Belfast Telegraph

Fixtures for week beginning May 12

Monday May 12

Northern Ireland Youth League (kick-off 7.45pm)
Section A
Donegal Celtic Youth v
Dungannon Swifts Youth


Northern Amateur League (kick-off 7pm)

Division 3A
Derriaghy CC II v Crumlin Star II


Ampion Newcastle League (kick-off 6.30pm)
Division One
Ballynahinch Oly. II v Drumaness Mills II
Newcastle II v Ballyvea II



Tuesday May 13

Belfast Telegraph Championship 2 (kick-off 7pm)
Promotion play-off
Brantwood v Dollingstown (at Skegoneil)


Mid Ulster League (kick-off 7.15pm)
Intermediate B
Dungannon Tigers v Bourneview YM (8pm)
Moneyslane v Laurelvale
Seagoe v Newry City

Division 1
Silverwood United v Ambassadors


Down Area League (kick-off 6.30pm)
Premier Division
Ravenhill YM v Greenwell Star


Carnbane League (kick-off 7pm)
Gilmore Division 1 League Cup
Section A
Grasshoppers v Midway United

AOH Cup (kick-off 7pm)
Semi-finals
Bessbrook United v Finn Harps (at Jennings Park, No.1)
Orchard City v Killowen Celtic (at Jennings Park, No.2)


Fermanagh & Western League (kick-off 7pm)
Division One
Enniskillen Rangers v Enniskillen Town United

Reserve Division Two
Enniskillen Town United Res. v Killen Rangers Res.

Division Three League Cup
Semi-final 2nd leg
Orchard Farm v Magheraveeley

Reserve Division Three League Cup
Semi-final 2nd leg
Strule Rangers Res. v St Patrick's Res.
Lisnarick Res. v Drumquin United Res.



Wednesday May 14

George Wilson Cup (kick-off 8pm)

Final
Glentoran II v Ballinamallard United II (at Seaview, Crusaders)


Mid Ulster League (kick-off 7.15pm)

Reserve 1
Ballymacash Rangers Res. v St Mary's Res.
Dollingstown Res. v Craigavon City Res.
Hanover Res. v Oxford Sunnyside Res.
Lower Maze Res. v AFC Craigavon Res.


Carnbane League (kick-off 7pm)

Premier Division
Windmill Stars v Kilkeel Ath.

Fr.Davies Cup (kick-off 7pm)
1st round
Newry Celtic v Villa Rovers


South Antrim Legue
Whiteside Cup
Final
Braniel YM II v Cregagh Wanderers





Thursday May 15

Mid Ulster League (kick-off 7.15pm)

Division 1
Ballyoran v Armagh Rovers


Fermanagh & Western League (kick-off 7pm)
Division One
Enniskillen Rangers v Lisbellaw United




Friday May 16

Ballymena & Provincial League

O'Gorman Cup
Semi-final
Ballynure OB v Rathcoole YC


South Antrim League
Gordon Hanna Trophy
Final
Clonduff YM v FC Utd. Lisburn




Saturday May 17

Belfast Telegraph Championship 2 (kick-off 2pm)

Promotion play-off
Dollingstown v Brantwood (at Planters Park, Lurgan)


Northern Ireland Youth League (kick-off 11am)

Section A
Limavady United Youth v Dungannon Swifts


Mid Ulster League (kick-off 2.15pm)

Intermediate B

Hanover v Laurelvale

Seagoe v Moneyslane

Valley Rangers v Dungannon Tigers
Division 1

Ballyoran v Scarva Rangers

Coalisland Ath. v Silverwood Utd.
 

Reserve Division 1

Lower Maze Res. v St Mary's Res.

Tandragee Rovers Res. v Oxford Sunnyside Res.
Reserve Division 3

Gilford Crusaders Res. v Rathfriland Swifts Res. (2pm)

Silverwood Utd. Res. v Coalisland Ath. Res.

Northern Ireland Intermediate League (kick-off 2pm)
Newbuildings Utd. v Strabane Athletic


Carnbane League (kick-off 2pm)

Gilmore Division 1 League Cup
Section B
Millburn United v Ashgrove Rovers


Fermanagh & Western League (kick-off 2.30pm)

Lowry Corry Cup
1st round
Enniskillen Rangers v Enniskillen Town United
Fintona Swifts v Strathroy Harps
Killen Rangers v NFC Kesh

Belfast Telegraph Digital

Popular

From Belfast Telegraph