburn

Michael Thomas Hughes

Yingxi Li

Sarah Lunney

Christopher Fynn McKay

Orla Maria Montgomery

Thomas Nelson

Mengwei Xu

Second Class Honours, First Division

Leah Sarah Barr

Maura Carmel Barrett

Nathan James Black

Darren Bradley

Grainne Mary Cassidy

Dean Convery

Simon Curry

Jonathan Edward Dalton

Sean Anthony Ferguson

Anthony Ferris

Roxanna Jasmine Gabriel

Curtis Stephen Gilmore

Brooke Hopley

Ross Louis Jordan

Adam John Kennedy

Brian Martin Lagan

Yu Han Liu

James Patrick Lowry

Colum Neeson

Paula Sarah O’ Hare

David Pollock

Gemma Louise Rooney

Katherine Walker

Sevdzhan Yusuf

Second Class Honours, Second Division

Yongfen Cai

Naomi Cummings

Yu Gan

Jonathan Alan Greer

Shanagh Susan Henderson

Wei Huang

Sean-Anthony Francis Keaney

David Peter Kelly

Jack Kerr

Scott William Leetch

Yan Li

Yang Liang

Allen Loyola

Matthew Jonathan Magee

Eibhlin Grace McGrath

Dean McLarnon

Alistair Matthew McLean

Shane O’Neill

Kellie Patterson

Ronan Shaw

Benjamin Philip Smyth

Laura Marie Watson

Corey Eamon Williamson

Third Class Honours

Sarah Alexandra Curry

Joint Honours Schools  — Single Classification

First Class Honours

Kirsty Anne Brown

Colm Kelly

Nikki May Porteous

Second Class Honours, First Division

Tomas Fionnlugh Clarke

Rebekah Louise Connor

Cory Gallagher

Jonah James Gardner

Fionnuala Marie Quinn

Nathanael Karl Teggarty

Second Class Honours, Second Division

Amy Evelyn McConnell

Fiona Grabriella Saygivar

Lynsey Victoria Ussher

Not To Be Presented

School Of History And Anthropology

Postgraduate Diploma In Social Anthropology

Pass

Christopher Patrick Harbinson

Postgraduate Certificate In History

Pass

Laura Doherty

FACULTY OF ARTS

DOCTOR OF PHILOSOPHY

Pass

Simon Henry Francis Jermyn

Conal Martin McShane

MASTER OF ARTS

IN MUSEUM PRACTICE AND MANAGEMENT

Pass

Claire Gallagher

Hayley Jones

MASTER OF RESEARCH

Pass

Hanna Corey

POSTGRADUATE DIPLOMA

IN MUSEUM PRACTICE AND MANAGEMENT

With Distinction

Periklis Kortsaris

Pass

Richard James Barnes

Heike Erika Thiele

BACHELOR OF ARTS WITH HONOURS

IN DANCE

With First Class Honours

Rachel Rose Brown

With Second Class Honours Upper Division

Alexandra Barnaba

Shawna Bradley

Zoe Victoria Fergus

Anna Treanor

BACHELOR OF ARTS WITH HONOURS

IN DRAMA

With First Class Honours

Desmond Gallagher

Aimee Montgomery

With Second Class Honours Upper Division

Robert Emmett

Frank Fisher

Chloe Kate Gamble

Jack Benedict Larmour

Deborah McGovern

Nicola Jane McLaughlin

Sarah Reid

With Second Class Honours Lower Division

Megan Joanne Curley

Clarke Frampton

Anna Hegarty

Padraig Knox

Jane Mogey

Rebecca Morgan

Brendan Vaudequin

Jasmin Yasin

With Third Class Honours

Nathan Graham

Michael Petticrew

BACHELOR OF ARTS WITH HONOURS

IN DRAMA WITH ADVERTISING

With Second Class Honours Lower Division

Jennifer Casement

Caoimhe Moreland

BACHELOR OF ARTS WITH HONOURS

IN DRAMA WITH DANCE

With Second Class Honours Lower Division

Caitríona Groogan

BACHELOR OF ARTS WITH HONOURS

IN DRAMA WITH MUSIC

With Second Class Honours Lower Division

Chari Izarah Boyle

BACHELOR OF ARTS WITH HONOURS

IN DRAMA WITH PSYCHOLOGY

With Second Class Honours Upper Division

Meghan Kane

BACHELOR OF ARTS WITH HONOURS

IN DRAMA WITH SOCIOLOGY

With First Class Honours

Barbara-Rose Sanwo

With Second Class Honours Lower Division

Teresa Morrison

BACHELOR OF ARTS WITH HONOURS

IN IRISH LANGUAGE AND LITERATURE

With First Class Honours

Ciaran Mac Fheidhlimidh

Colm Gerard Mac Giolla Easbuic

Fionnuala McCorry

Aisling O’Brien

Anne Strain

Geraldine Ui Bhriain

With Second Class Honours Upper Division

Niamh Agnew

Conchur Mac Diarmada

Peadar Mac Fhionnghaile

Leanne McGinley

Mollie McKeever

Rachel McLaughlin

Steven McLaughlin

Aodan O Gallchoir

Sharrifa O’Kane

Anne Quinn

With Second Class Honours Lower Division

Anna Brennan

Oisin Magee

Shadya Nic Ardail

Nicole Ni Chleirigh

BACHELOR OF ARTS WITH HONOURS

IN IRISH WITH MARKETING

With Second Class Honours Upper Division

Sarah Grant

BACHELOR OF ARTS WITH HONOURS

IN IRISH WITH MUSIC

With First Class Honours

Eugene Anthony John McKenna

Lauren O’Neill

BACHELOR OF ARTS WITH HONOURS

IN MUSIC WITH IRISH

With Second Class Honours Upper Division

Niamh Farrell

BACHELOR OF DESIGN WITH HONOURS

AND DIPLOMA IN INTERNATIONAL ACADEMIC STUDIES

With First Class Honours

Clare Donnelly

With Second Class Honours Upper Division

Niamh Cavanagh

Aine Mairead McKinney

Colm Whyte

BACHELOR OF DESIGN WITH HONOURS

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

With First Class Honours

Adam Brown

Lauren Smyth

With Second Class Honours Upper Division

Ryan Thomas Michael Davidson

With Second Class Honours Lower Division

Lavinia Estelle Skeffington

BACHELOR OF DESIGN WITH HONOURS

With First Class Honours

Steven Emerson

Natalia Fomina

Melissa Hull

Jennifer Lynch

Patrick Joseph McCallion

Kayleigh Lorraine Singer

With Second Class Honours Upper Division

Lauren Bradley

Melissa Campbell

Kara Chapman

Amy Alexandra Milligan

Sylvian Ng

Elizabeth Rose Quinn

With Second Class Honours Lower Division

Mark Burnside

Jacqueline Ann Carson

Ryan Harron

Joshua Kirkpatrick

Lauren McClay

Megan Mc Dermott

Erin Murray

Conrad Ryan

With Third Class Honours

Amy McShane

BACHELOR OF MUSIC WITH HONOURS

With First Class Honours

Lauren Emma Coulter

Lisa Dawson

Andrew Doherty

Bethany Doherty

Peter Doherty

Pauline Downey

Scott Flanigan

Amy Elizabeth Harrison

Hannah Alexandra Millar

Nicholas Morton

Trudy O Donnell

Diarmuid O’Kane

Laura O’Neill

Angelica Rosbotham

David Smyth

Gerald James Strawbridge

Ciara Timoney

Megan Wilson

With Second Class Honours Upper Division

Constance Allen

Karl Beare

Katrina Campbell

Kathryn Clarke

Natasha Louise Madeline Coey

Declan Dillon

Lisa Dobbins

Hannah Anne Foy

Helen Louise Hall

Niamh Susan Johnston

Aaron Kelly

Orlaith McClenaghan

Conor McErlane

Laura Eveline McFall

Carmel Morgan

Sarah -Jane Mullen

Joshua Francis Murray

Melissa Poland

Ryan Rodgers

With Second Class Honours Lower Division

Shannon McColgan

Darryl Andrew Purdy

Eileen Quinn

Declan Rice

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN CREATIVE TECHNOLOGIES

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

With First Class Honours

Conan Jude McNicholl

With Second Class Honours Lower Division

Jack Ruane

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN CREATIVE TECHNOLOGIES

With First Class Honours

Finley McNally

With Second Class Honours Upper Division

Ami Cobane

Niamh Corrigan

Jolene Farrell

Jason Fleming

Gareth Gilmour

Jamie Hunter

Aaron Leyburn

Conor McGee

Colm Mullan

Stephen Todd

With Second Class Honours Lower Division

Mark Beck

Kyle Colby

Danielle Flood

Daniel Gates

Erin Hughes

Aisling Kelly

Jennifer Nic Giolla Chnoic

With Third Class Honours

Jonathon McLaughlin

ADVANCED DIPLOMA

IN IRISH STUDIES

With Distinction

Melanie Selina Mueller

ADVANCED CERTIFICATE

IN IRISH STUDIES

With Distinction

Cara Elisabeth Crawford

Devlin Paige Deveney

Jackson Bodie Feezell

Jessica Herhold

Riley Caron Ivol

Shyanne Nicole Knighten

Ryan Allan Lecus

Marika Alise Manda

Deirdre Marie McDonald

Emily Rose Mielcarek

Landan Odell

Taylor Anthony Russo

Anja Schroder

Claire Ellen Snyder

Jacek Marek Stanislawski

Haley Marie Talley

With Commendation

Teresa Kiona Hammonds

Victor Bernard Hoel

Teagan Rachel Williamson

Pass

Katharine Elizabeth Tucker Larson

ASSOCIATE BACHELOR’S DEGREE

IN CREATIVE TECHNOLOGIES

Pass

Thomas Andrew Caldwell

Aislinn Goretti Mullin

Joshua Phair

ASSOCIATE BACHELOR’S DEGREE

IN DESIGN

With Commendation

Darren Mc Callion

Pass

Darren McCaskie

Gavin McGrinder

Mary -Louise Waddell

ASSOCIATE BACHELOR’S DEGREE

IN IRISH LANGUAGE AND LITERATURE

With Distinction

Hugh Gallagher

Pass

Ailise McAteer

DIPLOMA

IN IRISH LANGUAGE

With Distinction

Peter Campbell

Roisin Clayton

Kathleen Josephine Conlon

Diane Marie Coyle

Eilish Maria Coyle

Sile Marie Downey

Theresa Kavanagh

Rosaleen Litter

Sinead Margaret McAleer O Neill

Rebecca McLean

Shauna Nic Somhairle

Eimear Ann Nugent

Ciaran O’Brien

Adhamhnan Seosamh O Brolaigh

Bridget Martina O’Donnell

Annemarie Rafferty

Gearoid Scott

Geraldine Strain

Deirdre Clare Sweeney

Grainne Mairead Ui Chearain

Seán Seosamh Ó Raghallaigh

With Commendation

Elaine Susan Brady

Lisa Anne Fitzsimons

Paul Harkin

Pass

Deirdre Marie Nugent

CERTIFICATE IN HIGHER EDUCATION

IN IRISH LANGUAGE AND LITERATURE

With Commendation

Deirdre Meabh Wray

CERTIFICATE

IN IRISH LANGUAGE

With Distinction

Emma McCloskey

CERTIFICATE

IN IRISH STUDIES

With Distinction

Norann Christine Beidas

Jana Rebecca Huber

Nur Kanaan

Whitney Annlee Lewis

Rana Sadek

With Commendation

Jamie Ann Trautmann

FACULTY OF COMPUTING AND ENGINEERING

DOCTOR OF PHILOSOPHY

Pass

Gaurav Garg

Eduardo Andres Gerlein Reyes

David Marshall

Scott McDonald

Kevin Meehan

Vahab Youssofzadeh

MASTER OF SCIENCE

IN COMPUTATIONAL INTELLIGENCE

Pass

Patrick Cormac Harkin

BACHELOR OF ENGINEERING WITH HONOURS IN COMPUTER GAMES DEVELOPMENT

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

With First Class Honours

Tobias Wisener

With Second Class Honours Upper Division

Mark Michael McMahon

Conor David Murphy

Martin Reid

Michael Semple

BACHELOR OF ENGINEERING WITH HONOURS

IN ELECTRONICS AND COMPUTER SYSTEMS

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

With First Class Honours

James Gillespie

Kyle Aaron Madden

With Second Class Honours Upper Division

Conor McDermott

Benjamin Mooney

With Second Class Honours Lower Division

Conor McLafferty

BACHELOR OF ENGINEERING WITH HONOURS

IN COMPUTER GAMES DEVELOPMENT

With Second Class Honours Upper Division

Marcus Johnston

Kevin Officer

Gary Rice

With Second Class Honours Lower Division

Aoife Lorenc

BACHELOR OF ENGINEERING WITH HONOURS

IN ELECTRONICS AND COMPUTER SYSTEMS

With Second Class Honours Upper Division

Joseph Coyle

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN INFORMATION AND COMMUNICATION TECHNOLOGIES

AND DIPLOMA IN INTERNATIONAL ACADEMIC STUDIES

With Second Class Honours Upper Division

Patrick Campbell

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN COMPUTER SCIENCE

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

With First Class Honours

Damien Coney

Fearghal Conn

Christopher Cooke

Christopher Cooley

Cilgin Tom Cyriac

Brendan Doherty

William Joseph Duffy

Gerard Gallagher

Modesta Juknyte

Bartosz Kaszewczuk

Owen John Lowdon

Gary Mansell

Gavin McDaid

John McElroy

Niall McGeehan

Jamie McLaren

Oonagh McLaughlin

Allan Moore

Padraig Murray

Richard Taylor

Cathal Tracey

With Second Class Honours Upper Division

Rueben John Burrows Davies

James Butler

Stephen Coyle

Aaron Graham

Dominic Harkins

Ellen Matthews

Paul McDaid

Cait McGowan

Anthony McGreevy

Emma McKenna

Samuel Andrew Mehaffy

Maeve Morren

Patrick O’Kane

Shane Tierney

With Second Class Honours Lower Division

Che Bradley

Thomas Comiskey

Orla Gallagher

James McDaid

Niall Taylor

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN COMPUTER SCIENCE (SOFTWARE SYSTEMS DEVELOPMENT)

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

With First Class Honours

Conor Devlin

With Second Class Honours Upper Division

Christopher Graham

James Robinson

With Second Class Honours Lower Division

Thomas O Hagan

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN CREATIVE COMPUTING

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

With First Class Honours

Daniel Alexander Johnston

With Second Class Honours Upper Division

Jonathan Kernaghan

Jake Alexander Wallace

Mark Wilkinson

With Second Class Honours Lower Division

Sarah Roberta Hamilton

Stephen McLaughlin

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN INFORMATION AND COMMUNICATION TECHNOLOGIES

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

With First Class Honours

Marc Lorenz Cardenas

David McCaffrey

Sean McLaughlin

Eamonn O’Kane

Chloe Skelton

With Second Class Honours Upper Division

Brenda Blaney

Ronan Conroy

Aimee-Louise Cooley

Francis Donald

Danielle Herron

Darren Keenan

Daniel Lauder

Chloe Mallon

Gemma Martin

Jamie Matson

Caolan Smith

With Second Class Honours Lower Division

Jennifer Higgins

Laura McBride

Ciara McCrory

Odhran McReynolds

With Third Class Honours

Karen Anne Cassidy

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN COMPUTER SCIENCE

With First Class Honours

Shane Joseph Bloomer

Gavin Duffy

Yuning Lin

With Second Class Honours Upper Division

Aisling Byrne

Michaela McNicholl

Ryan Neill

With Second Class Honours Lower Division

Martin Burke

Ben Johnston

Matthew McNabb

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN COMPUTER SCIENCE (SOFTWARE SYSTEMS DEVELOPMENT)

With Second Class Honours Lower Division

John McCready

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN INFORMATION AND COMMUNICATION TECHNOLOGIES

With First Class Honours

Christopher Brown

With Second Class Honours Upper Division

Stephen Power

With Second Class Honours Lower Division

Catherine Lee Wright

BACHELOR OF

SCIENCE WITH HONOURS

IN INFORMATION TECHNOLOGIES

With Second Class Honours Upper Division

Alexander Marcus Wallace

With Second Class Honours Lower Division

Praise Paul Varghese

ASSOCIATE BACHELOR’S

DEGREE

IN COMPUTER

SCIENCE

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

Pass

Niall Duffy

ASSOCIATE BACHELOR’S DEGREE

IN CREATIVE COMPUTING

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

Pass

Jamie Somers

ASSOCIATE BACHELOR’S DEGREE

IN ELECTRONICS AND COMPUTER SYSTEMS

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

With Commendation

Mark McGinnity

ASSOCIATE BACHELOR’S DEGREE

IN INFORMATION AND COMMUNICATION TECHNOLOGIES

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

Pass

Michael Kane

ASSOCIATE BACHELOR’S DEGREE

IN COMPUTER GAMES DEVELOPMENT

Pass

Jason McMullen

ASSOCIATE BACHELOR’S DEGREE

IN COMPUTER SCIENCE

With Commendation

Luke David Kerr

Pass

Conor Ballard

Matthew McGivern

ASSOCIATE BACHELOR’S

DEGREE

IN INFORMATION AND COMMUNICATION TECHNOLOGIES

Pass

Rebecca Hannah Donnelly

CERTIFICATE OF HIGHER EDUCATION

IN COMPUTER GAMES DEVELOPMENT

Pass

Caolan Geary

FACULTY OF LIFE AND HEALTH SCIENCES

DOCTOR OF PHILOSOPHY

Pass

Tony Benson

Sarah Louise Breslin

Benjamin Lee Fitzpatrick

Allison Mary Christina Gillen

Gillian Clare McChesney

  

MASTER OF SCIENCE

IN APPLIED PSYCHOLOGY (MENTAL HEALTH AND PSYCHOLOGICAL THERAPIES)

With Distinction

Colette Margaret Ramsey

  

Pass

Sally Lafferty

  

MASTER OF SCIENCE

IN CAREERS GUIDANCE

With Distinction

Ann Allen

  

Pass

Bridie Anne Killoran-Foley

Anne Helena McElhinney

Declan Gerard Mullan

  

POSTGRADUATE DIPLOMA

IN APPLIED PSYCHOLOGY (MENTAL HEALTH AND PSYCHOLOGICAL THERAPIES)

Pass

Clare Elsie Elizabeth Nixon

  

POSTGRADUATE DIPLOMA

IN CAREERS GUIDANCE

With Distinction

Kathleen Ann Clendinning

Alison Mary McDermott

Anna Catherine Wylie

  

With Commendation

Stefan Mullan

Anne Ramsey

  

POSTGRADUATE CERTIFICATE

IN FAMILY THERAPY AND SYSTEMIC PRACTICE

With Distinction

Stephanie Brownrigg

  

With Commendation

Emer Farrelly

  

POSTGRADUATE CERTIFICATE

IN STRATIFIED MEDICINE

 With Distinction

Michelle Mary Rudden

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN PHYSICAL ACTIVITY EXERCISE AND HEALTH

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

With First Class Honours

Rebecca Louise Kane

  

With Second Class Honours Lower Division

Niall Gallagher

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN HEALTH AND WELLBEING

With Second Class Honours Upper Division

Philip Conn

Ciara Farren

Kathleen McGuinness

  

With Second Class Honours Lower Division

Cherie Nicole Doherty

Rachel McGonagle

Philip Johnathon Steele

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN NURSING (ADULT)

With First Class Honours

Lynn Christina Elliott

  

With Second Class Honours Upper Division

Laura Connor

Zara Heron

Nicola Moore

  

With Second Class Honours Lower Division

Caroline Jane Cameron

Claire Foley

Leila McDaid

Charlene Monagle

  

With Third Class Honours

Coleen Henry

Bronagh Laverty

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN PHYSICAL ACTIVITY EXERCISE AND HEALTH

With Second Class Honours Upper Division

Sabrina Gallen

  

With Second Class Honours Lower Division

Shannon Cooney

Caolan Doherty

Lee Stones

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN PSYCHOLOGY

With First Class Honours

Iffah Ali

Annette Deehan

Rosemary Doherty

Rita Kumari Emrich

Mary Margaret Friel

Martin Patrick Gillan

Edele Harkin

Louise McCallan

Ailise Bronach McCallion

Annmarie McDaid

Ashley McElroy

Connor McNally

Camilla Mary Meegan

Michelle Marie O’Mahony-Barr

Danielle O’Neill

Rebecca Smyth

Orla Elizabeth Walsh

Martyna Zaworska

  

With Second Class Honours Upper Division

Michaela Anne Agnew

Darren Alvin Allen

Michael Armstrong

Shannonrose Brolly

Paul Brown

Alison Burns

Lisa-Marie Coyle

Aaron Dalton

Stephanie Delaney

Josephine Devlin

Carla Doherty

Rachael Douglas

Sinead Duddy

Deborah Hagan

Shauna Mikaela Hoy

Clara Hutton

Kevin Keenan

Robert Kopf

Paul Christopher Martin

Cara McBrearty

Shelby Hannah McClean

Emer McDevitt

Matthew James McErlain

Catriona McEvoy

Staci Elizabeth McGavigan

Letitia McGonagle

Laura Marie McGregor

Ciaran John McKenna

Lauren McLaughlin

Imelda Catherine McNicholl

Zoe McNulty

Janine Mitchell

Maksymilian Niewiedzial

Adam Priestley

Marie Robb

Stevie Sapphire Scott

Sherena Sideqa

Leona Smythe

Grainne Stewart

Finola Stuart

Cliodhna Treanor

Eva Weir

Alissa Williams

Samantha Joanna Wright

Aimee Young

  

With Second Class Honours Lower Division

Alexandra Coyle

Nicola Cranwell

John Cunningham

Rachel Doherty

Matthew James Duddy

Calvin Greenaway

Mark Harkin

Emma Hunter

Lisa Annemarie McGowan

Ceri McNally

Samantha O’Toole

Janet Quigley

Philip Quinn

Shane Quinnell

Megan Aileen Tillotson

  

With Third Class Honours

Kareena Harkin

Conor McCarthy

  

ASSOCIATE BACHELOR’S DEGREE

IN PHYSICAL ACTIVITY EXERCISE AND HEALTH

Pass

Fionnuala Callan

  

CERTIFICATE OF HIGHER EDUCATION

IN HEALTH CARE

Pass

Philomena Doherty

 

ULSTER UNIVERSITY BUSINESS SCHOOL

MASTER OF BUSINESS ADMINISTRATION

IN CREATIVE TECHNOLOGIES

With Distinction

Kevin Hippsley

Patrick McDonough

 

MASTER OF BUSINESS ADMINISTRATION

With Distinction

Sean Ashe McCaul

Ben McLaughlin

  

MASTER OF SCIENCE

IN INNOVATION MANAGEMENT IN THE PUBLIC SERVICE

With Distinction

Maeve Hamilton

Siobhan Lawlor

Regina McConville

  

Pass

Robert Cooper Burrows

Thomas Edward Christopher Dorrian

Mairin Haran

Declan Lavelle

Kevin Patrick Lynch

Ciaran James McGrath

Eunan Quinn

Deirdre Shanley

Jonathan Charles Smith

Beverley Margaret Wall

Mark Anthony Wilson

  

MASTER OF SCIENCE

IN INTERNATIONAL BUSINESS

With Distinction

Colin Donaldson

  

Pass

Jane Bankhead

Jarinthiop Chaiyamart

David Hugh Duffy

Anna Flanagan

Declan Adrian McLaughlin

Lidia Pynoo

Alice Walakira

  

MASTER OF SCIENCE

IN MANAGEMENT

Pass

Joseph William Bray

Lauren Clare Cunningham

Julie Elizabeth Ann Finlay

Fintan John Kirrane

Jacqueline Emma Jayne McCafferty

Purna Prasad Sita

  

POSTGRADUATE DIPLOMA

IN MANAGEMENT

Pass

Jayadevan Plachinghat Prasad

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN ADVERTISING

AND DIPLOMA IN INTERNATIONAL ACADEMIC STUDIES

With First Class Honours

Eamonn Maskey

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN ACCOUNTING AND HUMAN RESOURCE MANAGEMENT

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

With Second Class Honours Upper Division

Francis McCarron

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN ACCOUNTING AND MARKETING

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

With Second Class Honours Upper Division

James Mulvenna

  

With Second Class Honours Lower Division

Cory James Moore

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN ADVERTISING

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

With First Class Honours

Niamh Wilson

  

With Second Class Honours Upper Division

Kerry Harrison Ankin

Sylvia Eleanor McCollum

  

With Second Class Honours Lower Division

Conall Costello

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN BUSINESS INFORMATION SYSTEMS

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

With First Class Honours

Sinead Doyle

  

With Second Class Honours Upper Division

Anna Bradley

Siobhan McConnell

Maria McDermott

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN BUSINESS STUDIES

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

With First Class Honours

Rebecca Eileen Caldwell

David Campbell

Jane McAteer

Ruth McCarter

Sinead McGuinness

Catherine Anne McHugh

David McLaughlin

Sinead Mary Murray

 

With Second Class Honours Upper Division

Emma Doran

Clare Martina Grant

Melissa Joyce

Caoimhe Lynch

Claire McAteer

Ronan Patrick McCusker

Killian Declan McGloin

Aoife McOscar

Declan O’Kane

  

With Second Class Honours Lower Division

Ashling Gormley

Conor McFeely

Martin James Patrick Treacy

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN BUSINESS STUDIES WITH COMPUTING

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

With Second Class Honours Lower Division

Jonathan Campbell

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN HUMAN RESOURCE MANAGEMENT AND MARKETING

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

With First Class Honours

Jade Marie Hegarty

  

With Second Class Honours Upper Division

Natasha Hagan

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN ACCOUNTING AND HUMAN RESOURCE MANAGEMENT

With First Class Honours

Fiona Bradley

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN ACCOUNTING AND MANAGERIAL FINANCE

With First Class Honours

Ryan Curran

Mary Hegarty

Rachael Jackson

Catherine McCarron

 

With Second Class Honours Upper Division

Andrea Maskey

Laura Matthews

Sean Quinn

Linda Wade

  

With Second Class Honours Lower Division

Caoimhe McCallion

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN ACCOUNTING AND MARKETING

With Second Class Honours Upper Division

Nyaomi Wright

  

With Second Class Honours Lower Division

Demi Elizabeth Lucas

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN ADVERTISING

With First Class Honours

Roseann McGlinchey

Kenneth Nixon

  

With Second Class Honours Upper Division

Dominic Lynott

Francis McBride

Ciaran McNally

John O’Donnell

Fiona O’Hare

Kathryn Rice

Shane Ruane

Marco Vinagre

  

With Second Class Honours Lower Division

Deaglan Griffin

Adrian Kennedy

Ciara Magee

Joanne McGarrigle

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN ADVERTISING AND HUMAN RESOURCE MANAGEMENT

With Second Class Honours Upper Division

Caron Graffin

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN BUSINESS ADMINISTRATION

With Second Class Honours Upper Division

Daniel Robert Comer

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN BUSINESS INFORMATION SYSTEMS

With Second Class Honours Upper Division

Minen Asabar Golar

  

With Second Class Honours Lower Division

Shauna Boylan

Luke Livingstone

Gareth John Moan

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN BUSINESS STUDIES

With First Class Honours

Claire Costello

Diarmuid Duffy

Sean Gallagher

Niamha Gallen

Mark McGranaghan

Maria Nicell

  

With Second Class Honours Upper Division

Karla Ashenhurst

Emma Baxter

Elaine Black

Ewa Ciszek

David Craig

Victoria Georgia Crawford

Aaron Matthew Gordon

Rebecca Jayne Harkin

Niall Johnston

Shauneen Martin

Connor McArdle

Darragh McDonald

Conor McGlynn

Seana McGuinness

Ryan Monaghan

Damien Quigley

Justine Skelton

  

With Second Class Honours Lower Division

Jan Allen

Patrick Boyle

Cahir Bradley

Trevor Brian

Rachel Carbery

Robbie Devlin

Patrick Esler

Joseph Daniel Gallagher

Jamie Galna

Nikki-Jane George

Mary Graffin

Amy-Lee Hammond

Gemma Jordan

Sara Louise McAlinden

Stephanie Louise McConnell

Yasmine McElhinney

Anthony McGlone

Jamie Murray

Dawn Nicell

Caitlin Pritchard

Carl Stirling

Christie Van Schalkwyk

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN BUSINESS STUDIES WITH ADVERTISING

With Second Class Honours Lower Division

Caoimhe Ellen Grace Duffy

Ronan Fallon

Ayeisha Lavery

Ashleigh McQueen

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN BUSINESS STUDIES WITH COMPUTING

With Second Class Honours Lower Division

Eoin Fox

Cormac O’Kane

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN BUSINESS STUDIES WITH PSYCHOLOGY

With Second Class Honours Lower Division

Ryan Michael Gerard McCay

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN CREATIVE ADVERTISING TECHNOLOGIES

With Second Class Honours Upper Division

Emma Jane Davis

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN HUMAN RESOURCE MANAGEMENT AND MARKETING

With Second Class Honours Lower Division

Neassa McKeown

Liam Mulvenna

 

ASSOCIATE BACHELOR’S DEGREE

IN BUSINESS STUDIES

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

Pass

Michael McKinney

  

ASSOCIATE BACHELOR’S DEGREE

IN HUMAN RESOURCE MANAGEMENT AND MARKETING

Pass

David Daniel Smith

  

CERTIFICATE OF HIGHER EDUCATION

IN ACCOUNTING AND ADVERTISING

Pass

Patrick McCarthy Doherty

  

CERTIFICATE OF HIGHER EDUCATION

IN ACCOUNTING AND MARKETING

Pass

Niamh Coleman

  

CERTIFICATE OF HIGHER EDUCATION

IN BUSINESS STUDIES

Pass

Shannon Boyle

Sarah-Louise Cassidy

Mark King

Caoimhe McCarry

Caolan McDermott

 

FACULTY OF LIFE AND HEALTH SCIENCES

DOCTOR OF PHILOSOPHY

Pass

Tony Benson

Sarah Louise Breslin

Benjamin Lee Fitzpatrick

Allison Mary Christina Gillen

Gillian Clare McChesney

  

MASTER OF SCIENCE

IN APPLIED PSYCHOLOGY (MENTAL HEALTH AND PSYCHOLOGICAL THERAPIES)

With Distinction

Colette Margaret Ramsey

  

Pass

Sally Lafferty

  

MASTER OF SCIENCE

IN CAREERS GUIDANCE

With Distinction

Ann Allen

  

Pass

Bridie Anne Killoran-Foley

Anne Helena McElhinney

Declan Gerard Mullan

  

POSTGRADUATE DIPLOMA

IN APPLIED PSYCHOLOGY (MENTAL HEALTH AND PSYCHOLOGICAL THERAPIES)

Pass

Clare Elsie Elizabeth Nixon

  

POSTGRADUATE DIPLOMA

IN CAREERS GUIDANCE

With Distinction

Kathleen Ann Clendinning

Alison Mary McDermott

Anna Catherine Wylie

  

With Commendation

Stefan Mullan

Anne Ramsey

  

POSTGRADUATE CERTIFICATE

IN FAMILY THERAPY AND SYSTEMIC PRACTICE

With Distinction

Stephanie Brownrigg

  

With Commendation

Emer Farrelly

  

POSTGRADUATE CERTIFICATE

IN STRATIFIED MEDICINE

 With Distinction

Michelle Mary Rudden

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN PHYSICAL ACTIVITY EXERCISE AND HEALTH

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

With First Class Honours

Rebecca Louise Kane

  

With Second Class Honours Lower Division

Niall Gallagher

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN HEALTH AND WELLBEING

With Second Class Honours Upper Division

Philip Conn

Ciara Farren

Kathleen McGuinness

  

With Second Class Honours Lower Division

Cherie Nicole Doherty

Rachel McGonagle

Philip Johnathon Steele

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN NURSING (ADULT)

With First Class Honours

Lynn Christina Elliott

  

With Second Class Honours Upper Division

Laura Connor

Zara Heron

Nicola Moore

  

With Second Class Honours Lower Division

Caroline Jane Cameron

Claire Foley

Leila McDaid

Charlene Monagle

  

With Third Class Honours

Coleen Henry

Bronagh Laverty

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN PHYSICAL ACTIVITY EXERCISE AND HEALTH

With Second Class Honours Upper Division

Sabrina Gallen

  

With Second Class Honours Lower Division

Shannon Cooney

Caolan Doherty

Lee Stones

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN PSYCHOLOGY

With First Class Honours

Iffah Ali

Annette Deehan

Rosemary Doherty

Rita Kumari Emrich

Mary Margaret Friel

Martin Patrick Gillan

Edele Harkin

Louise McCallan

Ailise Bronach McCallion

Annmarie McDaid

Ashley McElroy

Connor McNally

Camilla Mary Meegan

Michelle Marie O’Mahony-Barr

Danielle O’Neill

Rebecca Smyth

Orla Elizabeth Walsh

Martyna Zaworska

  

With Second Class Honours Upper Division

Michaela Anne Agnew

Darren Alvin Allen

Michael Armstrong

Shannonrose Brolly

Paul Brown

Alison Burns

Lisa-Marie Coyle

Aaron Dalton

Stephanie Delaney

Josephine Devlin

Carla Doherty

Rachael Douglas

Sinead Duddy

Deborah Hagan

Shauna Mikaela Hoy

Clara Hutton

Kevin Keenan

Robert Kopf

Paul Christopher Martin

Cara McBrearty

Shelby Hannah McClean

Emer McDevitt

Matthew James McErlain

Catriona McEvoy

Staci Elizabeth McGavigan

Letitia McGonagle

Laura Marie McGregor

Ciaran John McKenna

Lauren McLaughlin

Imelda Catherine McNicholl

Zoe McNulty

Janine Mitchell

Maksymilian Niewiedzial

Adam Priestley

Marie Robb

Stevie Sapphire Scott

Sherena Sideqa

Leona Smythe

Grainne Stewart

Finola Stuart

Cliodhna Treanor

Eva Weir

Alissa Williams

Samantha Joanna Wright

Aimee Young

  

With Second Class Honours Lower Division

Alexandra Coyle

Nicola Cranwell

John Cunningham

Rachel Doherty

Matthew James Duddy

Calvin Greenaway

Mark Harkin

Emma Hunter

Lisa Annemarie McGowan

Ceri McNally

Samantha O’Toole

Janet Quigley

Philip Quinn

Shane Quinnell

Megan Aileen Tillotson

  

With Third Class Honours

Kareena Harkin

Conor McCarthy

  

ASSOCIATE BACHELOR’S DEGREE

IN PHYSICAL ACTIVITY EXERCISE AND HEALTH

Pass

Fionnuala Callan

  

CERTIFICATE OF HIGHER EDUCATION

IN HEALTH CARE

Pass

Philomena Doherty

ULSTER UNIVERSITY BUSINESS SCHOOL

MASTER OF BUSINESS ADMINISTRATION

IN CREATIVE TECHNOLOGIES

With Distinction

Kevin Hippsley

Patrick McDonough

MASTER OF BUSINESS ADMINISTRATION

With Distinction

Sean Ashe McCaul

Ben McLaughlin

  

MASTER OF SCIENCE

IN INNOVATION MANAGEMENT IN THE PUBLIC SERVICE

With Distinction

Maeve Hamilton

Siobhan Lawlor

Regina McConville

  

Pass

Robert Cooper Burrows

Thomas Edward Christopher Dorrian

Mairin Haran

Declan Lavelle

Kevin Patrick Lynch

Ciaran James McGrath

Eunan Quinn

Deirdre Shanley

Jonathan Charles Smith

Beverley Margaret Wall

Mark Anthony Wilson

  

MASTER OF SCIENCE

IN INTERNATIONAL BUSINESS

With Distinction

Colin Donaldson

  

Pass

Jane Bankhead

Jarinthiop Chaiyamart

David Hugh Duffy

Anna Flanagan

Declan Adrian McLaughlin

Lidia Pynoo

Alice Walakira

  

MASTER OF SCIENCE

IN MANAGEMENT

Pass

Joseph William Bray

Lauren Clare Cunningham

Julie Elizabeth Ann Finlay

Fintan John Kirrane

Jacqueline Emma Jayne McCafferty

Purna Prasad Sita

  

POSTGRADUATE DIPLOMA

IN MANAGEMENT

Pass

Jayadevan Plachinghat Prasad

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN ADVERTISING

AND DIPLOMA IN INTERNATIONAL ACADEMIC STUDIES

With First Class Honours

Eamonn Maskey

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN ACCOUNTING AND HUMAN RESOURCE MANAGEMENT

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

With Second Class Honours Upper Division

Francis McCarron

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN ACCOUNTING AND MARKETING

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

With Second Class Honours Upper Division

James Mulvenna

  

With Second Class Honours Lower Division

Cory James Moore

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN ADVERTISING

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

With First Class Honours

Niamh Wilson

  

With Second Class Honours Upper Division

Kerry Harrison Ankin

Sylvia Eleanor McCollum

  

With Second Class Honours Lower Division

Conall Costello

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN BUSINESS INFORMATION SYSTEMS

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

With First Class Honours

Sinead Doyle

  

With Second Class Honours Upper Division

Anna Bradley

Siobhan McConnell

Maria McDermott

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN BUSINESS STUDIES

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

With First Class Honours

Rebecca Eileen Caldwell

David Campbell

Jane McAteer

Ruth McCarter

Sinead McGuinness

Catherine Anne McHugh

David McLaughlin

Sinead Mary Murray

With Second Class Honours Upper Division

Emma Doran

Clare Martina Grant

Melissa Joyce

Caoimhe Lynch

Claire McAteer

Ronan Patrick McCusker

Killian Declan McGloin

Aoife McOscar

Declan O’Kane

  

With Second Class Honours Lower Division

Ashling Gormley

Conor McFeely

Martin James Patrick Treacy

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN BUSINESS STUDIES WITH COMPUTING

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

With Second Class Honours Lower Division

Jonathan Campbell

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN HUMAN RESOURCE MANAGEMENT AND MARKETING

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

With First Class Honours

Jade Marie Hegarty

  

With Second Class Honours Upper Division

Natasha Hagan

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN ACCOUNTING AND HUMAN RESOURCE MANAGEMENT

With First Class Honours

Fiona Bradley

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN ACCOUNTING AND MANAGERIAL FINANCE

With First Class Honours

Ryan Curran

Mary Hegarty

Rachael Jackson

Catherine McCarron

With Second Class Honours Upper Division

Andrea Maskey

Laura Matthews

Sean Quinn

Linda Wade

  

With Second Class Honours Lower Division

Caoimhe McCallion

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN ACCOUNTING AND MARKETING

With Second Class Honours Upper Division

Nyaomi Wright

  

With Second Class Honours Lower Division

Demi Elizabeth Lucas

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN ADVERTISING

With First Class Honours

Roseann McGlinchey

Kenneth Nixon

  

With Second Class Honours Upper Division

Dominic Lynott

Francis McBride

Ciaran McNally

John O’Donnell

Fiona O’Hare

Kathryn Rice

Shane Ruane

Marco Vinagre

  

With Second Class Honours Lower Division

Deaglan Griffin

Adrian Kennedy

Ciara Magee

Joanne McGarrigle

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN ADVERTISING AND HUMAN RESOURCE MANAGEMENT

With Second Class Honours Upper Division

Caron Graffin

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN BUSINESS ADMINISTRATION

With Second Class Honours Upper Division

Daniel Robert Comer

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN BUSINESS INFORMATION SYSTEMS

With Second Class Honours Upper Division

Minen Asabar Golar

  

With Second Class Honours Lower Division

Shauna Boylan

Luke Livingstone

Gareth John Moan

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN BUSINESS STUDIES

With First Class Honours

Claire Costello

Diarmuid Duffy

Sean Gallagher

Niamha Gallen

Mark McGranaghan

Maria Nicell

  

With Second Class Honours Upper Division

Karla Ashenhurst

Emma Baxter

Elaine Black

Ewa Ciszek

David Craig

Victoria Georgia Crawford

Aaron Matthew Gordon

Rebecca Jayne Harkin

Niall Johnston

Shauneen Martin

Connor McArdle

Darragh McDonald

Conor McGlynn

Seana McGuinness

Ryan Monaghan

Damien Quigley

Justine Skelton

  

With Second Class Honours Lower Division

Jan Allen

Patrick Boyle

Cahir Bradley

Trevor Brian

Rachel Carbery

Robbie Devlin

Patrick Esler

Joseph Daniel Gallagher

Jamie Galna

Nikki-Jane George

Mary Graffin

Amy-Lee Hammond

Gemma Jordan

Sara Louise McAlinden

Stephanie Louise McConnell

Yasmine McElhinney

Anthony McGlone

Jamie Murray

Dawn Nicell

Caitlin Pritchard

Carl Stirling

Christie Van Schalkwyk

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN BUSINESS STUDIES WITH ADVERTISING

With Second Class Honours Lower Division

Caoimhe Ellen Grace Duffy

Ronan Fallon

Ayeisha Lavery

Ashleigh McQueen

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN BUSINESS STUDIES WITH COMPUTING

With Second Class Honours Lower Division

Eoin Fox

Cormac O’Kane

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN BUSINESS STUDIES WITH PSYCHOLOGY

With Second Class Honours Lower Division

Ryan Michael Gerard McCay

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN CREATIVE ADVERTISING TECHNOLOGIES

With Second Class Honours Upper Division

Emma Jane Davis

  

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN HUMAN RESOURCE MANAGEMENT AND MARKETING

With Second Class Honours Lower Division

Neassa McKeown

Liam Mulvenna

ASSOCIATE BACHELOR’S DEGREE

IN BUSINESS STUDIES

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

Pass

Michael McKinney

  

ASSOCIATE BACHELOR’S DEGREE

IN HUMAN RESOURCE MANAGEMENT AND MARKETING

Pass

David Daniel Smith

  

CERTIFICATE OF HIGHER EDUCATION

IN ACCOUNTING AND ADVERTISING

Pass

Patrick McCarthy Doherty

  

CERTIFICATE OF HIGHER EDUCATION

IN ACCOUNTING AND MARKETING

Pass

Niamh Coleman

  

CERTIFICATE OF HIGHER EDUCATION

IN BUSINESS STUDIES

Pass

Shannon Boyle

Sarah-Louise Cassidy

Mark King

Caoimhe McCarry

Caolan McDermott

Online Editors

Read More

From Belfast Telegraph