Belfast Telegraph

Fixtures for week beginning April 28

Latest fixtures:

Monday April 28

George Wilson Cup

(kick-off 7.45pm)

Glenavon Res. v Portadown Res.

Warrenpoint Town Res. v Ards II (8pm)

 

Tuesday April 29

Belfast Telegraph Championship Two

(kick-off 7.45pm)

Tobermore United v Moyola Park (7pm)

Armagh City v Banbridge Town

Glebe Rangers v Queen's University

Newington YC v Ballymoney United

 

Northern Ireland Youth League

(kick-off 6.30pm)

Section A

Glentoran Colts v Cliftonville Strollers

Glenavon III v Limavady United Youth (6.45pm)

Dungannon Swifts Youth v Ballymena United III (8pm)

 

Section B

Ards Youth v Lisburn Distillery III

Ballyclare Comrades Colts v Carrick Rangers Colts

Portadown III v Ballymoney United Colts (6.45pm)

Institute Colts v St. Oliver Plunkett (7.45pm)

 

Northern Amateur League

(kick-off 7pm)

Premier Section

Drumaness Mills v Nortel

Ardglass v Kilmore Rec.

Dunmurry Rec. v Crumlin Star

 

Division 1A

Larne Tech OB v Derriaghy CC

UUJ v Downpatrick

 

Division 1B

Ballywalter Rec. v Sirocco Wks.

 

Division 1C

Newington Rangers v Bangor Swifts

Groomsport v Bryansburn Rangers

 

Division 2A

Ford v Kelvin OB

Greencastle Rovers v Queen's II

 

Division 2B

Temple Rangers v St Luke's

 

Division 2C

Suffolk Swifts v Lower Shankill

 

Division 3A

Derriaghy CC II v Rathfern Rgs. II

Ards Rangers II v Comber Rec. II

Killyleagh YC II v Malachians II

Albert Foundry II v Immaculata II

 

Division 3B

Lisburn Rgs. II v Barn Utd. II

St Patrick's YM II v Islandmagee II

 

Division 3C

Abbey Villa II v Downshire YM II

Woodvale II v Mossley II

Shorts II v Wellington Rec. II

Dundonald II v Iveagh Utd. II

 

Division 3D

Greencastle Rovers v Kilroot Rec. II

1st Bangor OB II v Suffolk II

 

Division 3E

Rooftop II v Newtownbreda II

St Oliver Plunkett II v 4th Newtownabbey OB II

 

Division 3F

Bangor Amateurs II v Basement II

 

Mid Ulster League

(kick-off 7pm)

Intermediate A

Camlough Rovers v Banbridge Rangers

Broomhill v Dollingstown

 

Intermediate B

Moneyslane v Bourneview

Newry City v Laurelvale (7.30pm)

Seagoe v Lurgan Town

 

Division 1

Ambassadors v Coalisland Athletic

Armagh Rovers v Ballyoran

Lurgan Institute v Silverwood Utd.

 

Division 2

Donaghmore v Tullyvallen

Lurgan BBOB v Craigavon City

 

AFC Craigavon Res. v Tandragee Rovers Res.

Lower Maze Res. v Hanover Res.

 

Ballymena & Provincial League

(kick-off 7pm)

Intermediate Division

Desertmartin v Brantwood

 

Junior Division Two

AFC Carrickfergus v FC Whiteabbey

 

Northern Ireland Intermediate League

Ardstraw v Strabane Ath.

 

Ampion Newcastle League

(kick-off 6.30pm)

Premier Division

Castlewellan Town v Maghera

Tollymore United v Carryduff Colts

 

Division 1

Ardglass Swifts v Kilmore Rec. II

Drumaness Mills Res. v Ballynahinch Oly. II

Newcastle II v Castlewellan Town II

 

Carnbane League

(kick-off 6.45pm)

Premier Division

Cleary Celtic v Windmill Stars

Killeavey Utd. v Killowen Celtic

Orchard City v Newry Celtic

 

Gilmore Division 1 League Cup

Section A

Bohemians v Greenfield Park

 

AOH Cup

2nd round

Crieve Rovers v Bessbrook Utd.

 

Fermanagh & Western League

(kick-off 7pm)

Division 1

Beragh Swifts v Fintona Swifts

Dergview Res. v Tummery Athletic

Enniskillen Rangers v Lisnaskea Rovers

 

Division 2

Enniskillen Santos v Drumquin United

Lisnarick v Glebe United

 

Reserve Division 1

Glebe United Res. v Shelbourne Res.

 

Reserve Division 2

Enniskillen Town United Colts v Orchard Farm Res.

 

Division 3 League Cup

1st round 1st Leg

Enniskillen Athletic v Magheraveely

Erne Rovers v Orchard Farm

Mountjoy United Res. v Dunbreen Rovers

Omagh Hospitals v Ardstraw Res.

 

Reserve Division 3 League Cup

1st round 1st Leg

Derrychara United Res. v Drumquin United Res.

Killen Rangers III v Strule United Res.

NFC Kesh III v Lisnarick Res.

 

Old Boys League

First Division

Shankill Elim YM B v Lower Ards YM

 

Wednesday April 30

Northern Amateur League

(kick-off 7pm)

Division 3E

Dromore Amateurs II v Ardoyne WMC II

 

Mid Ulster League

(kick-off 7pm)

Intermediate B

Richhill v Hanover

 

Reserve Championship

Armagh City Res. v Valley Rangers Res. (8pm)

 

Reserve Division 1

Ballymacash Rangers Res. v Oxford Sunnyside Res.

 

Reserve Division 2

Bourneview Res. v Derryhirk Utd. Res.

Markethill Swifts Res. v Lurgan BBOB Res.

 

Reserve Division 3

Silverwood Utd. Res. v Gilford Crusaders Res.

 

Reserve Division 4

Banbridge AFC Res. v Rectory Rangers Res.

Damolly Res. v Donacloney Res.

 

Ballymena & Provincial League

(kick-off 7pm)

Junior Division One

Ballyclare Com. Res. v Mallusk Ath.

 

Junior Division Two

AFC Carrickfergus v Remo (6.45pm)

 

Junior Division Four

Monkstown v Glengormley United (6.45pm)

Krag lbion v 3rd Ballyclare OB

 

Down Area League

(kick-off 6.30pm)

Frank Moore Memorial Cup

Semi-finals

43rd OB v Bryansburn Rangers III (at Billy Neill Playing Fields)

Abbey Villa III v 8th OB (at Billy Neill Playing Fields)

 

Carnbane League

(kick-off 6.45pm)

Gilmore Division 1 League Cup

Section A

Midway United v Cartwheel United

 

Section B

Parkview v Millburn United

Rostrevor Rovers v Clanrye Athletic

 

Thursday May 1

Northern Ireland Youth League

(kick-off 6.30pm)

Section A

Glenavon III v Crusaders Colts

Glentoran Colts v Linfield Rangers

Donegal Celtic Youth v Coleraine Colts (7pm)

 

Section B

St Oliver Plunkett v Ards Youth (6.45pm)

 

Northern Amateur League

(7pm)

Premier Section

Ardglass v Islandmagee

Dunmurry Rec. v Kilmore Rec.

Crumlin Star v Killyleagh YC

 

Division 1A

Derriaghy CC v Immaculata

Barn United v Downpatrick

 

Division 1B

1st Bangor OB v Ballynahinch United

 

Division 1C

Mossley v Ballynahinch Olympic

Bangor Amateurs v 18th Newtownabbey OB

Bryansburn Rangers v Kilroot Rec.

Bangor Swifts v Dromore Amateurs

Shorts v Newington Rangers

 

Division 3A

Killyleagh YC II v Derriaghy CC II

 

Division 3B

Islandmagee II v Crumlin Utd. II

 

Division 3C

Woodvale II v Shorts II

 

Division 3D

Groomsport II v Newington Rgs. II

 

Division 3E

Donard Hospital II v St Oliver Plunkett II

Portavogie Rangers II v Kelvin OB II

 

Mid Ulster League

(kick-off 7pm)

Division 1

Silverwood Utd. v Coalisland Athletic

 

Reserve Division 1

Craigavon City Res. v Lower Maze Res.

 

Reserve Division 3

Seagoe Res. v Portadown BBOB Res.

 

O’Hara Cup

(kick-off 6.45pm)

Final

Moneyslane Res. v Dollingstown Res. (at Tandragee Rovers)

 

Ballymena & Provincial League

(kick-off 7pm)

Intermediate Division

Dunloy v Carniny Amateurs

 

Old Boys League

Second Division

4th Newtownabbey OB C v 10th OB

22nd OB C v 2nd OB B

Ravenhill YM C v Wave YM

2nd YM v West Kirk YM

 

Carnbane League

(kick-off 6.45pm)

Premier Division

Crieve Rovers v Orchard City

Windmill Stars v Bessbrook Utd.

 

Gilmore Division 1 League Cup

Section A

Bohemians v Grasshoppers

 

Fermanagh & Western League

(kick-off 7pm)

Division One

Enniskillen Town United v Enniskillen Rangers

 

Friday May 2

Northern Amateur League

(kick-off 7.30pm)

Division 1C

Iveagh United v Colin Valley

 

Fermanagh & Western League

(kick-off 7.30pm)

Rehill Cup

Final

Killen Rangers Res. v Strathroy Haps Res. (at Kesh)

 

Saturday May 3

Marie Curie Irish Cup

(kick-off 2.30pm)

Final

Ballymena United v Glenavon (at Windsor Park)

 

Belfast Telegraph Championship Two

(kick-off 3pm)

Armagh City v Portstewart

Ballymoney United v Annagh United

Banbridge Town v PSNI

Killymoon Rangers v Queen's University

Tobermore United vNewington YC

Wakehurst v Sport & Leisure

 

Northern Ireland Youth League

(kick-off 2pm)

Section A

Limavady United Youth v Dungannon Swifts Youth (11am)

 

Section B

Ards Youth v Institute Colts

Lisburn Distillery III v Ballymoney United Colts

 

Northern Amateur League

(kick-off 2pm)

Premier Section

Islandmagee v Nortel

Drumaness Mills v Shankill Unite

Ardglass v Dunmurry Rec.

Killyleagh YC v Kilmore Rec.

Crumlin Star v Comber Rec.

 

Division 1A

Immaculata v Barn United

UUJ v Crumlin United

Derriaghy CC v Larne Tech OB

Downpatrick v Dundonald

 

Division 1B

Sirocco Wks. v St Patrick's YM

Downshire YM v Ballynahinch United

Rathfern Rangers v Saintfield United

Lisburn Rangers v Ballywalter Rec.

 

Division 1C

Bangor Swifts v Bangor Amateurs

Groomsport v Kilroot Rec.

Bryansburn Rangers v Portaferry Rovers

Dromore Amateurs v 18th Newtownabbey OB

Donard Hospital v Shorts

 

Division 2A

St Oliver Plunkett v Ford

Kelvin OB v Queen's II

Rosemount Rec. v Greencastle Rovers

 

Division 2B

Whitehead Eagles v Ardoyne WMC

St Luke's v Drumbo

Newtownbreda v Tullycarnet

 

Division 2C

Finaghy v Suffolk Swifts

 

Division 3A

Dunmurry Rec. II v Rosario YC II

Comber Rec. II v Rathfern Rgs. II

Ards Rangers II v Immaculata II

Crumlin Star II v Orangefield OB II

Albert Foundry II v Derriaghy CC II

 

Division 3B

Barn Utd. II v Islandmagee II

St Patrick's YM II v Sirocco Wks. II

Crumlin Utd. II v Larne Tech OB II

 

Division 3C

Mossley II v Abbey Villa II

Shorts II v Bangor Rgs. II

Iveagh Utd. II v Ford II

Dundonald II v Downshire YM II

Woodvale II v Bangor Swifts II

 

Division 3D

Ballywalter Rec. II v Bangor YM II

1st Bangor OB II v Kilroot Rec. II

Colin Valley II v Bryansburn Rgs. II

Suffolk II v St Teresa's YC II

Saintfield Utd. II v Newington Rgs. II

 

Division 3E

18th Newtownabbey OB II v Donard Hospital II

Ardoyne WMC II v 4th Newtownabbey OB II

Dromore Amateurs II v Portavogie Rangers II

Lower Shankill II v Rooftop II

 

Division 3F

Donaghadee II v Basement II

Temple Rgs. II v Wesley II

Bangor Amateurs II v Greenisland II

 

Mid Ulster League

(kick-off 2.15pm)

Intermediate A

Broomhill v AFC Craigavon

Camlough Rovers v Tandragee Rovers

Fivemiletown Utd. v Dollingstown

Lisanally Rangers v Banbridge Rangers

 

Intermediate B

Broomhedge v Newry City

Dungannon Tigers v Laurelvale

Hanover v Moneyslane

Valley Rangers v Richhill

 

Division 1

Silverwood Utd. v Ambassadors

 

Division 2

Celtic Club v Tullyvallen

 

Division 3

White City v Donacloney

 

Division 4

Damolly v The Dons

 

Reserve Division 1

AFC Craigavon Res. v Lower Maze Res.

Dollingstown Res. v Armagh Celtic Res.

 

Reserve Division 2

Bourneview Res. v Markethill Swifts Res.

 

Reserve Division 3

Moneyslane Res. v Silverwood Utd. Res .

Rathfriland Swifts Res. v Scarva Rangers Res.

Portadown BBOB Res. v Coalisland Athletic Res.

 

Reserve Division 4

Rectory Rangers Res. v Lurgan Thistle Res.

Tullyvallen Res. v Dungannon Rovers Res.

 

Marshall Cup

(kick-off 2.15pm)

Semi-final

Ballyoran v Armagh City Res.

 

Mid Ulster League Cup

Semi-final

Ballymacash Rangers Res. v Oxford Sunnyside Res.

 

Ballymena & Provincial League

(kick-off 2pm)

Intermediate Division

Carniny Amateurs v FC Ballynure

 

Junior Division One

Carnmoney v Ballyclare Com. Res

Magherafelt Sky Blues Res. v Antrim Rovers

 

Junior Division Four

Carnlough Swifts II v Krag Albion

Monkstown v Mallusk Ath. Res.

 

Northern Ireland Intermediate League

Ardstraw v Newbuildings United

Dungiven v Oxford United Stars

 

Down Area League

(kick-off 2pm)

Premier Division

Greenwell Star v Vision Athletic

 

Division 1

Ards Rangers III v Agapé

Ballygowan v Queen's Graduates III

Ballywalter Rec. III v Stranmillis 37th OB

Bryansburn Rangers III v Abbey Villa III

 

Division 2B

Bangor Rangers IV v Ballygowan II

 

Ampion Newcastle League

(kick-off 2pm)

Premier Division

Ballynagross v Mourne Rovers

Strangford v Castlewellan Town

 

Division One

Ardglass Swifts v Drumaness Res.

Newcastle II v Saintfield AYC

 

Division Two

Rossglass Co v Kirkistown

Valley Rangers III v Banbridge YC

 

Carnbane League

(kick-off 2pm)

Premier Division

Killeavey United v Kilkeel Ath.

 

Division One play-off

Greenfield Park v Millburn United

 

AOH Cup

Quarter-finals

Cleary Celtic v Killowen Celtic

Newry Celtic v Orchard City

 

Gilmore Division One League Cup

Section A

Grasshoppers v Rockview United

Midway United v Bohemians

 

South Antrim League

Premier Division

Bloomfield III v Warren YM

Orangefield OB III v Sandy Row

Braniel YM v Ballynafeigh YM

Ballymacash YM v Glaston

 

Division 1

Belvoir FC II v Moira Albion II

FC Utd Lisburn v 1st Lisburn

 

Division 2

Warren YM II v Carrowdore YM

Braniel YM II v Ballymacash YM III

FC Utd Lisburn v Newtown Forest III

Clonduff YM II v Lisburn Ath.

Belfast Telegraph Digital

Popular

From Belfast Telegraph