Belfast Telegraph

Home Sport Football

Foyle Cup day two: All the fixtures as the tournament hots up

After a busy first day at the Foyle Cup, the tournament officially opens at the Guildhall on Tuesday morning and the day's on-field action kicks-off at 1.30pm.

There are still plenty of games and here are all the details as to who is playing who, where and when.

READ MORE: All the results and 49 pictures from day one at the Foyle Cup

FOYLE CUP DAY TWO FIXTURES

No. Category Pitch       Home                     Away

334 Under 9 Aileach B Sion Swifts 13:30 Tristar Jun

333 Under 9 Aileach A Coleraine FC 13:30 Lagan Harps

336 Under 9 Templemore Sports Complex B Oxford Utd 13:30 Don Bosco Colts

335 Under 9 Templemore Sport Complex A Killea FC 13:30 Maiden City

322 Under 10 Leafair, B Eglinton Eagles 13:30 East Coast Strs

321 Under 10 Leafair, A Glen Rovers 13:30 Buncrana Hearts

325 Under 10 Magee, A Foyle Harps 13:30 Ballinamallard FC

326 Under 10 Magee, B Maiden City 13:30 B Peacock YL

323 Under 10 St Columbs Pk, A Culmore FC 13:30 Sion Swifts

324 Under 10 St Columbs Pk, B Oxford Colts 13:30 Hillsboro Boys

327 Under 11 Bishops Field, A Hamilton Acad. 13:30 Maiden City

328 Under 11 Bishops Field, B Eglinton Eagles 13:30 Fintown Harps

331 Under 11 Scroggy Rd 3G A Ballinamallard Fc 13:30 Ballycastle Utd

332 Under 11 Scroggy Rd 3G B South Donegal SB 13:30 Oliver Pkt Colts

329 Under 11 Vale Centre, A Warrenpoint T 13:30 Oxford Colts

330 Under 11 Vale Centre, B FC Corinthians 13:30 Limavady U Y

386 Under 13 Thornhill College 1 Derry Colts 14:00 Roe Valley

393 Under 14 Thornhill College 2 Tampa Bay 14:00 Derry Colts

337 Girls U11 Curragh Road A Crusaders Strikers 14:00 Donegal Women League A

338 Girls U11 Curragh Road B Derry City FC 14:00 Ballymoney Utd

351 Under 9 Aileach A Hillsborough B. 14:15 Kilmac Acad

353 Under 9 Templemore Sport Complex A Ballinamallard Colts 14:15 Glentoran Ac

352 Under 9 Aileach B Mountjoy Utd 14:15 Ballinmallard FC

354 Under 9 Templemore Sports Complex B Foyle Haps 14:15 Clooney SS

339 Under 10 Leafair, A Oliver Pkt FC 14:15 Lagan Harps

340 Under 10 Leafair, B East Coast Strs 14:15 Buncrana Hearts

343 Under 10 Magee, A Ballyraine FC 14:15 Clooney SS

344 Under 10 Magee, B Ballinamallard FC 14:15 Carniny Y

341 Under 10 St Columbs Pk, A Redcastle Y 14:15 Milford Utd

342 Under 10 St Columbs Pk, B Hillsboro Boys 14:15 Culmore FC

345 Under 11 Bishops Field, A Inishowen YL 14:15 Mid Ulster YL

346 Under 11 Bishops Field, B Fintown Harps 14:15 Hamilton Acad.

349 Under 11 Scroggy Rd 3G A Sion Swifts 14:15 Lagan Harps

350 Under 11 Scroggy Rd 3G B Ballycastle Utd 14:15 Kick Start

347 Under 11 Vale Centre, A Drumkeen Utd 14:15 Tristar Colts

348 Under 11 Vale Centre, B Limavady U Y 14:15 Warrenpoint T

355 Girls U11 Curragh Road A Ballycastle Y Ac 14:45 Donegal Women League B

356 Girls U11 Curragh Road B Sion Swifts 14:45 Foyle Belles

396 Under 9 Aileach B Culmore FC 15:00 Tristar Colts

395 Under 9 Aileach A Milford Utd 15:00 Glen Rovers

398 Under 9 Templemore Sports Complex B Letterkenny R 15:00 Carn FC

397 Under 9 Templemore Sport Complex A Portrush FC 15:00 Mfelt Sky B

358 Under 10 Leafair, B Oliver Pkt FC 15:00 Eglinton Eagles

357 Under 10 Leafair, A Glen Rovers 15:00 Trojans FC

361 Under 10 Magee, A B Peacock YL 15:00 Foyle Harps

362 Under 10 Magee, B Clooney SS 15:00 Maiden City

359 Under 10 St Columbs Pk, A Milford Utd 15:00 Oxford Colts

360 Under 10 St Columbs Pk, B Sion Swifts 15:00 Mountjoy Utd

363 Under 11 Bishops Field, A Mid Ulster YL 15:00 Eglinton Eagles

364 Under 11 Bishops Field, B Maiden City 15:00 Oliver Pkt FC

367 Under 11 Scroggy Rd 3G A Lagan Harps 15:00 Ballinamallard Fc

368 Under 11 Scroggy Rd 3G B Oliver Pkt Colts 15:00 Sion Swifts

365 Under 11 Vale Centre, A Tristar Colts 15:00 FC Corinthians

366 Under 11 Vale Centre, B Oxford Colts 15:00 Ballyraine Utd

372 Under 12 Nelson Drive Oliver Pkt FC 15:00 Eglinton Eagles

370 Under 12 Drumkeen B Peacock YL 15:00 Donegal SB

371 Under 12 Greencastle Inishowen YL 15:00 Ballinamallard FC

369 Under 12 Ardmore Mfelt Sky Blues 15:00 AS Dammartin

377 Under 13 Leafair Tristar FC 15:00 GPS FC Bayern

376 Under 13 Roe Mill Road 2 B Peacock YL 15:00 Ballinamallard FC

379 Under 13 Lisnagelvin 2 Newell FC 15:00 TUS Altenberge (DE)

380 Under 13 Lisnagelvin 3 Inishowen Yl 15:00 Carniny Youth

374 Under 13 St Columbs Stadium Donegal SB 15:00 Altrincham FC

375 Under 13 Killea Maiden City Ac 15:00 Cabinteeley FC

381 Under 13 Prehen 2 Mountjoy Utd 15:00 Glenavon FC

382 Under 13 Prehen 3 Mfelt Sky Blues 15:00 Derry & District

384 Under 13 Templemore Central Fivemiletown Utd 15:00 Finn Harps

385 Under 13 Templemore Swilly Mid Ulster YL 15:00 East Donegal SB

383 Under 13 St Columbs Pk 1 Oliver Pkt 15:00 Coleraine FC

373 Under 13 The Glebe Foyle Harps 15:00 Sion Swifts

378 Under 13 Limavady Showgrounds Limavady Utd 15:00 Partick Thistle

388 Under 13 Wilton Park South Donegal SB 15:00 Glentoran FC

387 Under 13 Vale Centre St Marys FC 15:00 Ballycastle Y

392 Under 14 Moville Bayfield FD Suomi (FI) 15:00 Donegal SBoys

389 Under 14 St Canices Pk Oliver Pkt 15:00 Strabane Ath

390 Under 14 Lettershandoney Celtic FC 15:00 Inishowen YL

394 Under 14 University Coleraine A First Choice Soccer 15:00 Foyle Harps

391 Under 14 Roe Mill Road 1 Letterkenny FC 15:00 Hillsboro Boys

400 Girls U13 Curragh Road B Foyle Belles 15:30 Ballymoney Utd

399 Girls U13 Curragh Road A Crusaders Strikers 15:30 Inishowen Girls B

414 Under 9 Templemore Sports Complex B Newhill Fc 15:45 Trojans FC

413 Under 9 Templemore Sport Complex A Newell FC 15:45 Ballymoney Utd

415 Under 9 Aileach B Don Boscos 15:45 Strabane Colts

416 Under 9 Aileach A B Peacock YL 15:45 Moyola Pk FC

401 Under 10 Leafair, A Phoenix Ath 15:45 Northend Utd

402 Under 10 Leafair, B Aileach FC 15:45 Dungiven Celtic

405 Under 10 Magee, A Ballymoor FC 15:45 Coleraine FC

406 Under 10 Magee, B Cockhill Celtic 15:45 Mfelt S B. Colts

403 Under 10 St Columbs Pk, A Don Bosco Colts 15:45 Limavady Utd

404 Under 10 St Columbs Pk, B Carn FC 15:45 Oliver Pkt Colts

407 Under 11 Bishops Field, A Coleraine FC 15:45 Hillsboro Boys Colts

408 Under 11 Bishops Field, B Bt Stars FC 15:45 Raphoe Town

412 Under 11 Scroggy Rd 3G B Dungannon Utd 15:45 Hillsbor Boys

411 Under 11 Scroggy Rd 3G A Foyle Harps FC 15:45 B Peacock YL

410 Under 11 Vale Centre, B Newbuildings FC 15:45 Don Boscos

409 Under 11 Vale Centre, A Newtowne Y 15:45 Ballymoney Utd

445 Under 14 Thornhill College 1 South Donegal SB 16:00 Maiden City Ac

455 Under 15 Thornhill College 2 Don Boscos FC 16:00 Institute FC

418 Girls U13 Curragh Road B Crusaders Strikers 16:15 Foyle Belles

417 Girls U13 Curragh Road A Ballymoney Utd 16:15 Donegal Women L A

431 Under 9 Templemore Sport Complex A Illistrin FC 16:30 Limavady Utd Colts

433 Under 9 Aileach A Ballyraine FC 16:30 Aileach FC

432 Under 9 Aileach B Tristar FC 16:30 Sion Swifts B

434 Under 9 Templemore Sports Complex B Ballyraine Colts 16:30 Lagan Harps Colts

419 Under 10 Leafair, A Tristar Colts 16:30 Clonmany Shamrocks

420 Under 10 Leafair, B Northend Utd 16:30 Illistrin FC

423 Under 10 Magee, A Coleraine FC 16:30 Don Boscos

424 Under 10 Magee, B Hillsboro BoysJun 16:30 South Donegal SB

421 Under 10 St Columbs Pk, A Limavady Utd 16:30 Strabane Ath

422 Under 10 St Columbs Pk, B Oxford Sunnyside 16:30 Ballyraine Colts

426 Under 11 Bishops Field, B Clooney SS 16:30 Culmore FC

425 Under 11 Bishops Field, A Hillsboro Boys Colts 16:30 Bt Stars FC

430 Under 11 Scroggy Rd 3G B Cappry Rovers 16:30 Trojans FC

429 Under 11 Scroggy Rd 3G A Hillsbor Boys 16:30 Ballymoor FC

428 Under 11 Vale Centre, B Glentoran Ac 16:30 Newtowne Y

427 Under 11 Vale Centre, A Don Boscos 16:30 Roe Valley Y

437 Under 12 Wilton Park Tristar FC 17:00 Clifonville FC

438 Under 12 Lisnagelvin 2 Coleraine FC 17:00 East Donegal SB

439 Under 12 Lisnagelvin 3 Dungannon Utd 17:00 Institute FC

440 Under 12 Oakland Mid Ulster YL 17:00 Warrenpoint Town

444 Under 14 Roe Mill Road 1 Roe Valley 17:00 Oliver Pkt Colts

442 Under 14 Drumkeen Finn Harps 17:00 Oxford Utd

441 Under 14 Camus Tollymore Utd 17:00 Sion Swifts

446 Under 14 St Columbs Pk 2 B Peacock YL 17:00 Tristar FC

443 Under 14 The Glebe Ardstraw Utd 17:00 St Mary’s FC

457 Under 16 Buncrana, Cockhill Inishowen YL 17:00 Ballymacash R

458 Under 16 Clooney Park West Oxford Utd 17:00 Ardstraw Y

462 Under 16 Aileach 1 Tristar FC 17:00 Aileach FC

460 Under 16 Limavady Showgrounds Limavady Utd 17:00 Oliver Pkt FC

459 Under 16 Killea Everton America 17:00 Carniny Y

461 Under 16 Prehen 3 Hillsboro Boys 17:00 Draperstown FC

449 Under 15 Maginn Park Inishowen YL 17:00 Derry City

454 Under 15 Prehen 4 Carniny Y 17:00 Tobermore United

450 Under 15 St Columbs Stadium Kildrum FC 17:00 Dergview FC

453 Under 15 Nelson Drive Maiden City Colts 17:00 Trojans FC

452 Under 15 Lettershandoney Culmore FC 17:00 Maiden City AC

447 Under 15 Ardmore Donegal SB 17:00 Norwich City

451 Under 15 Roe Mill Road 2 Finn Harps 17:00 Crusaders FC

456 Under 15 Prehen 1 Tristar FC 17:00 B Peacock YL

448 Under 15 Brooke Park St Marys FC 17:00 Newry United

518 Under 17 Leafair B Peacock YL 17:00 Letterkenny R

435 Girls U13 Curragh Road A Inishowen Girls B 17:00 Donegal Women L A

436 Girls U13 Curragh Road B Inishowen Girls A 17:00 Sion Swifts

476 Under 9 Aileach B Illistrin Colts 17:15 FC Corinthians

475 Under 9 Aileach A Limavady Utd 17:15 Phoenix Ath

478 Under 9 Templemore Sports Complex B Ballymoor FC 17:15 Strabane Ath

477 Under 9 Templemore Sport Complex A Glentoran Ac Colts 17:15 Mfelt S Blue Colts

463 Under 10 Leafair, A Dungiven Celtic 17:15 Tristar Colts

464 Under 10 Leafair, B Illistrin FC 17:15 Aileach FC

467 Under 10 Magee, A Mfelt S B. Colts 17:15 Ballymoor FC

468 Under 10 Magee, B South Donegal SB 17:15 Cockhill Celtic

465 Under 10 St Columbs Pk, A Oliver Pkt Colts 17:15 Don Bosco Colts

466 Under 10 St Columbs Pk, B Ballyraine Colts 17:15 Carn FC

469 Under 11 Bishops Field, A Culmore FC 17:15 East Coast Strikers

470 Under 11 Bishops Field, B Raphoe Town 17:15 Clooney SS

474 Under 11 Scroggy Rd 3G B Trojans FC 17:15 Foyle Harps FC

471 Under 11 Vale Centre, A Roe Valley Y 17:15 Glentoran Ac

472 Under 11 Vale Centre, B Ballymoney Utd 17:15 Killea FC

473 Under 11 Scroggy Rd 3G A Dergview FC 17:15 Dungiven Celtic

480 Girls U13 Curragh Road B Inishowen Girls A 17:45 Banbridge Rangers

479 Girls U13 Curragh Road A Killen Rangers 17:45 Donegal Women League B

481 Under 10 Leafair, A Tristar FC 18:00 Hillsboro B Colts

482 Under 10 Leafair, B Kick Start FC 18:00 Limavady U.Colts

483 Under 10 Magee, A Oxford Utd 18:00 Larne FC

484 Under 10 Magee, B Top of Hill Celtic 18:00 Oliver Pkt Jun

488 Under 11 Scroggy Rd 3G B Ballymoor FC 18:00 Cappry Rovers

485 Under 11 Bishops Field, A Finn Harps 18:00 Rosario FC

486 Under 11 Bishops Field, B Tristar FC 18:00 Larne Y

487 Under 11 Scroggy Rd 3G A llistrin FC 18:00 Oxford Utd

490 Girls U13 Curragh Road B Sion Swifts 18:30 Donegal Women League B

489 Girls U13 Curragh Road A Banbridge Rangers 18:30 Killen Rangers

491 Under 10 Leafair, A Quigley PS 18:45 Clooney SS Colts

492 Under 10 Leafair, B Limavady U.Colts 18:45 Tristar FC

493 Under 10 Magee, A Leterkenny R 18:45 Mfelt Sky Blues

494 Under 10 Magee, B Oliver Pkt Jun 18:45 Oxford Utd

495 Under 11 Bishops Field, A Milford Utd 18:45 Strabane Ath

496 Under 11 Bishops Field, B Larne Y 18:45 Finn Harps

498 Under 11 Scroggy Rd 3G B Top of Hill Celtic 18:45 Kilmac Ac

497 Under 11 Scroggy Rd 3G A Dungiven Celtic 18:45 Bonagee Utd

503 Under 12 Brooke Park Sheff Utd 19:00 South Donegal SB

507 Under 12 Prehen 1 Maiden City Ac 19:00 Oxford Utd

504 Under 12 Prehen 4 North End Utd 19:00 Armagh City

509 Under 12 Templemore Swilly Letterkenny &Dist 19:00 East Coast Strikers

508 Under 12 Prehen 2 Foyle Harps 19:00 Finn Harps

506 Under 12 Thornhill College 1 Oliver Pkt Colts 19:00 Derry Colts

510 Under 12 Leafair Hillsboro Boys 19:00 Dergview FC

505 Under 12 Roe Mill Road 1 Roe Valley FC 19:00 Rosario FC

511 Under 16 Ardmore Dallas FC 19:00 Finn Harps

515 Under 16 Templemore Central Warrenpoint Town 19:00 Ballycastle Y

512 Under 16 Lisnagelvin 3 Hearts FC 19:00 Donegal SB

516 Under 16 University Coleraine B Limavady Utd Colts 19:00 First Choice Soccer

514 Under 16 Strathfoyle Sion Swifts 19:00 Lisahally FC

513 Under 16 St Columbs Pk 1 Raphoe Town 19:00 B Peacock YL

520 Under 17 Wilton Park Newhill FC 19:00 Derry City FC

519 Under 17 The Glebe Willowbank FC 19:00 Sion Swifts

517 Under 17 Carndonagh Inishowen YL 19:00 Everton America

526 Under 19 Newbuildings Newbuildings FC 19:00 Altrincham FC

525 Under 19 Oakland Foyle Harps FC 19:00 Institute FC

527 Under 19 Lifford Celtic Swilly Rovers 19:00 Derry City FC

524 Under 19 Roe Mill Road 2 Foyle Select 19:00 Willowbank FC

528 Under 19 University Coleraine A First Choice Soccer 19:00 Unistar Ghana

522 Under 19 St Canices Pk Craigavon City FC 19:00 Newtown Y

523 Under 19 Vale Centre Roe Rovers 19:00 Norwich City

521 Under 19 Clooney Park West Dergview FC 19:00 Oxford Utd

500 Ladies Drumkeen Derry City Ladies 19:00 Sion swifts Ladies

499 Ladies Greencastle AN OTHER 19:00 Greencastle Ladies

502 Ladies Camus TBC 19:00 Illies Celic Ladies

501 Ladies Moville Bayfield Moville Celtic 19:00 Foyle Belles

529 Under 10 Leafair, A Clooney SS Colts 19:30 Kick Start FC

530 Under 10 Leafair, B Hillsboro B Colts 19:30 Illies Celtic

531 Under 10 Magee, A Mfelt Sky Blues 19:30 Top of Hill Celtic

532 Under 10 Magee, B Larne FC 19:30 Ballymoney Utd

533 Under 11 Bishops Field, A Strabane Ath 19:30 Tristar FC

534 Under 11 Bishops Field, B Rosario FC 19:30 Magherafelt S.B.

536 Under 11 Scroggy Rd 3G B Kilmac Ac 19:30 Dergview FC

535 Under 11 Scroggy Rd 3G A Oxford Utd 19:30 Top of Hill Celtic

Belfast Telegraph Digital

Popular

From Belfast Telegraph