Belfast Telegraph

Monday 21 April 2014

University of Ulster, Jordanstown - 3 July 2013

Rachel McConnell, graduated with a BSc in Consumer Studies, with mum and dad Avril and Raymond, and sister Sarah
Rachel McConnell, graduated with a BSc in Consumer Studies, with mum and dad Avril and Raymond, and sister Sarah

ART, DESIGN AND THE BUILT ENVIRONMENT

 

DOCTOR OF PHILOSOPHY

IN PUBLISHED WORK

 

Pass

Susanne Bosch

 

DOCTOR OF PHILOSOPHY

 

Pass

Muhammad Riaz Akbar

Cynthia Marie Andrews

Shaun Friel

Aoife MacNamara

James Keenan

Sharon McClements

Emma McVeigh

Thomas Scullion

 

MASTER OF ARCHITECTURE

 

With Distinction

William James Brewster

Shaun Micheal Doherty

Matthew Fair

Laurence Martin McGowan

Christopher Quinn

Joanne Marian Smyth

 

Pass

Therese Louise Black

Adam Foster

Alana Maria Hegarty

Louise Frances Johnson

Kezia McCrea

Shane Patrick McGinley

Sherie Smyth

 

BACHELOR OF ARTS WITH HONOURS

IN ARCHITECTURE

 

With First Class Honours

Wayne Funston

Joseph Jeram

 

With Second Class Honours Upper Division

Alexander Daniel Bowers

Mark Stephen Cooper

Louise Courtney

Sophie Curran

Caroline Hanson

Emily-Jayne Harper

Phillip Russell Hedges

Justin Knox

Darren McMullan

Damien Patrick Nevin

Maurice Raymond Rafferty

Jillian Reid

Shirley Anne Starrett

Jacob Hugh Thompson

Aurelija Virsilaite

 

With Second Class Honours Lower Division

Ryan Clarke

Louise Doyle

Kevin Ferris

Rachel Heaney

James William Irwin

William Lazenbatt

Rachel Heather Lennon

Hao Li

Matthew McGibbon

Michael Morrison

Jeffrey Samuel Sergeant

Lauren Willey

Darryl Wylie

 

With Third Class Honours

Lisa Black

Ingrid Carol Elizabeth Dickson

Connor McMahon

Niall O'Dowd

Kirsty Louise Osborne

Michael Baird Patton

 

BACHELOR OF DESIGN WITH HONOURS

IN INTERIOR DESIGN

AND DIPLOMA IN AREA STUDIES

 

With Second Class Honours Upper Division

Tomasz Baka

 

BACHELOR OF DESIGN WITH HONOURS

IN INTERIOR DESIGN

AND DIPLOMA IN INDUSTRIAL STUDIES

 

With First Class Honours

Louise Archibald

 

With Second Class Honours Upper Division

Uisneagh McCollum

Nicola Louise Meighan

Enya Young

 

BACHELOR OF DESIGN WITH HONOURS

IN INTERIOR DESIGN

 

With First Class Honours

Alice Coombes

Thomas Henderson

Deborah Hijazi

Rebecca Woods

 

With Second Class Honours Upper Division

Aisling Collins

Denice Crozier

Rebecca Dalzell

Jessica Rolleston

 

With Second Class Honours Lower Division

Hazlit Brian

Janine Crooks

Jacinta Gillespie

Kristina Ellen Hayes

Lisa Monaghan

 

BACHELOR OF DESIGN WITH HONOURS

IN PRODUCT AND FURNITURE DESIGN

 

With First Class Honours

Lisa Carol Ann McCausland

Deirdre O'Boyle

 

With Second Class Honours Upper Division

Ciaran Farren

Ruairi Thomas Grew

Damien Lynch

Chey Lee Stewart McAllister

Tiffany McClure

Shay Mc Guinness

Stephen O'Neill

 

With Second Class Honours Lower Division

Lauren Joan Briggs

Harry Andrew O'Hagan

Kirsty Strain

 

With Third Class Honours

Connor Corry

Connor McGrath

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN ARCHITECTURAL TECHNOLOGY AND MANAGEMENT

AND DIPLOMA IN INDUSTRIAL STUDIES

 

With First Class Honours

Andrew James Fleming

Jude Barry Henderson

Steven McAleer

Paul McMahon

 

With Second Class Honours Upper Division

Kevin Duffy

Dean Foster

Jason Greer

Gary Henderson

Keith Richard Knox

Phillip McEvoy

Donna McKeever

Ronan Quinn

David Wilson

Richard Craig Wilson

Jordan Harold Young

 

With Second Class Honours Lower Division

Catherine Lynch

Conor Wylie

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN ARCHITECTURAL TECHNOLOGY AND MANAGEMENT

 

With First Class Honours

Paul Hughes

Russell Liggett

Cara Mary Loughran

Robert O'Reilly

Craig Wylie

 

With Second Class Honours Upper Division

Michael Robin Andrews

Kieran Coyle

Karl Doherty

Aodh McGuinness

 

With Second Class Honours Lower Division

Matthew Meaklim

Sean Renaghan

Oisin Roulstone

Samuel Rountree

Stephen Whittle

 

ASSOCIATE BACHELOR'S DEGREE

IN ARCHITECTURAL TECHNOLOGY AND MANAGEMENT

AND DIPLOMA IN INDUSTRIAL STUDIES

 

Pass

Ryan McLaughlin

 

ASSOCIATE BACHELOR'S DEGREE

IN PRODUCT AND FURNITURE DESIGN

AND DIPLOMA IN INDUSTRIAL STUDIES

 

Pass

Christopher Shannon

 

ASSOCIATE BACHELOR'S DEGREE

IN ARCHITECTURAL TECHNOLOGY AND MANAGEMENT

 

Pass

Steven Robert Allen

Niall Tierney

 

ASSOCIATE BACHELOR'S DEGREE

IN ARCHITECTURE

 

Pass

John Francis Loughran

 

ASSOCIATE BACHELOR'S DEGREE

IN INTERIOR DESIGN

 

Pass

Laura Patricia Glass

Cheryl Samantha McNeill

 

ASSOCIATE BACHELOR'S DEGREE

IN PRODUCT AND FURNITURE DESIGN

 

Pass

Seamus McArdle




FACULTY OF COMPUTING & ENGINEERING

 

DOCTOR OF SCIENCE

 

Pass

Peter Kenneth John Robertson

 

DOCTOR OF PHILOSOPHY

 

Pass

Nicola Armstrong

Bingjing Cai

Ian Edwin Cleland

Cormac Flynn

James Francis Gheel

Anna Jurek

William Stephen Alexander Kilpatrick

Dhiraj Kumar

Muhammad Zeeshan Mughal

Isha Mutreja

George Onyango Okeyo

Darren Quinn

Jonathan Synnott

Stephen Alan Brown

 

MASTER OF SCIENCE

IN ADVANCED COMPOSITES AND POLYMERS

 

Pass

Nithiananthan Vejayan Kuppusamy

 

MASTER OF SCIENCE

IN COMPUTING

 

Pass

William Carswell

 

MASTER OF SCIENCE

IN E-LEARNING: INTERACTIVE TEACHING TECHNOLOGIES

 

With Distinction

Jennifer Gilligan

David Michael Kearins

Louise Anne Kearins

Dimitra Theodosiadou

 

Pass

Natasha Gray

Simon Jonathan Hamilton

 

MASTER OF SCIENCE

IN HEALTH INFORMATICS

 

With Distinction

Stephen Joseph Beattie

Christopher Donnelly

Patrick Martin Dornan

William Robert Graham

Insa Osterhus

Karen Radcliffe

 

Pass

Shaji Chacko

Paul Matchett

 

MASTER OF SCIENCE

IN INDUSTRIAL PRACTICE

 

With Distinction

Richard Kenneth Heaslip

Gerard Joseph Meehan

 

POSTGRADUATE DIPLOMA

IN COMPUTING

 

Pass

William Paul Morrissey

 

POSTGRADUATE DIPLOMA

IN E-LEARNING: INTERACTIVE TEACHING TECHNOLOGIES

 

With Distinction

Aisling Kilcawley

 

POSTGRADUATE CERTIFICATE

IN COMPUTING

 

Pass

James Mervyn Bleakney

 

POSTGRADUATE CERTIFICATE

IN E-LEARNING: INTERACTIVE TEACHING TECHNOLOGIES

 

Pass

Kim Shannon Hamnett

Lindsay Iain Ernest Hutcheson

Bella Mullen

 

POSTGRADUATE CERTIFICATE

IN HEALTH INFORMATICS

 

Pass

Rosemary Ann Minnis

Elizabeth Moore

 

MASTER OF ENGINEERING

IN ELECTRONIC ENGINEERING

AND DIPLOMA IN INDUSTRIAL STUDIES

 

With Distinction

Abbin Mathew

 

MASTER OF ENGINEERING

IN ELECTRONICS AND SOFTWARE

AND DIPLOMA IN INDUSTRIAL STUDIES

 

With First Class Honours

Jebin Jose

 

MASTER OF ENGINEERING

IN ENGINEERING

AND DIPLOMA IN INDUSTRIAL STUDIES

 

With First Class Honours

Riona Colette Corrigan

 

MASTER OF ENGINEERING

IN MECHANICAL ENGINEERING

AND DIPLOMA IN INDUSTRIAL STUDIES

 

With Distinction

Heather Lee Anne Christie

Aaron Robert Cummings

Ronan Harkin

Daniel McConaghy

Colm Monaghan

Ben Murray

Shane Quinn

Stephen Alan Sloan

Jacqueline Wallace

 

Pass

Jonas Desmond John Knox

 

MASTER OF ENGINEERING

IN ELECTRONIC ENGINEERING

 

With First Class Honours

Andreas Appelt

Markus Bauch

Daniel Hitzler

Benedikt Kailing

Anton Meuer

Benedikt Florian Schmied

Dominik Andreas Schreiber

 

MASTER OF ENGINEERING

IN MECHANICAL ENGINEERING

 

With Distinction

Thomas Brady

John Patrick Kelly

 

MASTER OF ENGINEERING

IN MECHATRONIC ENGINEERING

 

With First Class Honours

Maximilian Pilz

 

 

BACHELOR OF ENGINEERING WITH HONOURS

IN CLEAN TECHNOLOGY

AND DIPLOMA IN INDUSTRIAL STUDIES

 

With First Class Honours

Conor Rocks

 

With Second Class Honours Upper Division

Stephen Madden

Caoimhe Toner

 

BACHELOR OF ENGINEERING WITH HONOURS

IN ELECTRONIC ENGINEERING

AND DIPLOMA IN INDUSTRIAL STUDIES

 

With First Class Honours

Colin Hamilton

Dale Kenny

Samuel Hugh Preston

Damian James Steele

 

With Second Class Honours Upper Division

Darrell Brogan

Conor Patrick Caulfield

Andy Dang

Eamon McGarrity

Ian Scott

 

With Second Class Honours Lower Division

Michael Treanor


BACHELOR OF ENGINEERING WITH HONOURS

IN ELECTRONICS AND SOFTWARE

AND DIPLOMA IN INDUSTRIAL STUDIES

 

With Second Class Honours Upper Division

Jonathon Agnew

 

BACHELOR OF ENGINEERING WITH HONOURS

IN ENGINEERING

AND DIPLOMA IN INDUSTRIAL STUDIES

 

With First Class Honours

Aaron Peter Ford Gillies

Christopher Noel Quinn

 

With Second Class Honours Upper Division

Reuben Carlisle

David McCullough

 

BACHELOR OF ENGINEERING WITH HONOURS

IN ENGINEERING MANAGEMENT

AND DIPLOMA IN INDUSTRIAL STUDIES

 

With First Class Honours

Gareth Hawkes

Gemma Turkington

 

With Second Class Honours Upper Division

Steven Andrew Hanna

Stewart McClean

David Sloan

Matthew Wilson

 

With Second Class Honours Lower Division

Andrew Baker

Jonathan Busby

Aisling Doyle

Colm Kelly

 

BACHELOR OF ENGINEERING WITH HONOURS

IN MECHANICAL ENGINEERING

AND DIPLOMA IN INDUSTRIAL STUDIES

 

With First Class Honours

William Christopher Campbell

Sean Dobbs

Craig Gordon Reid

 

With Second Class Honours Upper Division

Sean Edmundson

Daniel Hughes

Jaison Jose

Daryl Paul Lennox

Barry John Maguire

Nicola Louise McClure

Stephen John McEvoy

Shea Mc Neill

Mark O'Donnell

David O'Neill

Darren Quigley

Paul Rodgers

Gareth Mark Smyth

Jennifer Amy Wright

 

With Second Class Honours Lower Division

Peter Cowan

Vaughan Peregrine McCann

Liam Sean McKendry

 

BACHELOR OF ENGINEERING WITH HONOURS

IN SOFTWARE ENGINEERING

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

 

With First Class Honours

Sheetal Avugin

Ashley Gilmore

Dinuka Yasassri Pagoda Wijesinghe Arachchige Don

 

With Second Class Honours Upper Division

Ciaran McKay

Aaron Rush

 

BACHELOR OF ENGINEERING WITH HONOURS

IN CLEAN TECHNOLOGY

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE (INTERNATIONAL)

 

With Second Class Honours Upper Division

James Cunningham

 

 

BACHELOR OF ENGINEERING WITH HONOURS

IN CLEAN TECHNOLOGY

 

With Second Class Honours Upper Division

Michael Bush

 

BACHELOR OF ENGINEERING WITH HONOURS

IN COMPUTER SCIENCE

 

With First Class Honours

Tong Liu

 

With Second Class Honours Upper Division

Peijia Wang

Heng Zhang

 

With Second Class Honours Lower Division

Zeqin Cai

Siyao Qiu

Jiaqi Xu

 

BACHELOR OF ENGINEERING WITH HONOURS

IN ELECTRONIC ENGINEERING

 

With Second Class Honours Upper Division

Eamon Bradley


BACHELOR OF ENGINEERING WITH HONOURS

IN ELECTRONICS AND SOFTWARE

 

With Second Class Honours Upper Division

Simon William Robert Connelly

 

BACHELOR OF ENGINEERING WITH HONOURS

IN ENGINEERING

 

With First Class Honours

Thomas Patrick Damian Connolly

Ronald Stitt

 

With Second Class Honours Upper Division

Robert John Lynd

Stephen David McCaughey

 

With Second Class Honours Lower Division

Jonathan Crawford

 

BACHELOR OF ENGINEERING WITH HONOURS

IN ENGINEERING MANAGEMENT

 

With Second Class Honours Lower Division

Paul Martin Curran

 

BACHELOR OF ENGINEERING WITH HONOURS

IN MECHANICAL ENGINEERING

 

With Second Class Honours Lower Division

Muhammad Omer Anwar

Shane McAfee

Paul Taylor

 

BACHELOR OF ENGINEERING WITH HONOURS

IN SOFTWARE ENGINEERING

 

With First Class Honours

Stephen Mitchell

 

With Second Class Honours Upper Division

Stephen Patrick Magill

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN INTERACTIVE MULTIMEDIA DESIGN

AND DIPLOMA IN INTERNATIONAL ACADEMIC STUDIES

 

With Second Class Honours Lower Division

James Cumiskey

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN BIOMEDICAL ENGINEERING

AND DIPLOMA IN INDUSTRIAL STUDIES

 

With First Class Honours

Laura Brennan

Jonathan Faron Goodfellow

Katie-Jo Harwood

Leanne Ashley Grace Rutledge

Sean Sheerin

Monika Ziminska

 

With Second Class Honours Upper Division

Aaron Samuel David Allen

Nicola Boylan

Lauren Michelle Crawford

Robert Andrew Hamilton

Jonathan Adam O'Neill

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN SPORTS TECHNOLOGY

AND DIPLOMA IN INDUSTRIAL STUDIES

 

With Second Class Honours Lower Division

John Higgins

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN TECHNOLOGY WITH DESIGN

AND DIPLOMA IN INDUSTRIAL STUDIES

 

With First Class Honours

Gavin Kincaid

 

With Second Class Honours Upper Division

Jonathan Paul

Scott Rowland

 

With Second Class Honours Lower Division

Loren Elisha Gartland

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN COMPUTING SCIENCE

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

 

With First Class Honours

Neil Armstrong

Gareth Ryan Bryce

Steven Cochrane

Matthew Andrew Johnston

Andrew James Logan

Mark Francis McCabe

Michael Milliken

Dominic Tolan

 

With Second Class Honours Upper Division

Niall Burke

Gary William Coulter

Philip Alan Kane

Paul Lydon

Ryan Magennis

Rachel Mallon

Colin Adrian Moynes

Michael Mullan

Stuart Mulligan

Stacey O'Neill

Matthew Purdy

Calum Rooney

Jonathon Richard Smyth

Justin Thompson

Natalie Emma Thompson

 

With Second Class Honours Lower Division

Christopher Marron

Ross McDowell

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN COMPUTING SCIENCE (NETWORK TECHNOLOGIES)

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

 

With Second Class Honours Lower Division

Christopher Francis Murray

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN INFORMATION AND COMMUNICATION TECHNOLOGIES

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

 

With First Class Honours

Chris Brennan

Aine Hampsey

Dean Jedrejak

Shannon Claire Laird

Adam Laverty

Marcus Alex Eric Lewis

Alison Ruth McDowell

Ronan McLoughlin

Sinead McNamee

Eimear McVeigh

Jonathan Paterson

Kerri Power

Colin Paul Shewell

Lauren Toner

 

With Second Class Honours Upper Division

Ciaran Carragher

Ryan Collins

David Conlon

David William Mark Connor

Matthew Cross

Mark Davidson

Aaron Matthew Dilworth

Garry Dooey

Emma Duncan

Sean Paul Ferguson

Nathan Hughes

David Steven Johnston Hull

Anna Kearney

Seanin Ledgewood

Catherine McIlhone

Aine McKeown

Melissa Kathleen McNally

Kyle David William Moore

Stacie Alex Morrow

John Murtagh

Claire Elaine Orr

Keith Quinn

Aine Remnant

Ching Yee Shek

Chloe Elizabeth Stevenson

Andrew Weekes

 

With Second Class Honours Lower Division

Neil Agnew

Christopher Ball

Breandan Gerard Brogan

Lee Brown

Jonathan Matthew Clarke

Curtis Craig

Therese Evans

Gareth Heaney

Lisa Hughes

Adrian Kelly

David Lavery

Laura Margaret Martin

Matthew McElhinney

Francis Joseph Mc Kenna

Tracey Mc Menamin

Niall Bernard Mc Shane

Terence Murphy

Jamie Smyth

Danielle Kara Tipping

Sue-Ann Tsang

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN INTERACTIVE MULTIMEDIA DESIGN

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

 

With First Class Honours

Christopher Steven Braniff

Grace Helen Coote

Michelle Flanagan

Angela Keenan

Melissa Laura Keizer

Edward Charles Manson

Aaron Mc Givern

Elizabeth Mercer

Sinead O'Toole

Craig Scott

 

With Second Class Honours Upper Division

Jason Addley

Adam Alexander Beattie

Michael John Bole

Jason Fagan

Kyle Gilkinson

Mark Higgins

Conor McAfee

Eamon McCambridge

Peter McConville

Andrew Wesley McCracken

Michaela Mc Gee

Vincent Aidan Milliken

Declan Nugent

Alister John Patrick Sisk

Christopher Spence

 

With Second Class Honours Lower Division

Sarah-Jane Carruthers

Simon Alexander Clarke

Charlotte Daly

Conor Finnegan

Mark Brian Garrity

Rachel Goss

Jade Greenaway

Amy Hippsley

Emma Hughes

Gary Kane

Caroline Marie McAleer

Emma Mc Cullagh

Brona McIntyre

Patrick Mc Larnon

Ryan Mulgrew

Eimear O' Brien

Ciara O'Connor

Leona Pearson

Matthew Walsh

Dannielle Whitehouse

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN COMPUTING SCIENCE

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE (INTERNATIONAL)

 

With First Class Honours

Christoper John Bredin Gibson

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN INFORMATION AND COMMUNICATION TECHNOLOGIES

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE (INTERNATIONAL)

 

With Second Class Honours Lower Division

Kirsty Dinsdale

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN INTERACTIVE MULTIMEDIA DESIGN

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE (INTERNATIONAL)

 

With First Class Honours

Poppy Morris

Eva Katharina Stevens

 

With Second Class Honours Upper Division

Richard James Jamie Farley

 

With Second Class Honours Lower Division

Stephen Johnston

Marcus McIlwaine

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN BIOMEDICAL ENGINEERING

 

With First Class Honours

Rashmi Raju

 

With Second Class Honours Upper Division

Michael Stevenson

Rosemary Young

 

With Second Class Honours Lower Division

Mahan Mahajah Shahanawas Salgado

Philip Smyth

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN COMPUTING AND INFORMATION SYSTEMS

 

With First Class Honours

Kelly Victoria Clugston

Stephen Jennings

Tony Scullion

 

With Second Class Honours Upper Division

Michael Gerald Hickland

 

With Second Class Honours Lower Division

Lynn Isobel Mary Dougherty

Lisa Mary Stewart

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN COMPUTING SCIENCE

 

With First Class Honours

Mark McKillion

 

With Second Class Honours Upper Division

Paul James Michael Armstrong

Alexander Laffin

Stephen Conor McBroom

Niall McGuigan

Lee Morrow

Gary John Turkington

 

With Second Class Honours Lower Division

Bronagh Marie Clare Brennan

Ashleigh Irwin

Nathan O Donnell

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN INFORMATION AND COMMUNICATION TECHNOLOGIES

 

With First Class Honours

Thomas Morgan

 

With Second Class Honours Upper Division

Lynsey Sharon Mawhinney

David McCullagh

 

With Second Class Honours Lower Division

Christopher Maginess

Steven Mc Neill

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN INTERACTIVE MULTIMEDIA DESIGN

 

With Second Class Honours Upper Division

David Allen

Aran Cunningham

Jonathan Jordan

Pierce McGeough

Paul John Stanfield

 

With Second Class Honours Lower Division

Kathryn Campbell

Jennifer Kyle

Cahal Lynch

Nichola Mary McCrea

Sean McKevitt

Paula Mc Neill

Melissa Monaghan

Martin Mulholland

 

With Third Class Honours

Sean Kelly

Kara McCammond

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN SPORTS TECHNOLOGY

 

With Second Class Honours Upper Division

Andrew Dolan

Paul Thomas James Johnston

Conor Leaney

Joshua Lewis

Thomas Robert William McCaughey

John McKiverigan

 

With Second Class Honours Lower Division

Niall Walker

 

BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS

IN TECHNOLOGY WITH DESIGN

 

With Second Class Honours Upper Division

Maeve Devlin

 

With Second Class Honours Lower Division

Christopher Murray

Matthew Shiels

 

ASSOCIATE BACHELOR'S DEGREE

IN COMPUTING SCIENCE

AND DIPLOMA IN INDUSTRIAL STUDIES

 

Pass

Kyle Samuel Greer

 

ASSOCIATE BACHELOR'S DEGREE

IN INTERACTIVE MULTIMEDIA DESIGN

AND DIPLOMA IN INDUSTRIAL STUDIES

 

With Commendation

Ryan Morgan

 

Pass

Paul McClure

 

ASSOCIATE BACHELOR'S DEGREE

IN MECHANICAL ENGINEERING

AND DIPLOMA IN INDUSTRIAL STUDIES

 

Pass

Marc Crooks

 

ASSOCIATE BACHELOR'S DEGREE

IN COMPUTING SCIENCE

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

 

With Commendation

Robert Neil Hawkins

 

Pass

Christopher McBride

Daniel Reid

 

ASSOCIATE BACHELOR'S DEGREE

IN INFORMATION AND COMMUNICATION TECHNOLOGIES

AND DIPLOMA IN PROFESSIONAL PRACTICE

 

Pass

Kathryn Ferguson

Rachelle Lowry

 

ASSOCIATE BACHELOR'S DEGREE

IN BIOMEDICAL ENGINEERING

 

Pass

Gerard Patrick Fox

Laura Thompson

 

ASSOCIATE BACHELOR'S DEGREE

IN COMPUTING SCIENCE

 

With Commendation

Fiona Murphy

Adrian Gerard Trainor

 

Pass

Michael Bell

Ben Clarke

Tomas Cosgrove

Mark Ian Hawthorne

 

ASSOCIATE BACHELOR'S DEGREE

IN ELECTRONIC ENGINEERING

 

Pass

Josef Cormican

Leah Ginesi

 

ASSOCIATE BACHELOR'S DEGREE

Latest News

Latest Sport

Latest Showbiz