Belfast Telegraph

Fixtures for the week beginning August 24

All the fixtures for the week ahead:

Wednesday, August 26

 

Northern Ireland Reserve League (kick-off 7.45pm)

Ballymena United Res. v Dungannon Swifts Res.

Carrick Rangers Res. v Cliftonville Olympic

Crusaders Res. v Glenavon Res.

 

Mid Ulster Juvenile League

Savage Cup

Hillhead Eagles v Moyola Park

Lisbellaw United v Ballinamallard United

Dromore Youth v Craigavon City

Oxford Sunnyside v Hillsborough Boys

Bourneview Mill v Cookstown United

Lurgan Town v Tandragee Rovers

Markethill Swifts v Ashgrove Rovers

Rathfriland v Dromore Amateurs

 

Thursday, August 27

Bob Radcliffe Cup (6.15pm)

1st round

Richhill v Moneyslane

 

Saturday, August 29

 

Toals Steel and Sons Cup (kick-off 2.30pm)

2nd round

Nortel v Groomsport

Crewe Utd. v Queen's University

Rathfern Rangers v Dunmurry YM

Colin Valley v Bangor Amateurs

Islandmagee v UUJ

Chimney Corner v Larne

Rosario YC v Ards

Dundela v H & W Welders

Dunmurry Rec. v Portaferry Rovers

1st Bangor v Grove Utd.

Malachians v Crusaders Res.

Glentoran II v Mossley

Drumaness Mills v East Belfast

Linfield Swifts v Immaculata

PSNI v Donard Hospital

Ards Rangers v Comber Rec.

Brantwood v Ballymacash Rangers

Bryansburn Rangers v Orangefield OB

Saintfield Utd. v St Patrick's YM

Ballynahinch Utd. v Barn Utd.

Larne Tech OB v Crumlin Utd.

Downpatrick v Sport & Leisure

Bloomfield v Cliftonville Olympic

Sirocco Works v Glebe Rangers

Lisburn Distillery v Knockbreda

Ballynahinch Olympic v Carrick Rangers Res.

Albert Foundry v Ballymena Utd. Res.

Kilmore Rec. v Ardglass

Shankill Utd. v Dundonald

Lisburn Rangers v Crumlin Star

Ballywalter Rec. v Lower Maze

Wellington Rec. v Dunloy

 

Northern Ireland Reserve League (kick-off 2pm)

Ballinamallard United II v Coleraine Res.

 

Northern Amateur League (kick-off 2pm)

Premier Section

Derriaghy CC v Downpatrick

 

Division 1A

Abbey Villa v Dromara Village

Killyleagh YC v Rathfriland Rangers

 

Division 1C

Shorts v 18th Newtownabbey OB

Iveagh United v Holywood FC

Downshire YM v Newington Rangers

Bangor Swifts v Dromore Amateurs

 

Mid Ulster League (kick-off 2.15pm)

Division 1

Ambassadors v Ballyoran

Red Star v Hill Street

 

Division 2

Armagh Celtic v Donaghmore

 

Division 3

Goodyear v Aghalee Village

 

Bob Radcliffe Cup

1st round

Richhill v Moneyslane

Dungannon Swifts Res. v Banbridge Rangers

Windmill Stars v Tullyvallen

Dungannon Rovers v Killymoon Rangers

Glenavon Res. v AFC Craigavon

St Mary's v Lurgan Town

Rathfriland Rangers v Warrenpoint Town Res.

Broomhill v Camlough Rovers

Hanover v Fivemiletown Utd.

 

Ballymena & Provincial League (kick-off 2pm)

Junior Division One

Cookstown RBL v Desertmartin Swifts

 

Junior Division Two

Wakehurst Strollers v Mountainview

 

Junior Division Three

Carnlough Swifts v Antrim Rovers Swifts

 

McCall's Newcastle League (kick-off 2pm)

Premier Division

Ardglass Swifts v Killough

Ballynahinch Olympic  II v Carryduff Colts

Newcastle Swifts v Mourne Rovers

 

Division One

Castleabbey v Rossglass Co.

Celtic Bhoys v Kilmore Rec. II

Dundrum United v Castlewellan Town II

Kirkistown v Drumaness Mills II

 

Carnbane League (kick-off 2pm)

Premier Division

Ballybot Utd. v Clanrye Athletic

Crieve Rovers v Killeavey Utd.

Greenfield Park v Rostrevor Rovers

Killowen Celtic v Newry Celtic

 

First Division

Ashgrove Rovers v Bohemians

Cartwheel United v Derrybeg

Finn Harps v Grasshoppers

Parkview v Haldane Fisher

 

Mid Ulster Juvenile League

Savage Cup

Ballinamallard United v Moyola Park

Hillhead Eagles v Lisbellaw United

Hillsborough Boys v Dromore Youth

Lurgan BBOB v Oxford Sunnyside

Bourneview Mill v Lurgan Town

Cookstown United v Tandragee Rovers

Dromore Amateurs v Markethill Swifts

Valley Rangers v Rathfriland

Belfast Telegraph Digital

Popular

From Belfast Telegraph