Belfast Telegraph

Sports Awards

Home Sport Football

Foyle Cup in pictures: Monday results and Tuesday fixtures as young Glens off to flyer

 

By Jim McCafferty

Glentoran 2006s kicked off the 2018 Foyle Cup - which has a record entry of 400 teams - in style as they dispatched Lisnaskea 5-2 at Brooke Park in their quest to reach a third Under-12s cup final.

The young Glens were behind at the break but produced a stunning second half performance to blow away their opponents and establish themselves as firm favourites in the Under-12s section.

Busy Lisnaskea goalkeeper Jake Woods kept the Glens at bay until a penalty award on 20 minutes saw striker Reece Lyttle put his side in front.

Not to be outdone, Rovers pressed and were awarded a penalty at the other end, courtesy of a handball, which was neatly tucked away by the impressive Cynan Douglas.

Minutes later, the same player crossed for Nathan Beattie to tap in to give Lisnaskea a 2-1 lead at the break.

But it was a different Glens in the second period with Walsh, Harvey and Lyttle probing from midfield with plenty of threatening passes.

The result was further goals for the Belfast team as they romped home as convincing 5-2 winners.

Other early Under-12s pacesetters include Cliftonville, Donegal Schoolboys, Derry Colts, Ballinamallard and Oliver Plunkett who accounted for Portrush, Hillsborough Boys, Lifford Celtic, Strabane Athletic and Draperstown Celtic respectively.

In the Under-13 section, Dungannon United have set themselves up to go far with a comprehensive victory over Red Star Roe Valley, while USA Global Soccer played Oxford and the huge crowd were thoroughly entertained by an impressive display by the American team.

English Championship side Sheffield United's Under-13s came away as 4-1 winners over local side Tristar at Prehen who put up a brave fight.

The English side took the lead but the determined Derry team pulled level just before the half-time break.

Tristar were deflated after conceding two goals in as many minutes as the impressive Sheffield side pulled away to record a neat victory to start their 2018 Foyle Cup.

A feast of youth football is in store for the remainder of the week, with the teams taking part in the Opening Parade this morning, which leaves the Ulster University's Magee campus and makes its way to the Guildhall where they will be welcomed by the Mayor, Councillor John Boyle.

The six day extravaganza will witness a record of over 1500 matches being played across more than 36 venues in Co Derry, Donegal and Tyrone this week.

Teams have travelled from all over the world to participate in this hugely popular international youth soccer tournament - from the USA, Finland, France, Sweden, England and Scotland as well as all over Ireland, north and south.

"I am asked each year why this event is so popular as entries are increasing annually," said Foyle Cup chairman Michael Hutton.

"Firstly, the event is well organised and teams are made most welcome by those involved in hotel and tourism.

"The playing surfaces are very well maintained and teams are most complimentary about the standard of pitches.

"The event is known as the 'friendly face of football' but all teams play to win.

"Whilst we are delighted to welcome any team, we are amazed how interest has grown so rapidly in America - no fewer than 16 teams and over 600 American tourists will reside locally for between 10 and 14 days."

Foyle Cup results: Monday, July 16

Under 11s

Phoenix 1 Trisatar Colts 1, Oxford Utd 5 Aileach 0, Don Boscos 0 Trojans 1, Oxford Colts 0 Inishowen Youth 2, Eglinton Eagles 4 East Coast Strikers 2, Limavady Utd 1 Illistrin 1, Sion Swifts 1 Limavady Colts 0, Magherafelt SB 0 Mulroy Ac 2, IFA Girls Dev 0 Clooney SS Colts 1, Aileach 1 Phoenix 0, Newtowne 3 Illies Celtic 0, Inishowen Youth 3 Don Boscos 0, SOPYC 3 Rosario Colts 0, Illistrin 0 Eglinton Eagles 1, Mulroy Ac 0 Sion Swifts 0, Clooney SS Colts 1 Oxford Utd 5, Trisatar Colts 0 IFA Girls Dev 2, Illies Celtic 1 Oxford Colts 2, Trojans 7 Newtowne 1, Rosario Colts 0 Limavady Utd 2, East Coast Strikers 0 SOPYC 6, Kick Start 1 Magherafelt SB 2, Tristar 0 South Donegal SBY 3, Warrenpoint Town 3 Ballyraine Utd 1, Foyle Harps 0 Ballinamallard Colts 4, Bertie Peacock 4 Letterkenny R 0, Culmore 0 Coleraine 7, Northend 0 East Donegal SBS 4, Top of the Hill 0 Maiden City 0, Armagh City 2 Milford Utd 0, Hillsboro Boys 1 Don Boscos Colts 2, Ballyraine Utd 0 Tristar 3, Rosario 5 Dungannon United 1, Letterkenny R 2 Foyle Harps 1, Mountjoy 0 Coleraine Colts 1, East Donegal SBS 9 Culmore 0, Ballymena Utd 8 Institute 0, Milford Utd 0 Top of the Hill 3, Don Boscos Colts 0 Warrenpoint Town 0, South Donegal SBY 4 Hillsboro Boys 2, Dungannon United 5 Bertie Peacock 2, Ballinamallard Colts 0 Rosario 3, Coleraine Colts 1 Northend 2, Coleraine 4 Mountjoy 1, Institute 0 Armagh City 2, Maiden City 1 Ballymena Utd 4, Clooney SS 0 Ballymoor 3, Oxford Sunnyside 6 Lagan Harps 0, Strabane Ath 3 Draperstown Celtic 1, Ballinamallard 5 Glen Rovers 0, SOPYC Colts 5 Magherafelt SB Colts 0, Lagan Harps 2 Clooney SS 1, SOPYC Jun 3 Tummery Ath 3, Glen Rovers 0 Strabane Ath 0, Magherafelt SB Colts 0 Oxford Sunnyside 6, Ballymoor 2 SOPYC Colts 1, Tummery Ath 1 Ballinamallard 10, Draperstown Celtic 2 SOPYC Jun 1

Under 12s

Glentoran 5 Lisnaskea Rovers 2, Inishowen Youth League 5 Bright Stars 1, Maiden City 4 Tristar 2, SOPYC 11 Draperstown Celtic 0, Larne Youth 4 Limavady Utd 0, Ballycastle Youth 0 East Donegal SBY 1, South Donegal SBY 3 Mountjoy Utd 2, Ardoyne 7 Ballymena Utd 0, Cliftonville 15 Portrush 0, Coleraine 4 Raphoe Town 1, Ballinamallard 11 Strabane Ath 0, Dungannon 8 Newtowne 1, Donegal SBY 14 Hillsboro Boys 1, Bonagee 3 Dergview 0, Northend 1 Eany Celtic 4, Foyle Harps 5 Ballyclare Colts 7, Derry Colts 6 Lifford Celtic 1, Sheff Utd 5 Letterkenny & District 0

Under 13s

Derry Colts 1 East Coast Strikers 0, Altrincham 1 East Donegal SBY 2, Inishowen YL 2 Institute 1, Donegal SBY 5 Newhill 2, Limavady Utd 0 Eglinton Eagles 3, GLOBAL Premier Soccer 5 Oxford Utd 0, Trojans 3 Carniny Youth 0, Tristar 1 Sheffield Utd 4, Dorchester Youth 2 St Patricks 8, SOPYC 0 Bertie Peacock 3, Dungannon Utd 17 Red Star Roe Valley 0, Sion Swifts 3 Draperstown Celtic 1, Coleraine 0 South Donegal SBY 5, Tristar Colts 1 Dergview 1

Under 15s

Derry Colts 0 St Marys 1, Newcastle FC 6 South Donegal SBY 0, Phoenix FC 1 Letterkenny Rovers 2, Maiden City 12 Ballymoor FC 0, Colleyville SA – Evolution 8 Newbuildings 0, Oxford United 4 Culmore 0, Roe Valley 0 Drumkeen Utd 2, Partick 4 St James 1, West Florida Flames 0 Willowbank 0, Greenisland 3 First Choice Soccer B 2

Girls Under 9

Crusaders FC 0 Dungiven Celtic 5, Donegal WL 10 Sion Swifts 2, Linfield Girls 5 Milford Utd 0, Sion Swifts 2 Crusaders FC 6, Milford Utd 1 Donegal WL 9, Dungiven Celtic 3 Linfield Girls 3

Girls Under 11s

Donegal Women L A 0 Linfield FC 2, Crusaders Strikers A 12 Donegal Girls C 0, Cliftonville L 0 Linfield FC 14, Donegal Girls C 1 Donegal Women L A 11, Cliftonville L 0 Crusaders Strikers A 8, Derry City Ladies Colts 6 Crusaders Strikers B 2, Sion Swifts 1 Foyle Belles 6, Donegal Women L B 3 Crusaders Strikers B 0, Foyle Belles 3 Derry City Ladies Colts 7, Donegal Women L B 14 Sion Swifts 0

Girls Under 13s

Ballinamallard FC 1 Foyle Belles 4, Cliftonville L 2 Donegal WL A 2, Donegal WL A 2 Ballinamallard FC 0, Foyle Belles 1 Cliftonville L 3, Killen R 4 NISGL 2, Crusaders Strikers 4 Donegal WL B 2, Donegal WL B 1 Killen R 3, NISGL 1 Crusaders Strikers 4, Coleraine FC 4 Derry City Ladies Colts 3, Inishowen YL A 1 Sion Swifts 5

Ladies

Derry City FC 0 Sion Swifts 2

Foyle Cup Fixtures: Tuesday, July 17

480 Under 9 Aileach A Aileach 13:00 Phoenix Athletic

481 Under 9 Aileach B Kildrum Tigers 13:00 Maiden City

453 Under 11 Bishops Field A Phoenix 13:00 Clooney SS Colts

454 Under 11 Bishops Field B Oxford Utd 13:00 IFA Girls Dev

462 Under 12 Clooney Park West Newtowne 13:00 Northend

470 Under 12 Greencastle Mountjoy Utd 13:00 Inishowen Youth League

464 Under 12 Leafair East Donegal SBY 13:00 Ballinamallard

445 Under 10 Leafair A Ballyraine Utd 13:00 Moyola

446 Under 10 Leafair B Carn FC 13:00 Culmore

465 Under 12 Lifford Celtic Lifford Celtic 13:00 Ardoyne

467 Under 12 Lisnagelvin 1 Tristar 13:00 Glentoran

468 Under 12 Lisnagelvin 2 Lisnaskea Rovers 13:00 Maiden City

447 Under 10 Magee A Letterkenny Rovers 13:00 Northend

448 Under 10 Magee B Lifford Celtic 13:00 Top of the Hill

469 Under 12 Manorcunningham Letterkenny & District 13:00 SOPYC

449 Under 10 Oakgrove A Glen Rovers 13:00 Phoenix

450 Under 10 Oakgrove B Aileach 13:00 Foyle Harps

451 Under 10 Oakgrove C Clonmany Shamrocks 13:00 Portstewart

452 Under 10 Oakgrove D Westport Utd 13:00 Oxford United

471 Under 12 Prehen 1 Dergview 13:00 Cliftonville

472 Under 12 Prehen 2 Portrush 13:00 Bonagee

466 Under 12 Roe Mill Road 1 Limavady Utd 13:00 Donegal SBY

459 Under 11 Scroggy Rd 3G A Eglinton Eagles 13:00 Rosario Colts

460 Under 11 Scroggy Rd 3G B Limavady Utd 13:00 SOPYC

463 Under 12 St Canices Pk Eany Celtic 13:00 Dungannon

461 Under 12 St Columbs Pk 1 Draperstown Celtic 13:00 Sheff Utd

473 Under 12 St Columbs Pk 2 Raphoe Town 13:00 Foyle Harps

474 Under 12 Strabane - Melvin 3G Strabane Ath 13:00 Ballycastle Youth

457 Under 11 Strabane - Melvin Mini A Tristar 13:00 Don Boscos Colts

458 Under 11 Strabane - Melvin Mini B Warrenpoint Town 13:00 Hillsboro Boys

475 Under 12 Strabane - Track Bright Stars 13:00 South Donegal SBY

476 Under 12 Templemore Central Hillsboro Boys 13:00 Larne Youth

482 Under 9 Templemore Sport Complex A Buncrana Hearts 13:00 Don Boscos Colts

483 Under 9 Templemore Sport Complex B Limavady Utd 13:00 Ballinamallard Colts

484 Under 9 Templemore Sport Complex C Culmore FC 13:00 Carn FC

485 Under 9 Templemore Sport Complex D Illistrin 13:00 Bonagee Utd

477 Under 12 Thornhill College 1 Ballymena Utd 13:00 Derry Colts

479 Under 13 Thornhill College 2 St Patricks 13:00 Derry Colts

478 Under 12 Vale Centre Ballyclare Colts 13:00 Coleraine

455 Under 11 Vale Centre A Culmore 13:00 Coleraine Colts

456 Under 11 Vale Centre B East Donegal SBS 13:00 Coleraine

1559 Girls U9 Caw 1 Crusaders FC 13:30 Milford Utd

1560 Girls U9 Caw 2 Donegal WL 13:30 Linfield Girls

106 Girls U11 Curragh Road A Linfield FC 13:30 Donegal Girls C

107 Girls U11 Curragh Road B Donegal Girls L A 13:30 Cliftonville L

502 Under 9 Aileach A Portstewart 13:45 Bertie Peacock

503 Under 9 Aileach B Phoenix Athletic 13:45 Hillsboro Boys

494 Under 11 Bishops Field A Aileach 13:45 Tristar Colts

495 Under 11 Bishops Field B Oxford Colts 13:45 Newtowne

486 Under 10 Leafair A Antrim Rovers 13:45 Ballinamallard Colts

487 Under 10 Leafair B Ballyraine Colts 13:45 Strabane Ath

488 Under 10 Magee A Mountjoy Utd 13:45 Glentoran Colts

489 Under 10 Magee B Don Boscos 13:45 Ballymoor

490 Under 10 Oakgrove A Ardstraw Youth 13:45 Magherafelt Colts

491 Under 10 Oakgrove B East Donegal SBS 13:45 Bertie Peacock

492 Under 10 Oakgrove C Coleraine 13:45 Limavady Utd Colts

493 Under 10 Oakgrove D Mulroy Ac 13:45 Clooney SS

500 Under 11 Scroggy Rd 3G A Illistrin 13:45 East Coast Strikers

501 Under 11 Scroggy Rd 3G B Sion Swifts 13:45 Kick Start

498 Under 11 Strabane - Melvin Mini A Ballyraine Utd 13:45 South Donegal SBY

499 Under 11 Strabane - Melvin Mini B Foyle Harps 13:45 Dungannon United

504 Under 9 Templemore Sport Complex A Trojans 13:45 Don Boscos Colts

505 Under 9 Templemore Sport Complex B East Donegal SBY 13:45 Limavady Utd

506 Under 9 Templemore Sport Complex C Magherafelt SB 13:45 Coleraine Colts

507 Under 9 Templemore Sport Complex D Don Boscos 13:45 Bright Stars

496 Under 11 Vale Centre A Northend 13:45 Mountjoy

497 Under 11 Vale Centre B Top of the Hill 13:45 Institute

1561 Girls U9 Caw 1 Sion swifts 14:15 Dungiven Celtic

1562 Girls U9 Caw 2 Linfield Girls 14:15 Crusaders FC

108 Girls U11 Curragh Road A Crusaders Strikers A 14:15 Donegal Girls L A

110 Girls U11 Curragh Road B Donegal Girls C 14:15 Cliftonville L

524 Under 9 Aileach A Maiden City 14:30 Bertie Peacock

525 Under 9 Aileach B Hillsboro Boys 14:30 Kildrum Tigers

516 Under 11 Bishops Field A Inishowen Youth 14:30 Trojans

517 Under 11 Bishops Field B Don Boscos 14:30 Illies Celtic

508 Under 10 Leafair A Cockhill Celtic 14:30 Magherafelt SB

509 Under 10 Leafair B Hamilton Ac 14:30 SOPYC Colts

510 Under 10 Magee A Lagan Harps 14:30 Larne Youth

511 Under 10 Magee B SOPYC 14:30 Glen Rover Colts

512 Under 10 Oakgrove A Illistrin 14:30 Newell

513 Under 10 Oakgrove B Hillsboro Boys 14:30 Oxford Colts

514 Under 10 Oakgrove C Kilmac Ac 14:30 Limavady Utd

515 Under 10 Oakgrove D Ballymoney Utd 14:30 Hillsboro Boys Colts

522 Under 11 Scroggy Rd 3G A Magherafelt SB 14:30 A N Other

523 Under 11 Scroggy Rd 3G B Mulroy Ac 14:30 Limavady Colts

520 Under 11 Strabane - Melvin Mini A Bertie Peacock 14:30 Rosario

521 Under 11 Strabane - Melvin Mini B Letterkenny R 14:30 Ballinamallard Colts

526 Under 9 Templemore Sport Complex A Coleraine Colts 14:30 Culmore FC

527 Under 9 Templemore Sport Complex B Bonagee Utd 14:30 Bright Stars

528 Under 9 Templemore Sport Complex C Magherafelt SB 14:30 Trojans

529 Under 9 Templemore Sport Complex D East Donegal SBY 14:30 Illistrin

518 Under 11 Vale Centre A Armagh City 14:30 Ballymena Utd

519 Under 11 Vale Centre B Milford Utd 14:30 Maiden City

545 Under 14 Aileach 1 FD Suomi 15:00 East Donegal SBY

530 Under 13 Brandywell Showgrounds Draperstown Celtic 15:00 Tristar Colts

532 Under 13 Brandywell Stadium Red Star Roe Valley 15:00 GLOBAL Premier Soccer

531 Under 13 Brooke Park Bertie Peacock 15:00 Tristar

546 Under 14 Carndonagh Inishowen Youth League 15:00 Creagagh Wanderers

533 Under 13 Carrowmena Craigavon City 15:00 Inishowen YL

1563 Girls U9 Caw 1 Dungiven Celtic 15:00 Donegal WL

1564 Girls U9 Caw 2 Milford Utd 15:00 Sion swifts

109 Girls U11 Curragh Road A Linfield FC 15:00 Crusaders Strikers A

116 Girls U11 Curragh Road B Crusaders Strikers B 15:00 Foyle Belles

548 Under 14 Killea Donegal SBY 15:00 Maiden City

534 Under 13 Leafair East Coast Strikers 15:00 Dorchester Youth

549 Under 14 Lettershandoney Foyle Harps Colts 15:00 Tristar

536 Under 13 Limavady Showgrounds East Donegal SBY 15:00 Limavady Utd

537 Under 13 Lisnagelvin 1 Oxford Utd 15:00 Dungannon Utd

538 Under 13 Lisnagelvin 2 Newhill 15:00 Maiden City

539 Under 13 Oakland South Donegal SBY 15:00 Trojans

540 Under 13 Prehen 1 Institute 15:00 Dragons de la Vaucouleurs

541 Under 13 Prehen 3 IFA Girls Dev 15:00 Donegal SBY

535 Under 13 Roe Mill Road 1 Eglinton Eagles 15:00 Altrincham

550 Under 14 Roe Mill Road 2 Coleraine 15:00 South Donegal SBY

547 Under 14 St Canices Pk Sion Swifts FC 15:00 Carniny

551 Under 14 St Columbs Pk 1 Shankill United 15:00 Limavady

552 Under 14 St Columbs Stadium Newell 15:00 St Marys FC

542 Under 13 Strabane - Melvin Grass Dergview 15:00 Sion Swifts

543 Under 13 Templemore Swilly Sheffield Utd 15:00 SOPYC

553 Under 14 Thornhill College 1 Derry Colts 15:00 Ballymoney

555 Under 15 Thornhill College 2 South Donegal SBY 15:00 Derry Colts

544 Under 13 Vale Centre Carniny Youth 15:00 Coleraine

554 Under 14 Wilton Park Hibernians 15:00 Cookstown

568 Under 9 Aileach A Portstewart 15:15 Aileach

569 Under 9 Aileach B Sion Swifts 15:15 Ballymoney

564 Under 11 Bishops Field A Clooney SS 15:15 Magherafelt SB Colts

565 Under 11 Bishops Field B Oxford Sunnyside 15:15 SOPYC Colts

556 Under 10 Leafair A South Donegal 15:15 East Coast Strikers

557 Under 10 Leafair B Tristar 15:15 Don Boscos Colts

558 Under 10 Magee A QPS 15:15 Glentoran Ac

559 Under 10 Magee B East Donegal Colts 15:15 Tristar Colts

566 Under 11 Scroggy Rd 3G A Strabane Ath 15:15 Tummery Ath

567 Under 11 Scroggy Rd 3G B Glen Rovers 15:15 Draperstown Celtic

570 Under 9 Templemore Sport Complex A Carn FC 15:15 Buncrana Hearts

571 Under 9 Templemore Sport Complex B Foyle Harps 15:15 Kilmacrennan Colts

572 Under 9 Templemore Sport Complex C Tristar 15:15 Hillsboro Boys Colts

573 Under 9 Templemore Sport Complex D Don Boscos 15:15 Ballinamallard Colts

117 Girls U11 Curragh Road A Derry City Ladies Colts 15:45 Donegal Girls L B

119 Girls U11 Curragh Road B Crusaders Strikers B 15:45 Sion Swifts

580 Under 9 Aileach A Tristar Colts 16:00 Ballinamallard

581 Under 9 Aileach B Ballyraine Utd 16:00 Glen Rovers

578 Under 11 Bishops Field A Lagan Harps 16:00 Ballymoor

574 Under 10 Leafair A Ballymena Utd 16:00 Maiden City Colts

576 Under 10 Leafair B Buncrana Hearts 16:00 SOPYC Juniors

575 Under 10 Magee A Hamilton AC Colts 16:00 Maiden City

577 Under 10 Magee B NFC Kesh 16:00 Magherafelt Sky Blue Ath

579 Under 11 Scroggy Rd 3G A Ballinamallard 16:00 SOPYC Jun

582 Under 9 Templemore Sport Complex A Eglinton Eagles 16:00 Carniny

583 Under 9 Templemore Sport Complex B Ballymoor 16:00 Coleraine

584 Under 9 Templemore Sport Complex C Finn Town Harps 16:00 QPS

585 Under 9 Templemore Sport Complex D Letterkenny R 16:00 East Donegal Colts

118 Girls U11 Curragh Road A Sion Swifts 16:30 Derry City Ladies Colts

120 Girls U11 Curragh Road B Foyle Belles 16:30 Donegal Girls L B

586 Under 9 Aileach A Ballinamallard 16:45 Sion Swifts

587 Under 9 Aileach B Killea 16:45 Ballyraine Utd

560 Under 10 Leafair A Milford Utd 16:45 Ballinmallard

561 Under 10 Leafair B Lagan Harps Colts 16:45 Trojans

562 Under 10 Magee A Tummery Ath 16:45 Lurgan Celtic

563 Under 10 Magee B Sion Swifts 16:45 Dungannon Utd

588 Under 9 Templemore Sport Complex A QPS 16:45 Oxford United

589 Under 9 Templemore Sport Complex B Coleraine 16:45 Kilmacrennan Colts

590 Under 9 Templemore Sport Complex C Carniny 16:45 Hillsboro Boys Colts

591 Under 9 Templemore Sport Complex D East Donegal Colts 16:45 Swilly Youth

607 Under 16 Aileach 1 Don Boscos 17:00 Tristar Colts

596 Under 15 Brandywell Showgrounds St James 17:00 Maiden City

598 Under 15 Brandywell Stadium Letterkenny Rovers 17:00 Colleyville SA - Evolution

606 Under 15 Brooke Park Drumkeen Utd 17:00 Right to Dream

608 Under 16 Clooney Park West Hearts 17:00 Maiden City

609 Under 16 Killea Ballymena United 17:00 St Marys

599 Under 15 Lettershandoney Ballymoor FC 17:00 Partick

610 Under 16 Lifford Celtic Institute 17:00 Dunfanaghey

600 Under 15 Lisnagelvin 1 Willowbank 17:00 Oxford United

611 Under 16 Moville Bayfield Everton America 17:00 Inishowen YL

602 Under 15 Newbuildings Newbuildings 17:00 Phoenix FC

612 Under 16 Oakland Dorchester Youth 17:00 Trojans

601 Under 15 Roe Mill Road 1 Sion Swifts 17:00 Roe Valley

613 Under 16 Spamount Strabane Ath 17:00 Dergview

595 Under 14 St Columbs Pk 1 Glenavon 17:00 Phoenix Swifts

593 Under 14 St Columbs Pk 2 Mountjoy Utd 17:00 Foyle Harps

614 Under 16 St Columbs Stadium West Chester FC 17:00 Kildrum Tigers

604 Under 15 Strabane - Melvin 3G Foyle Harps 17:00 Greenisland

615 Under 16 Strathfoyle Tristar 17:00 Ardstraw Youth

594 Under 14 Templemore Central SOPYC 17:00 Keadue Rovers FC

605 Under 15 Templemore Swilly St Marys 17:00 Newcastle FC

603 Under 15 University Coleraine A Culmore 17:00 West Florida Flames

597 Under 15 University Coleraine B First Choice Soccer B 17:00 Derry City FC

592 Under 14 Vale Centre Finn Harps FC 17:00 Newhill

134 Girls U13 Curragh Road A Ballinamallard FC 17:15 Cliftonville L

135 Girls U13 Curragh Road B Donegal WL A 17:15 Foyle Belles

616 Under 9 Aileach A Ballymoney 17:30 Killea

617 Under 9 Aileach B Glen Rovers 17:30 Tristar Colts

618 Under 9 Templemore Sport Complex A Oxford United 17:30 Finn Town Harps

619 Under 9 Templemore Sport Complex B Swilly Youth 17:30 Letterkenny R

620 Under 9 Templemore Sport Complex C Tristar 17:30 Eglinton Eagles

621 Under 9 Templemore Sport Complex D Foyle Harps 17:30 Ballymoor

140 Girls U13 Curragh Road A Killen R 18:00 Crusaders Strikers

141 Girls U13 Curragh Road B Donegal WL B 18:00 NISGL

622 Under 9 Aileach A Carryduff Colts 18:15 Top of the Hill

623 Under 9 Aileach B Kilmacrennan FC 18:15 Portrush FC

624 Under 9 Templemore Sport Complex A Clooney SS 18:15 Newtown

625 Under 9 Templemore Sport Complex C Limavady Colts 18:15 Milford

626 Under 9 Templemore Sport Complex D Dungannon 18:15 Newell

146 Girls U13 Curragh Road A Coleraine FC 18:45 Inishowen YL A

147 Girls U13 Curragh Road B Sion Swifts 18:45 Derry City Ladies Colts

644 Under 9 Aileach A Kickstart 19:00 Strabane Ath

645 Under 9 Aileach B Kilmacrennan FC 19:00 Carryduff Colts

638 Under 19 Brandywell Showgrounds Dergview 19:00 Ballymena

639 Under 19 Brooke Park Sion Swifts 19:00 Maiden City Academy

1531 Ladies Buncrana Illies Illes Ladies 19:00 Foyle Belles

641 Under 19 Leafair Trojans FC 19:00 North Coast Utd

1530 Ladies Lettershandoney Sion Swifts 19:00 Socal Select USA

1586 Under 17 Limavady Showgrounds Institute 19:00 Limavady United

1532 Ladies Lisnagelvin 2 Twin City Fires USA 19:00 Greencastle Ladies

640 Under 19 Lisnagelvin 3 Mid City Lions 19:00 Derry City FC

1588 Under 17 Maginn Park Newry Utd 19:00 Inishowen YL

1585 Under 17 Oakland Lagan Harps 19:00 Oxford United

1529 Ladies Prehen 1 Derry City FC 19:00 Everton America USA

627 Under 12 Prehen 2 SOPYC Colts 19:00 Bertie Peacock

1584 Under 17 Prehen 3 Sion Swifts 19:00 Maiden City

642 Under 19 Prehen 4 Strabane Ath 19:00 Institute FC

1583 Under 17 St Columbs Pk 2 Bonagee United 19:00 Altrincham

628 Under 12 Templemore Central Oxford United 19:00 Tampa Bay Rowdies

646 Under 9 Templemore Sport Complex A Newell 19:00 Newtown

647 Under 9 Templemore Sport Complex C Milford 19:00 Newbuildings

648 Under 9 Templemore Sport Complex D Clooney SS 19:00 Dungannon

643 Under 19 Templemore Swilly Inishowen YL 19:00 Swilly Mariners

629 Under 16 University Coleraine A First Choice Soccer 19:00 Bertie Peacock FC

1587 Under 17 University Coleraine B First Choice Soccer 19:00 Derry City

1582 Under 17 Wilton Park Letterkenny Rovers 19:00 Slata Sweden

152 Girls U13 Curragh Road A Ballymoney Utd 19:30 Inishowen YL B

153 Girls U13 Curragh Road B Sion Swifts Colts 19:30 Donegal WL C

649 Under 9 Aileach A Portrush FC 19:45 Kickstart

650 Under 9 Aileach B Top of the Hill 19:45 Glen Rovers Colts

651 Under 9 Templemore Sport Complex A Newbuildings 19:45 Limavady Colts

652 Under 9 Aileach A Glen Rovers Colts 20:30 Strabane Ath

Belfast Telegraph

Daily News Headlines Newsletter

Today's news headlines, directly to your inbox.

Popular

From Belfast Telegraph