Belfast Telegraph

Monday 22 September 2014

UU Graduations, June 29, 2009

FACULTY OF ARTS



DOCTOR OF PHILOSOPHY

Pass

Karine Isabelle Aline Deslandes

Jonathan Arundell Leakey

Kelly Anne Matthews



MASTER OF ARTS IN FILM AND TELEVISION MANAGEMENT AND POLICY

Pass

Mary Patricia Byrne

Catherine Teresa Morris

Sonia Patricia Nic Giolla Easbuig

Valerie Maud Smyth

MASTER OF ARTS IN |INTERNATIONAL MEDIA |STUDIES

Pass

Zhongyu Li



MASTER OF ARTS IN IRISH |CULTURAL HERITAGES

With Distinction

Jim McComish



Pass

Bernard Anthony O'Reilly



MASTER OF ARTS IN IRISH |LITERATURE IN ENGLISH

Pass

Declan Allen

Jennifer Martin



MASTER OF ARTS IN MUSEUM PRACTICE AND MANAGEMENT

With Distinction

Anita Patricia Barrett



Pass

Liam Bradley



POSTGRADUATE DIPLOMA

IN IRISH CULTURAL HERITAGES

Pass

Terri Marie Brophy

James Magee



POSTGRADUATE DIPLOMA

IN MEDIA STUDIES

With Commendation

Colum Delaney



POSTGRADUATE DIPLOMA IN MUSEUM PRACTICE AND |MANAGEMENT

With Distinction

Emma Devine

Lizanne Jackman



Pass

Ruth Carroll

Holly Durkan



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN AMERICAN |STUDIES AND DIPLOMA IN AREA STUDIES

With Second Class Honours Upper Division

Francis Thomas Abbs

Hannah Marie Claydon

Andrew John Gray



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN FRENCH AND |GERMANAND DIPLOMA IN AREA STUDIES

With Second Class Honours Upper Division

Amy Rachel Donnelly



With Second Class Honours Lower Division

Nicola Hull

Kelli Wilson



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN FRENCH AND SPANISH AND DIPLOMA IN AREA STUDIES

With First Class Honours

Cherith Thompson



With Second Class Honours Upper Division

Katherine Brierley

Stephanie Sharon Dawson

Anna Elizabeth Thompson



With Second Class Honours Lower Division

Corrina Blair



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN FRENCH WITH BUSINESS AND DIPLOMA IN AREA STUDIES



With Second Class Honours Lower Division

Justine Emma McFarland



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN FRENCH WITH ENGLISH AND DIPLOMA IN AREA STUDIES

With Second Class Honours Upper Division

Hannah Duffy

Ciaran O'Neill



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN GERMAN WITH SPANISH AND DIPLOMA IN AREA STUDIES

With First Class Honours

Clare McMenamin



With Second Class Honours Upper Division

Jennifer Foster

Jacqui-Ann Gage



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN AMERICAN |STUDIES

With Second Class Honours Lower Division

Stephanie Kelley



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN AMERICAN |STUDIES AND MEDIA |STUDIES

With Second Class Honours Upper Division

Sinead Gillespie



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN AMERICAN |STUDIES WITH EDUCATION

With Second Class Honours Upper Division

Sarah Martha Clinging

BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN ENGLISH

With First Class Honours

Jonathan Edward Stephenson



With Second Class Honours Upper Division

Roxanne Aicken

Zoe Anderson

Maria Armstrong

Desmond James Martin Bell

Jade Brolly

Fiona Theresa Gault

Áine Mary Hartley

Maria Elizabeth Jackson

Rachelle Dawn Lynn

Heather Marie McGeough

Rosemary Evelyn McGookin

Emma McLaughlin

Claire Mooney

Peter James Moss

Sara Ericka June Nelson

Richard Maurice O'Reilly

Aísling Reilly

Joanne Bridget Simpson

James Sinclair

Richard Thompson



With Second Class Honours Lower Division

Andrea Margaret Bell

Aimee Margaret Jean Ferguson

Jamie Nicholas Gault

Sarah Mary Greene

Peter James Hutton

Kathy Kelly

Mairi Margeret Law

Ciara Sam Lawell

Suzanne Morrice

Sinead O'Donnell

James Francis Wyndham Turkington

Rita Elaina Weatherall



With Third Class Honours

Olwen Janice Kennedy



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN ENGLISH AND FILM STUDIES

With Second Class Honours Upper Division

Brian Coney



With Second Class Honours Lower Division

Heather Elizabeth Morrison



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN ENGLISH AND FRENCH

With Second Class Honours Upper Division

Amanda Brittain



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN ENGLISH AND |GEOGRAPHY

With Second Class Honours Lower Division

Michelle Breslin



With Third Class Honours

Conor Patrick Cavanagh



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN ENGLISH AND |HISTORY

With Second Class Honours Upper Division

Colleen Margaret Mary Larmour



With Second Class Honours Lower Division

Jessica Michelle Mary Murray



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN ENGLISH AND MEDIA STUDIES

With Second Class Honours Upper Division

Gemma Margaret Graham



With Second Class Honours Lower Division

Philip Desmond Doherty

Laura Hogg



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN ENGLISH WITH COMPUTING

With Third Class Honours

Lauren Louise Jordan



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN ENGLISH WITH |EDUCATION

With First Class Honours

Suzanne Campbell



With Second Class Honours Upper Division

Michelle Elizabeth Bloomfield

Aine Cunningham

Claire Frances Downey

Melissa Danielle Laverty

Jessica Elizabeth Moore

Emma Louise Mulligan

Emer O'Neill



With Second Class Honours Lower Division

Jennifer Irene Armstrong

Gemma Crawford

Rowan Andrew Davidson

Rachel Anna Farrell

Bronagh Glenn

Naomi Jess

Danika Lee

Clare Anne Macauley

Caoimhe Mallon

Jennifer Elizabeth Martin

Dawn McMurray



With Third Class Honours

Nicole Marian Hughes

Thomasina Margretta Marshall



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN ENGLISH WITH |EUROPEAN STUDIES

With Second Class Honours Upper Division

Angela Keenan



With Second Class Honours Lower Division

Bronagh McCollum



BACHELOR OF ARTS WITH HONOURS IN ENGLISH WITH HISTORY

With Second Class Honours Upper Division

Lucinda Alexandra Gault

William David Ciar Johnston

Genene McGonnell



With Second Class Honours Lower Division

Emma Ballentine

Sarah O'Brien

Andrew Stuart Watson



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN ENGLISH WITH IRISH LITERATURE IN ENGLISH

With Second Class Honours Lower Division

Anne Threasa Mulholland



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN ENGLISH WITH MEDIA STUDIES

With Second Class Honours Upper Division

Suzanne Elizabeth Blair

Cathal McCann

Zoe Violet Nicholson



With Second Class Honours Lower Division

Michael Boyd

Garreth Michael Keenan

Louise Ingrid Wihelmina Seve



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN ENGLISH WITH PSYCHOLOGY

With Second Class Honours Upper Division

Paul Ivan Banks

Ann Campbell

Sarah-Louise Samantha Francis

Rebecca Macrae

Holly Petticrew



With Second Class Honours Lower Division

Lynn Allen

June Benson

Jessica Jacqueline Elliott

Claire Margaret Elizabeth Kinloch

Sarah Patricia McVey



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN EUROPEAN |STUDIES WITH BUSINESS

With Second Class Honours Upper Division

Kyle Christopher Farrant



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN FILM STUDIES AND FRENCH

With Second Class Honours Lower Division

Tracey Elizabeth Douglas



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN FILM STUDIES AND HISTORY

With Second Class Honours Lower Division

Edward Goodall



BACHELOR OF ARTS WITH|HONOURS IN FILM STUDIES AND IRISH

With Second Class Honours Lower Division

Owen McErlain



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN FILM STUDIES AND JOURNALISM

With Second Class Honours Upper Division

Helen Alexandra Anderson

Laura Marie Gray

Stephanie Reid



With Second Class Honours Lower Division

Kirsten Elder

Steven George French

Brian Thomas Irvine



BACHELOR OF ARTS WITH HONOURS IN FILM STUDIES AND MEDIA STUDIES

With First Class Honours

Daniel Fagan



With Second Class Honours Upper Division

Patrick William Samuel Joseph Auld

Rory Caldwell

Stephen Connolly

Donavan Gallagher

Philip Edward Neill



With Second Class Honours Lower Division

Louise Elizabeth Small



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN FRENCH WITH ENGLISH

With Second Class Honours Lower Division

Ruth Kelly



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN HISTORY

With First Class Honours

Mark David Gilfillan

Steven Sinton

Laura Elizabeth Wilson



With Second Class Honours Upper Division

Eamonn Andrews

Alan Robert Irvine Bailie

Lianne Barr

Nicholas Henry James Bell

Gavin Geoffrey Bones

Laura Ann Groves

John Hampton

Aran John Erwin Kerr

Barbara Ashleigh Martin

Conal Gerard McConaghy

Mark Michael Mooney

James Mervyn John Neill

Jeremy Robin Don Parkhill

Jonathan James Price

Richard Alexander Thornton



With Second Class Honours Lower Division

Abigail Leah Beattie

John Harold Vance Brownlow

Jamie Gault

Hamish Robert Houston

David Laverty

Michael Anthony McMillan

Niamh Murphy

Clare Helen Robinson

David William Robinson

Jamie Agnes Rose Steele

Rhona Torney

Matthew Robert Woods

Andrew Joseph Young



BACHELOR OF ARTS WITH HONOURS IN HISTORY AND |JOURNALISM

With Second Class Honours Upper Division

Jacqueline Maria Bell

Laura Amanda Brown

Roderick James Clifford

Laura Anne Spillane



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN HISTORY AND MEDIA STUDIES

With First Class Honours

Dara Anthony Canning



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN HISTORY WITH AMERICAN STUDIES

With Second Class Honours Upper Division

Laura Mary Thompson



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN HISTORY WITH |EDUCATION

With First Class Honours

Jillian Emma Gray



With Second Class Honours Upper Division

Nicola Elizabeth Logan



With Second Class Honours Lower Division

Charles Bell

Robert James McIlroy Blair

Brian Gailey McComb

Rachel Mary McIntyre

Marissa Teresa McLaughlin

Kylie Ann Millar



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN HISTORY WITH ENGLISH

With Second Class Honours Lower Division

Olivia Jane Whyte



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN HISTORY WITH JOURNALISM AND PUBLISHING STUDIES

With Second Class Honours Upper Division

Robin Martin Peake



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN INTERACTIVE MEDIA ARTS

With Second Class Honours Upper Division

Samuel Rory Badger

Lisa Michelle Clarke

Emma Cunningham

Daireen Gill

Shona McCullough

Deborah Mary McEntee

Kate McIlwaine

Claire O Neill

Killian Sexton

Richard Ian Torrens

Tiansi Zhan



With Second Class Honours Lower Division

William Lee Campbell

Angela-Lee Jehan

Ken Lee



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN IRISH AND MEDIA STUDIES

With Second Class Honours Upper Division

John Daniel Dobbins



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN IRISH LANGUAGE AND LITERATURE

With First Class Honours

James John Ó Dochartaigh



With Second Class Honours Upper Division

Roísín Lenaghan



With Second Class Honours Lower Division

Roisin Mary O'Neill

Stephen Shields



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN IRISH WITH |COMPUTING



With Second Class Honours Upper Division

James White



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN IRISH WITH |EDUCATION

With Second Class Honours Upper Division

Kathleen Doherty

Clíona Molloy



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN IRISH WITH IRISH LITERATURE IN ENGLISH

With Second Class Honours Lower Division

Steven Devlin



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN IRISH WITH |JOURNALISM

With Second Class Honours Upper Division

Ian MacMurchaidh



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN IRISH WITH MEDIA STUDIES

With Second Class Honours Upper Division

Gareth Samuel Johnston

Tracey Peoples



With Second Class Honours Lower Division

Nicola McGartland



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN MEDIA STUDIES

With First Class Honours

Shelley Hannah Annie Culbertson

April-Elissa Irene Walker



With Second Class Honours Upper Division

Rachel Bonar

Ian Robert Garland

Kirstie McErlean

Scott McMillan

Michael Nugent



With Second Class Honours Lower Division

Claire Louise Majury

Sinead Mary McGlynn

Carl Ross



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN MEDIA STUDIES AND PRODUCTION

With First Class Honours

Ross James Davis

Laura Kelly

Declan McCrink

Craig Edward Sheridan



With Second Class Honours Upper Division

Andrew James Boyle

Dean Crumlish

Lori McCann

Catherine Mary McDyre

Julianne Megaughin

Marc Mulholland

Ashley Jane Stevenson



With Second Class Honours Lower Division

Dermot Rory Christopher Brown

Emmet Gates

Stephen Jamieson

Darren Reid



BACHELOR OF ARTS WITH HONOURS IN MEDIA |STUDIES WITH COMPUTING

With First Class Honours

Oonagh Kerlin



With Second Class Honours Upper Division

Danielle Dunbar



BACHELOR OF ARTS WITH HONOURS IN MEDIA |STUDIES WITH ENGLISH

With Second Class Honours Upper Division

Jill Kathleen Orr



With Second Class Honours Lower Division

Ruth Connolly



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN MEDIA STUDIES WITH FILM STUDIES

With First Class Honours

Kerry-Marie McCaugherty



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN MEDIA STUDIES WITH PSYCHOLOGY

With Second Class Honours Upper Division

Sharon Margaret Weatherup



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN SPANISH WITH |EUROPEAN STUDIES

With Third Class Honours

Joanna Boone

ULSTER BUSINESS SCHOOL



MASTER OF SCIENCE IN |BUSINESS AND INFORMATION INNOVATION

Pass

Ciaran Tomas Ward



MASTER OF SCIENCE IN |CULTURAL MANAGEMENT

With Distinction

Rhonda Mary Tidy



Pass

Helen Margaret Bird

Niamh Finn

Krista Marie Gallagher

Catherine Mary O'Connor

Tara Vallely



MASTER OF SCIENCE IN |INTERNATIONAL TOURISM |DEVELOPMENT

Pass

Suprasun Ghosh

POSTGRADUATE DIPLOMA

IN CULTURAL MANAGEMENT

Pass

Denise Carol Griffith



BACHELOR OF ARTS WITH HONOURS IN BUSINESS AND |DIPLOMA IN INDUSTRIAL |STUDIES

With Second Class Honours Lower Division

Julie Mary Quinn



BACHELOR OF ARTS WITH |HONOURS IN MANAGEMENT

With Second Class Honours Upper Division

Stephen William Deehan



BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS IN BUSINESS FINANCE AND INVESTMENT AND DIPLOMA IN AREA STUDIES

With Second Class Honours Upper Division

Bryan Graham Miller Henderson



BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS IN BUSINESS STUDIES WITH COMPUTING AND |DIPLOMA IN AREA STUDIES

With Second Class Honours Upper Division

John Alexander Lamont



With Second Class Honours Lower Division

Jamie Gardner



BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS IN BUSINESS WITH ENVIRONMENTAL SCIENCE

AND DIPLOMA IN AREA STUDIES

With First Class Honours

Matthew George Gray



BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS IN BUSINESS WITH FRENCH AND DIPLOMA IN AREA STUDIES

With Second Class Honours Upper Division

Shauna Marie McErlaine

Mark Trimble



BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS IN BUSINESS STUDIES WITH COMPUTING AND |DIPLOMA IN INDUSTRIAL |STUDIES

With First Class Honours

Christopher Michael Cupples

Christopher Alan Halliday

Stella Hoi Yan So

Christine Mary Steele



With Second Class Honours Upper Division

Gillian Sarah Clarke

June Graham

Samuel Alexander Hyndman

Elaine Martin

Ciara Joanne McReynolds

Kieran McSherry

Stacey Violet Mowbray

Florence Lynette Penny

Louis John Wright



With Second Class Honours Lower Division

Shaun Joseph Davidson

Ryan Joseph Quigg



BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS IN BUSINESS WITH EDUCATION AND DIPLOMA IN INDUSTRIAL STUDIES

With Second Class Honours Upper Division

Conor Feidhlim O'Neill



BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS IN BUSINESS WITH EUROPEAN STUDIES AND |DIPLOMA IN INDUSTRIAL |STUDIES

With Second Class Honours Upper Division

Colette Rooney



BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS IN BUSINESS WITH FRENCH AND DIPLOMA IN |INDUSTRIAL STUDIES

With Second Class Honours Upper Division

Ciara Marie McAlister



BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS IN BUSINESS WITH MEDIA STUDIES AND |DIPLOMA IN INDUSTRIAL |STUDIES

With Second Class Honours Lower Division

Laura McCotter



BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS IN BUSINESS WITH PSYCHOLOGY AND DIPLOMA IN INDUSTRIAL STUDIES

With First Class Honours

Rachel Cosgrove



With Second Class Honours Upper Division

Mandy Chambers

Sinead Elisabeth Doherty

Jennifer Naomi Forsythe

Denise McAlister

Robert Moore



With Second Class Honours Lower Division

Michelle Mulvenna



BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS IN CONSUMER |STUDIES AND DIPLOMA IN |INDUSTRIAL STUDIES

With First Class Honours

Nicola Marie Fegan

Sarah Mary Henry

Hilary Anne McIlwaine

Rachael O'Hare

Hannah Eileen Elizabeth Rodgers

Lynsey Woods



With Second Class Honours Upper Division

Marese Camilla Fullen

Karla Louise Mallon

Maria McCrudden

Anna Josephine McGlone

Carolyn Amanda McKay

Sheena Teresa O'Hanlon

Cara-Louise Sloan

Anne Louise Thompson

Clare Ruth Thompson



With Second Class Honours Lower Division

Elizabeth Jane McCrystal



BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS IN INTERNATIONAL TRAVEL AND TOURISM |MANAGEMENT AND DIPLOMA IN INDUSTRIAL STUDIES

With Second Class Honours Upper Division

David Alwyn Bingham

Danielle Devlin

Gareth Doyle

Pamela Julia Fleming

Colleen Fox

Christina Mitchell

Selina Rai



With Second Class Honours Lower Division

Madalena Inês Pereira Afonso

Natalie Norma Brown

Leona Christie

Kyle Alan Dawson

Jessica Faith Foy

Jennifer Ivy McCall

Carly Rafferty

Laura Slevin

Lee Tweedie



With Third Class Honours

Brian Alan Johnson



BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS IN LEISURE, EVENTS AND CULTURAL MANAGEMENT AND DIPLOMA IN INDUSTRIAL STUDIES

With First Class Honours

Aine Maebh Cunningham

Laura Mary Catherine Mulkeen



With Second Class Honours Upper Division

Susan Cummings

Stacey Doole

Sarah Jayne Miskelly

Ashleigh Louise Moore

Stephanie Evelyn Neumann

Laura O'Neill

Susanna Phillips

Laura Savage



With Second Class Honours Lower Division

Christina Elizabeth Susan Fearon

James William Richard Green

Tammy Love

Stuart McKinney



With Third Class Honours

David Eugene Livingstone



BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS IN MANAGEMENT

AND DIPLOMA IN INDUSTRIAL STUDIES

With First Class Honours

Carly Louise Dalrymple

Sarah Louise Simpson



With Second Class Honours Upper Division

Ruth Blair

Christopher Burges

Nikita Jayne Campbell

Jennifer Anne Castles

Kim Martin

Samantha Irené Anne Russell

Timothy Patrick Shaw

Katherine Simpson



With Second Class Honours Lower Division

Aimee Elizabeth Lee

Emma McCormick

Rona Marie McCormick



BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS IN RETAIL, |MARKETING AND CUSTOMER SERVICES AND DIPLOMA IN |INDUSTRIAL |STUDIES

With First Class Honours

Leanne Leighton

Rochelle Yohanis



With Second Class Honours Upper Division

Lindsey Mary Borland

Gareth Earney

Caroline Graham

Sarah Kerr

Kenneth Martin

Sinéad McKeown

Lisa Jane McQuilkin

Adele Mary Speer



With Second Class Honours Lower Division

Christopher Courtney

Lee-Anne Moule



BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS IN BUSINESS

With First Class Honours

Gary John Porter



With Second Class Honours Upper Division

Clare Marie Cunningham

Paula Marie Doherty

Lisa Donaghey

Kelly-Anne Duddy

Noreen Lynda Hanna

Nicola Jean Hawkins

Lee William Kirkwood

Colin Samuel Porter

Laura Anne Smyth

John Adrian Walker

Shanice Patricia Wilson



With Second Class Honours Lower Division

Dominic Paul Anthony Baldwin

Michelle Edmund

Holly Evans

Joanne Grimes

Samantha Millar

Stuart Kenneth Thompson



BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS IN BUSINESS |FINANCE AND INVESTMENT

With First Class Honours

Heather Elaine Bell

Rachel Anita Berrios

Lydia Jean Johnston

Carl Lee-Timms

Emily Sarah McLaughlin

Guannan Song

Bohui Zhao



With Second Class Honours Upper Division

Joy Elizabeth Agnew

Cathal Noel Breslin

Cheryl Cairns

Declan Patrick Casey

Handi Dong

Xu Guo

Tsz Shing Ho

David Edward Alexander McLean

Andrea Mulholland

Mikaela Elizabeth Jane Mullen

Yuanhao Qiao

Gabrielle Marie Stewart

Shuailin Wu

Xin Xin



With Second Class Honours Lower Division

Mark Blaney

Gillian Bratty

Aideen Mary Campbell

Kelley-Anne Cawley

Karen Collins

Diármuid Heaney

Colin Lennon

Bin Li

Aidan Gerard O'Neill

Louise Smallman

Colin Maurice William Telford

Louise Georgina Jean Wilson



With Third Class Honours

Orlagh Frances Coey

Danielle Wylie



BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS IN BUSINESS STUDIES WITH COMPUTING

With Second Class Honours Upper Division

Niall Corrigan

Karen McStay



With Second Class Honours Lower Division

Amanda Claire Piggott



BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS IN BUSINESS WITH ACCOUNTING

With First Class Honours

Nicole McGettigan



With Second Class Honours Upper Division

Brian Mitchell

Cheryl Neill

Catherine Jayne Orr



With Second Class Honours Lower Division

Sheena McAllister



BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS IN BUSINESS WITH COMPUTING

With First Class Honours

Heather Smyth



With Second Class Honours Upper Division

Jenna Emo

Stephen George Ferguson

Peter John Hook

Amanda McCloy

Hilary McCook



With Second Class Honours Lower Division

Mary Hanna

Lynsey Sara Hutchinson

Alison McCrea



BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS IN BUSINESS WITH EDUCATION

With Second Class Honours Upper Division

Scott Fenner

Laura Irwin



BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS IN BUSINESS WITH ENVIRONMENTAL SCIENCE

With Second Class Honours Lower Division

Stephen Lowry



BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS IN BUSINESS WITH EUROPEAN STUDIES

With Second Class Honours Upper Division

Jennifer Louise Watts



BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS IN BUSINESS WITH FRENCH

With Second Class Honours Upper Division

Laura Christine Tate



BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS IN BUSINESS WITH JOURNALISM

With Second Class Honours Lower Division

Richard James Cairns



BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURSIN BUSINESS WITH MARKETING

With First Class Honours

Alexandra Stringer



With Second Class Honours Upper Division

Ellen Joanne McAllister

Kenneth John McFeeley

Joanna Elizabeth Millar

Maria Therese Smyth



With Second Class Honours Lower Division

James Crozier

Jeffrey George Davis

Gerard Doherty

Sarah-Louise Forbes

Gareth Arnold Hamilton

Gemma Amber Hinton

Tracy Colleen Ireland

Fiona Knapton

Joseph Patrick McErlane

John Andrew Murphy



With Third Class Honours

Fiona-Marie Largey



BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS IN BUSINESS WITH MEDIA STUDIES



With Second Class Honours Upper Division

Adhamh Callan-Rushe

Joseph John Carlin



BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS IN BUSINESS WITH PSYCHOLOGY

With Second Class Honours Upper Division

Lorna McEleney

Sinead McElhinney

Samantha Swann



With Second Class Honours Lower Division

Carolyn McBride

Amanda Marie McCallion

Lisa McCloy

Claire Ruth McGlaughlin

Roisin Philomena McLoughlin

Danielle Elizabeth Quinn

Robert Fergus Rea

Laura Tinney



BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS IN BUSINESS WITH RETAIL STUDIES

With Second Class Honours Upper Division

Victoria Louise Corkin

Seana Maria Heraghty

Emile Vincent Rainey



With Second Class Honours Lower Division

Laura Dobbyn

Shaneen O'Brien

Jonathan James Seaton



BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS IN CONSUMER |STUDIES

With Second Class Honours Upper Division

Lynsey Norma Beckett

Teresa McKenna

Emma Elizabeth Morrison

Edel Philomena Rice

Hannah Trimble



With Second Class Honours Lower Division

Fionnuala Teresa Canavan

Patricia Marie Cassidy

Natasha Caroleana Teresa Hardman

Ashlene McGeough

Claire Patterson

Emmy Laura Paul

Charlene Olivia Reid



With Third Class Honours

Niamh Hanlon



BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS IN INTERNATIONAL TRAVEL AND TOURISM |MANAGEMENT

With Second Class Honours Upper Division

Mona Boardman

Rachel Ann Graham

Joanne Donna Williams



With Second Class Honours Lower Division

Sinead Geraldine Blair

Grace Alexandra Gillen

Holly Elizabeth McErlean



BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS IN MANAGEMENT

With Second Class Honours Upper Division

Leann McBride

Dorothy Leeann Milligan

Simon Alexander Oliver

Gareth Peden

Orla Quigley

Lauren Reynolds



With Second Class Honours Lower Division

John McCorry

Laura Minnis

Lukasz Rafal Oborski



BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS IN RETAIL, |MARKETING AND CUSTOMER SERVICES

With First Class Honours

Katy O'Neill



With Second Class Honours Upper Division

Aaron John Crawford

Ashley Elizabeth Jones

Zara Lyttle

COMMENT RULES: Comments that are judged to be defamatory, abusive or in bad taste are not acceptable and contributors who consistently fall below certain criteria will be permanently blacklisted. The moderator will not enter into debate with individual contributors and the moderator’s decision is final. It is Belfast Telegraph policy to close comments on court cases, tribunals and active legal investigations. We may also close comments on articles which are being targeted for abuse. Problems with commenting? customercare@belfasttelegraph.co.uk

Latest News

Latest Sport

Latest Showbiz