Belfast Telegraph

Home Sport Football

Foyle Cup in pictures: Wednesday fixtures, Tuesday results and parade as Larne issue title warning

 

By Jim McCafferty

Larne Youth saw off a spirited Hillsborough Boys side in the pick of the games on the second day of the O'Neills Foyle Cup.

Larne triumphed in the Under-12s clash with a convincing 6-0 victory over the Co Down side, with striker Mcauley Johnston netting himself a hat-trick.

It was even in the first half with two penalty shouts, one at either end, both waved away by the referee.

Indeed, Hillsborough had the best chance of the half with Carlos Braniff's shot going wide of the upright.

That changed dramatically in the first two minutes of the second period with Larne scoring twice to take complete control of the tie.

Further goals midway through the match finished the game off as a contest, and only good goalkeeping by Hillsborough stopper Reuben Hampton kept the score to six.

Striker Johnston has thus far raised eyebrows at Templemore having netted five goals in two games and has already ensured he is the dangerman in this section - he is definitely one to look out for as the tournament progresses.

Meanwhile, in the Under-14 section, Mickey Barr's young charges Derry Colts were well beaten 3-1 by Ballymoney Academy at Thornhill.

Two first-half goals by striker Paul Kelpie and centre-back Jacek Kedzierski put the Blues 2-0 up at half-time and they looked in control.

Fifteen minutes into the second half Colts pulled a goal back through Darragh Stewart, only to concede a third within minutes when, from a corner on the right, Kelpie was again on hand to score to put the result beyond doubt.

Despite two late attempts from Colts to get back into the game, Ballymoney held on for a convincing victory that sees them emerge as one of the favourites in the section.

Elsewhere, local side Trojans saw off American opponents Dorchester Youths in an Under-16 clash at Creggan last night by a comfortable scoreline of 5-1.

The more experienced Trojans led 2-0 at half-time against their opposition, who hail from Massachusetts, with goals from Tiernan Devine followed by a powerful header from a corner by centre-back Shea Frazer.

This was added to in the second period with three more goals, the best a 20-yard piledriver from Ryan McIntyre.

Yesterday also saw the teams embark on the opening parade to officially start the tournament in Londonderry.

The teams began the parade at the Ulster University's Magee campus before making their way into the city centre to the Guildhall where they were met by Mayor John Boyle.

Today sees another full round of fixtures throughout the north-west, with days one and two witnessing magnificent crowds at most venues.

Foyle Cup results: Tuesday, July 17

UNDER 9s: Aileach 1 Phoenix Athletic 3, Buncrana Hearts 3 Don Boscos Colts 0, Limavady Utd 2 Ballinamallard Colts 3, Culmore FC 2 Carn FC 7, Illistrin 1 Bonagee Utd 1, Portstewart 1 Bertie Peacock 3, Phoenix Athletic 1 Hillsboro Boys 5, East Donegal SBY 1 Limavady Utd 3, Magherafelt SB 2 Coleraine Colts 1, Don Boscos 5 Bright Stars 0, Maiden City 0 Bertie Peacock 2, Hillsboro Boys 2 Kildrum Tigers 0, Bonagee Utd 1 Bright Stars 0, East Donegal SBY 1 Illistrin 5, Portstewart 0 Aileach 1, Sion Swifts 1 Ballymoney 4, Foyle Harps 3 Kilmacrennan Colts 3, Tristar 4 Hillsboro Boys Colts 0, Tristar Colts 2 Ballinamallard 2, Ballyraine Utd 3 Glen Rovers 0, Eglinton Eagles 5 Carniny 3, Ballymoor 0 Coleraine 3, Letterkenny R 1 East Donegal Colts 0, Ballinamallard 4 Sion Swifts 4, Killea 0 Ballyraine Utd 4, Coleraine 4 Kilmacrennan Colts 0, Carniny 0 Hillsboro Boys Colts 3, East Donegal Colts 0 Swilly Youth 2

UNDER 10s: Ballyraine Utd 0 Moyola 3, Carn FC 8 Culmore 1, Glen Rovers 0 Phoenix 2, Aileach 1 Foyle Harps 3, Clonmany Shamrocks 0 Portstewart 0, Westport Utd 0 Oxford United 1, Antrim Rovers 0 Ballinamallard Colts 2, Ballyraine Colts 0 Strabane Ath 5, Don Boscos 8 Ballymoor 0, Ardstraw Youth 1 Magherafelt Colts 5, East Donegal SBS 0 Bertie Peacock 0, Coleraine 1 Limavady Utd Colts 1, Mulroy Ac 1 Clooney SS 1, Cockhill Celtic 0 Magherafelt SB 6, Hamilton Ac 7 SOPYC Colts 0, SOPYC 12 Glen Rover Colts 0, Illistrin 5 Newell 2, Hillsboro Boys 5 Oxford Colts 1, Kilmac Ac 4 Limavady Utd 2, Ballymoney Utd 7 Hillsboro Boys Colts 0, South Donegal 4 East Coast Strikers 0, Tristar 3 Don Boscos Colts 0, East Donegal Colts 9 Tristar Colts 1, Ballymena Utd 3 Maiden City Colts 0, Buncrana Hearts 6 SOPYC Juniors 0, NFC Kesh 3 Magherafelt Sky Blue Ath 0, Milford Utd 3 Ballinmallard 0, Lagan Harps Colts 5 Trojans 0

UNDER 11s: Phoenix 1 Clooney SS Colts 2, Oxford Utd 3 IFA Girls Dev 1, Eglinton Eagles 1 Rosario Colts 0, Limavady Utd 0 SOPYC 0, Tristar 2 Don Boscos Colts 0, Warrenpoint Town 0 Hillsboro Boys 2, Culmore 0 Coleraine Colts 0, East Donegal SBS 1 Coleraine 1, Aileach 1 Tristar Colts 1, Oxford Colts 2 Newtowne 0, Illistrin 4 East Coast Strikers 1, Sion Swifts 5 Kick Start 2, Ballyraine Utd 2 South Donegal SBY 4, Foyle Harps 0 Dungannon United 6, Northend 0 Mountjoy 1, Top of the Hill 4 Institute 0, Inishowen Youth 0 Trojans 2, Don Boscos 1 Illies Celtic 2, Mulroy Ac 1 Limavady Colts 1, Bertie Peacock 0 Rosario 6, Letterkenny R 0 Ballinamallard Colt 1, Armagh City 0 Ballymena Utd 5, Milford Utd 0 Maiden City 4, Clooney SS 6 Magherafelt SB Colts 0, Oxford Sunnyside 1 SOPYC Colts 0, Strabane Ath 4 Tummery Ath 0, Glen Rovers 1 Draperstown Celtic 0, Lagan Harps 2 Ballymoor 1, Ballinamallard 8 SOPYC Jun 0

UNDER 12s: Mountjoy Utd 0 Inishowen Youth League 8, East Donegal SBY 0 Ballinamallard 3, Lifford Celtic 0 Ardoyne 9, Tristar 1 Glentoran 4, Lisnaskea Rovers 1 Maiden City 1, Letterkenny & District 0 SOPYC 3, Dergview 0 Cliftonville 8, Portrush 2 Bonagee 6, Limavady Utd 1 Donegal SBY 5, Eany Celtic 0 Dungannon 3, Draperstown Celtic 0 Sheff Utd 11, Raphoe Town 0 Foyle Harps 1, Strabane Ath 2 Ballycastle Youth 6, Bright Stars 2 South Donegal SBY 4, Hillsboro Boys 0 Larne Youth 6, Ballymena Utd 0 Derry Colts 8, Ballyclare Colts 6 Coleraine 2

UNDER 13s: St Patricks 0 Letterykenney NW 5, Draperstown Celtic 2 Tristar Colts 2, Red Star Roe Valley 0 GLOBAL Premier Soccer 17, Bertie Peacock 4 Tristar 1, Craigavon City 3 Inishowen YL 1, East Coast Strikers 2 Dorchester Youth 0, East Donegal SBY 3 Limavady Utd 1, Oxford Utd 1 Dungannon Utd 2, Newhill 2 Maiden City 0, South Donegal SBY 0 Trojans 1, Institute 2 Dragons de la Vaucouleurs 1, IFA Girls Dev 0 Donegal SBY 3, Eglinton Eagles 0 Altrincham 2, Dergview 4 Sion Swifts 2, Sheffield Utd 7 SOPYC 0, Carniny Youth 3 Coleraine 0

UNDER 14s: FD Suomi 4 East Donegal SBY 0, Inishowen Youth League 3 Creagagh Wanderers 0, Donegal SBY 2 Maiden City 1, Coleraine 3 South Donegal SBY 0, Sion Swifts FC 0 Carniny 3, Shankill United 0 Limavady 4, Newell 3 St Marys FC 3, Derry Colts 1 Ballymoney 3, Hibernians 1 Cookstown 1, Glenavon 4 Phoenix Swifts 0, Mountjoy Utd 2 Foyle Harps 0

UNDER 16s: Don Boscos 4 Tristar Colts 0, Dorchester Youth 1 Trojans 5, Strabane Ath 2 Dergview 0, Tristar 0 Ardstraw Youth 3

GIRLS UNDER 9s: Crusaders FC 1 Milford Utd 1, Donegal WL 0 Linfield Girls 5, Sion Swifts 3 Dungiven Celtic 0, Linfield Girls 10 Crusaders FC 0, Dungiven Celtic 0 Donegal WL 3, Milford Utd 7 Sion Swifts 0

GIRLS UNDER 11s: Linfield FC 17 Donegal Girls C 0, Donegal Girls L A 13 Cliftonville L 0, Crusaders Strikers A 3 Donegal Girls L A 1, Donegal Girls C 0 Cliftonville L 4, Linfield FC 3 Crusaders Strikers A 2, Crusaders Strikers B 4 Foyle Belles 3, Derry City Ladies Colts 1 Donegal Girls L B 2, Crusaders Strikers B 10 Sion Swifts 0, Sion Swifts 1 Derry City Ladies Colts 10, Foyle Belles 2 Donegal Girls L B 1

Foyle Cup fixtures: Wednesday, July 18

657 Under 10 Oakgrove A Foyle Harps 10:00 Glen Rovers

658 Under 10 Oakgrove B Magherafelt Colts 10:00 Aileach

659 Under 10 Oakgrove C Oxford United 10:00 Clonmany Shamrocks

660 Under 10 Oakgrove D Limavady Utd Colts 10:00 Westport Utd

653 Under 10 Leafair A Culmore 10:00 Ballyraine Utd

654 Under 10 Leafair B Ballinamallard Colts 10:00 Carn FC

655 Under 10 Magee A Top of the Hill 10:00 Letterkenny Rovers

656 Under 10 Magee B Glentoran Colts 10:00 Lifford Celtic

661 Under 11 Bishops Field A IFA Girls Dev 10:00 Phoenix

662 Under 11 Bishops Field B Tristar Colts 10:00 Oxford Utd

667 Under 11 Scroggy Rd 3G A Newtowne 10:00 Don Boscos

668 Under 11 Scroggy Rd 3G B Trojans 10:00 Oxford Colts

665 Under 11 Strabane - Melvin Mini A SOPYC 10:00 Eglinton Eagles

666 Under 11 Strabane - Melvin Mini B East Coast Strikers 10:00 Limavady Utd

663 Under 11 Vale Centre A A N Other 10:00 Sion Swifts

664 Under 11 Vale Centre B Limavady Colts 10:00 Magherafelt SB

670 Under 9 Aileach B Bertie Peacock 10:00 Phoenix Athletic

669 Under 9 Aileach A Maiden City 10:00 Aileach

671 Under 9 Templemore Sport Complex A Carn FC 10:00 Trojans

673 Under 9 Templemore Sport Complex C Buncrana Hearts 10:00 Culmore FC

672 Under 9 Templemore Sport Complex B Bright Stars 10:00 Illistrin

674 Under 9 Templemore Sport Complex D Ballinamallard Colts 10:00 Bonagee Utd

121 Girls U11 Curragh Road A Linfield FC 10:00 Derry City Ladies Colts

122 Girls U11 Curragh Road B Donegal Girls L B 10:00 Crusaders Strikers A

1565 Girls U9 Caw 1 Crusaders FC 10:00 Donegal WL

1566 Girls U9 Caw 2 Sion swifts 10:00 Linfield Girls

679 Under 10 Oakgrove A Phoenix 10:45 Ardstraw Youth

680 Under 10 Oakgrove B Glen Rovers 10:45 Aileach

681 Under 10 Oakgrove C Portstewart 10:45 Coleraine

682 Under 10 Oakgrove D Clonmany Shamrocks 10:45 Westport Utd

675 Under 10 Leafair A Moyola 10:45 Antrim Rovers

676 Under 10 Leafair B Ballyraine Utd 10:45 Carn FC

677 Under 10 Magee A Northend 10:45 Mountjoy Utd

678 Under 10 Magee B Letterkenny Rovers 10:45 Lifford Celtic

683 Under 11 Bishops Field A Clooney SS Colts 10:45 Aileach

684 Under 11 Bishops Field B Phoenix 10:45 Oxford Utd

689 Under 11 Scroggy Rd 3G A Illies Celtic 10:45 Inishowen Youth

690 Under 11 Scroggy Rd 3G B Don Boscos 10:45 Oxford Colts

687 Under 11 Strabane - Melvin Mini A Rosario Colts 10:45 Illistrin

688 Under 11 Strabane - Melvin Mini B Eglinton Eagles 10:45 Limavady Utd

685 Under 11 Vale Centre A Kick Start 10:45 Mulroy Ac

686 Under 11 Vale Centre B Sion Swifts 10:45 Magherafelt SB

692 Under 9 Aileach B Kildrum Tigers 10:45 Portstewart

691 Under 9 Aileach A Phoenix Athletic 10:45 Maiden City

693 Under 9 Templemore Sport Complex A Culmore FC 10:45 Magherafelt SB

695 Under 9 Templemore Sport Complex C Coleraine Colts 10:45 Buncrana Hearts

696 Under 9 Templemore Sport Complex D Bright Stars 10:45 Limavady Utd

694 Under 9 Templemore Sport Complex B Ballinamallard Colts 10:45 East Donegal SBY

123 Girls U11 Curragh Road A Winner 121 10:45 Winner 122

124 Girls U11 Curragh Road B Loser 121 10:45 Loser 122

1567 Girls U9 Caw 1 Milford Utd 10:45 Dungiven Celtic

701 Under 10 Oakgrove A Ardstraw Youth 11:30 Foyle Harps

702 Under 10 Oakgrove B Phoenix 11:30 Magherafelt Colts

703 Under 10 Oakgrove C Coleraine 11:30 Oxford United

704 Under 10 Oakgrove D Portstewart 11:30 Limavady Utd Colts

697 Under 10 Leafair A Antrim Rovers 11:30 Culmore

698 Under 10 Leafair B Moyola 11:30 Ballinamallard Colts

699 Under 10 Magee A Mountjoy Utd 11:30 Top of the Hill

700 Under 10 Magee B Northend 11:30 Glentoran Colts

705 Under 11 Bishops Field A Aileach 11:30 IFA Girls Dev

706 Under 11 Bishops Field B Clooney SS Colts 11:30 Tristar Colts

711 Under 11 Scroggy Rd 3G A Inishowen Youth 11:30 Newtowne

712 Under 11 Scroggy Rd 3G B Illies Celtic 11:30 Trojans

709 Under 11 Strabane - Melvin Mini A Illistrin 11:30 SOPYC

710 Under 11 Strabane - Melvin Mini B Rosario Colts 11:30 East Coast Strikers

707 Under 11 Vale Centre A Mulroy Ac 11:30 A N Other

708 Under 11 Vale Centre B Kick Start 11:30 Limavady Colts

714 Under 9 Aileach B Aileach 11:30 Kildrum Tigers

713 Under 9 Aileach A Bertie Peacock 11:30 Hillsboro Boys

717 Under 9 Templemore Sport Complex C Trojans 11:30 Coleraine Colts

715 Under 9 Templemore Sport Complex A Don Boscos Colts 11:30 Carn FC

718 Under 9 Templemore Sport Complex D Limavady Utd 11:30 Don Boscos

716 Under 9 Templemore Sport Complex B Bonagee Utd 11:30 East Donegal SBY

125 Girls U11 Curragh Road A Donegal Girls L A 11:30 Foyle Belles

126 Girls U11 Curragh Road B Crusaders Strikers B 11:30 Cliftonville L

1569 Girls U9 Caw 1 1st group A 11:30 4th group A

1570 Girls U9 Caw 2 2nd group A 11:30 3rd group A

723 Under 10 Oakgrove A Newell 12:15 East Donegal SBS

724 Under 10 Oakgrove B Oxford Colts 12:15 Illistrin

725 Under 10 Oakgrove C Clooney SS 12:15 Kilmac Ac

726 Under 10 Oakgrove D Hillsboro Boys Colts 12:15 Mulroy Ac

719 Under 10 Leafair A Strabane Ath 12:15 Cockhill Celtic

720 Under 10 Leafair B SOPYC Colts 12:15 Ballyraine Colts

721 Under 10 Magee A Ballymoor 12:15 Lagan Harps

722 Under 10 Magee B Glen Rover Colts 12:15 Don Boscos

727 Under 11 Bishops Field A Hillsboro Boys 12:15 Tristar

728 Under 11 Bishops Field B South Donegal SBY 12:15 Warrenpoint Town

733 Under 11 Scroggy Rd 3G A Rosario 12:15 Foyle Harps

734 Under 11 Scroggy Rd 3G B Ballinamallard Colts 12:15 Bertie Peacock

731 Under 11 Strabane - Melvin Mini A Mountjoy 12:15 Culmore

732 Under 11 Strabane - Melvin Mini B Coleraine 12:15 Northend

729 Under 11 Vale Centre A Ballymena Utd 12:15 Top of the Hill

730 Under 11 Vale Centre B Maiden City 12:15 Armagh City

735 Under 9 Aileach A Hillsboro Boys 12:15 Portstewart

737 Under 9 Templemore Sport Complex A Don Boscos Colts 12:15 Magherafelt SB

740 Under 9 Templemore Sport Complex D Illistrin 12:15 Don Boscos

736 Under 9 Aileach B Killea 12:15 Ballinamallard

739 Under 9 Templemore Sport Complex C QPS 12:15 Eglinton Eagles

738 Under 9 Templemore Sport Complex B East Donegal Colts 12:15 Ballymoor

127 Girls U11 Curragh Road A Winner 125 12:15 Winner 126

128 Girls U11 Curragh Road B Loser 125 12:15 Loser 126

745 Under 10 Oakgrove A Bertie Peacock 13:00 Hillsboro Boys

746 Under 10 Oakgrove B East Donegal SBS 13:00 Illistrin

747 Under 10 Oakgrove C Limavady Utd 13:00 Ballymoney Utd

748 Under 10 Oakgrove D Kilmac Ac 13:00 Mulroy Ac

741 Under 10 Leafair A Magherafelt SB 13:00 Hamilton Ac

742 Under 10 Leafair B Cockhill Celtic 13:00 Ballyraine Colts

743 Under 10 Magee A Larne Youth 13:00 SOPYC

744 Under 10 Magee B Lagan Harps 13:00 Don Boscos

749 Under 11 Bishops Field A Don Boscos Colts 13:00 Ballyraine Utd

750 Under 11 Bishops Field B Tristar 13:00 Warrenpoint Town

755 Under 11 Scroggy Rd 3G A Dungannon United 13:00 Letterkenny R

756 Under 11 Scroggy Rd 3G B Foyle Harps 13:00 Bertie Peacock

753 Under 11 Strabane - Melvin Mini A Coleraine Colts 13:00 East Donegal SBS

754 Under 11 Strabane - Melvin Mini B Culmore 13:00 Northend

751 Under 11 Vale Centre A Institute 13:00 Milford Utd

752 Under 11 Vale Centre B Top of the Hill 13:00 Armagh City

777 Under 9 Aileach A Tristar Colts 13:00 Ballyraine Utd

778 Under 9 Aileach B Ballinamallard 13:00 Ballymoney

779 Under 9 Templemore Sport Complex A Carniny 13:00 Tristar

781 Under 9 Templemore Sport Complex C Hillsboro Boys Colts 13:00 QPS

782 Under 9 Templemore Sport Complex D Coleraine 13:00 Foyle Harps

780 Under 9 Templemore Sport Complex B Kilmacrennan Colts 13:00 East Donegal Colts

764 Under 12 Lisnagelvin 2 Glentoran 13:00 Maiden City

765 Under 12 Lisnagelvin 3 Tristar 13:00 Lisnaskea Rovers

774 Under 12 Wilton Park Sheff Utd 13:00 SOPYC

771 Under 12 Strabane - Track Draperstown Celtic 13:00 Letterkenny & District

773 Under 12 Vale Centre Coleraine 13:00 Foyle Harps

757 Under 12 Brandywell Showgrounds Ballyclare Colts 13:00 Raphoe Town

758 Under 12 Brooke Park Cliftonville 13:00 Bonagee

769 Under 12 Spamount Dergview 13:00 Portrush

768 Under 12 Prehen 2 Dungannon 13:00 Northend

770 Under 12 St Columbs Pk 2 Eany Celtic 13:00 Newtowne

772 Under 12 Thornhill College 2 Derry Colts 13:00 Ardoyne

761 Under 12 Lifford Celtic Ballymena Utd 13:00 Lifford Celtic

762 Under 12 Roe Mill Road 1 Ballinamallard 13:00 Ballycastle Youth

766 Under 12 Manorcunningham East Donegal SBY 13:00 Strabane Ath

759 Under 12 Carndonagh Inishowen Youth League 13:00 South Donegal SBY

767 Under 12 Prehen 1 Mountjoy Utd 13:00 Bright Stars

760 Under 12 Killea Donegal SBY 13:00 Larne Youth

763 Under 12 Roe Mill Road 2 Limavady Utd 13:00 Hillsboro Boys

775 Under 13 Maginn Park Inishowen YL 13:00 Dragons de la Vaucouleurs

776 Under 13 Thornhill College 1 Letterkenny NW 13:00 Dorchester Youth

129 Girls U11 Curragh Road A Donegal Girls C 13:00 Sion Swifts

158 Girls U13 Curragh Road B Foyle Belles 13:00 Inishowen YL B

1571 Girls U9 Caw 1 Winner 1569 13:00 Winner 1570

1572 Girls U9 Caw 2 Loser 1569 13:00 Loser 1570

787 Under 10 Oakgrove A Hillsboro Boys 13:45 Newell

788 Under 10 Oakgrove B Bertie Peacock 13:45 Oxford Colts

789 Under 10 Oakgrove C Ballymoney Utd 13:45 Clooney SS

790 Under 10 Oakgrove D Limavady Utd 13:45 Hillsboro Boys Colts

783 Under 10 Leafair A Hamilton Ac 13:45 Strabane Ath

784 Under 10 Leafair B Magherafelt SB 13:45 SOPYC Colts

785 Under 10 Magee A SOPYC 13:45 Ballymoor

786 Under 10 Magee B Larne Youth 13:45 Glen Rover Colts

791 Under 11 Bishops Field A Ballyraine Utd 13:45 Hillsboro Boys

792 Under 11 Bishops Field B Don Boscos Colts 13:45 South Donegal SBY

797 Under 11 Scroggy Rd 3G A Letterkenny R 13:45 Rosario

798 Under 11 Scroggy Rd 3G B Dungannon United 13:45 Ballinamallard Colts

795 Under 11 Strabane - Melvin Mini A East Donegal SBS 13:45 Mountjoy

796 Under 11 Strabane - Melvin Mini B Coleraine Colts 13:45 Coleraine

793 Under 11 Vale Centre A Milford Utd 13:45 Ballymena Utd

794 Under 11 Vale Centre B Institute 13:45 Maiden City

799 Under 9 Aileach A Ballyraine Utd 13:45 Sion Swifts

800 Under 9 Aileach B Glen Rovers 13:45 Killea

801 Under 9 Templemore Sport Complex A Hillsboro Boys Colts 13:45 Oxford United

803 Under 9 Templemore Sport Complex C Finn Town Harps 13:45 Tristar

804 Under 9 Templemore Sport Complex D Kilmacrennan Colts 13:45 Swilly Youth

802 Under 9 Templemore Sport Complex B Letterkenny R 13:45 Foyle Harps

154 Girls U13 Curragh Road A Cliftonville L 13:45 Ballymoney Utd

159 Girls U13 Curragh Road B Killen R 13:45 Inishowen YL A

1574 Girls U9 Caw 1 group 1 13:45 group 2

805 Under 10 Leafair A Don Boscos Colts 14:30 South Donegal

806 Under 10 Leafair B Maiden City Colts 14:30 Tristar

807 Under 10 Magee A Tristar Colts 14:30 QPS

808 Under 10 Magee B Maiden City 14:30 East Donegal Colts

813 Under 11 Bishops Field A SOPYC Colts 14:30 Clooney SS

814 Under 11 Bishops Field B Ballymoor 14:30 Oxford Sunnyside

815 Under 11 Scroggy Rd 3G A SOPYC Jun 14:30 Strabane Ath

816 Under 11 Scroggy Rd 3G B Draperstown Celtic 14:30 Ballinamallard

817 Under 9 Aileach A Sion Swifts 14:30 Tristar Colts

818 Under 9 Aileach B Ballymoney 14:30 Glen Rovers

819 Under 9 Templemore Sport Complex A Eglinton Eagles 14:30 Finn Town Harps

821 Under 9 Templemore Sport Complex C Oxford United 14:30 Carniny

822 Under 9 Templemore Sport Complex D Ballymoor 14:30 Letterkenny R

820 Under 9 Templemore Sport Complex B Swilly Youth 14:30 Coleraine

155 Girls U13 Curragh Road A Crusaders Strikers 14:30 Sion Swifts

162 Girls U13 Curragh Road B Donegal WL A 14:30 Donegal WL C

825 Under 13 St Columbs Stadium Altrincham 15:00 Limavady Utd

832 Under 13 Strabane - Melvin 3G Eglinton Eagles 15:00 East Donegal SBY

824 Under 13 Leafair Tristar 15:00 SOPYC

829 Under 13 Oakland Bertie Peacock 15:00 Sheffield Utd

833 Under 13 Templemore Central Donegal SBY 15:00 Maiden City

823 Under 13 St Canices Pk IFA Girls Dev 15:00 Newhill

836 Under 13 Wilton Park Dungannon Utd 15:00 GLOBAL Premier Soccer

826 Under 13 Roe Mill Road 1 Oxford Utd 15:00 Red Star Roe Valley

835 Under 13 Vale Centre Coleraine 15:00 Trojans

827 Under 13 Lisnagelvin 1 Carniny Youth 15:00 South Donegal SBY

828 Under 13 Lisnagelvin 2 Tristar Colts 15:00 Sion Swifts

831 Under 13 Spamount Draperstown Celtic 15:00 Dergview

830 Under 13 Prehen 3 Craigavon City 15:00 Institute

834 Under 13 Templemore Swilly St Patricks 15:00 East Coast Strikers

840 Under 14 Brandywell Stadium Carniny 15:00 Hibernians

838 Under 14 Brandywell Showgrounds Cookstown 15:00 Sion Swifts FC

842 Under 14 Roe Mill Road 2 Limavady 15:00 FD Suomi

846 Under 14 St Columbs Pk 2 East Donegal SBY 15:00 Shankill United

837 Under 14 Prehen 1 Tristar 15:00 Coleraine

839 Under 14 Brooke Park South Donegal SBY 15:00 Foyle Harps Colts

844 Under 14 Prehen 2 Creagagh Wanderers 15:00 Newell

843 Under 14 Greencastle St Marys FC 15:00 Inishowen Youth League

841 Under 14 Killea Keadue Rovers FC 15:00 Donegal SBY

845 Under 14 St Columbs Pk 1 Ballymoney 15:00 Glenavon

847 Under 14 Thornhill College 2 Phoenix Swifts 15:00 Derry Colts

848 Under 15 Thornhill College 1 Derry Colts 15:00 Newcastle FC

849 Under 10 Leafair A East Coast Strikers 15:15 Ballymena Utd

850 Under 10 Leafair B South Donegal 15:15 Tristar

851 Under 10 Magee A Glentoran Ac 15:15 Hamilton AC Colts

852 Under 10 Magee B QPS 15:15 East Donegal Colts

857 Under 11 Bishops Field A Magherafelt SB Colts 15:15 Lagan Harps

858 Under 11 Bishops Field B Clooney SS 15:15 Oxford Sunnyside

859 Under 11 Scroggy Rd 3G A Tummery Ath 15:15 Glen Rovers

860 Under 11 Scroggy Rd 3G B Strabane Ath 15:15 Ballinamallard

861 Under 9 Aileach A Strabane Ath 15:15 Carryduff Colts

862 Under 9 Aileach B Kickstart 15:15 Kilmacrennan FC

863 Under 9 Templemore Sport Complex A Newell 15:15 Clooney SS

864 Under 9 Templemore Sport Complex C Milford 15:15 Dungannon

163 Girls U13 Curragh Road B Donegal WL B 15:15 Coleraine FC

166 Girls U13 Curragh Road A Ballinamallard FC 15:15 Sion Swifts Colts

865 Under 10 Leafair A Ballymena Utd 16:00 Don Boscos Colts

866 Under 10 Leafair B East Coast Strikers 16:00 Maiden City Colts

867 Under 10 Magee A Hamilton AC Colts 16:00 Tristar Colts

868 Under 10 Magee B Glentoran Ac 16:00 Maiden City

873 Under 11 Bishops Field A Lagan Harps 16:00 SOPYC Colts

874 Under 11 Bishops Field B Magherafelt SB Colts 16:00 Ballymoor

875 Under 11 Scroggy Rd 3G A Glen Rovers 16:00 SOPYC Jun

876 Under 11 Scroggy Rd 3G B Tummery Ath 16:00 Draperstown Celtic

877 Under 9 Aileach A Portrush FC 16:00 Glen Rovers Colts

878 Under 9 Aileach B Strabane Ath 16:00 Top of the Hill

879 Under 9 Templemore Sport Complex A Newtown 16:00 Newbuildings

880 Under 9 Templemore Sport Complex C Limavady Colts 16:00 Clooney SS

157 Girls U13 Curragh Road B Loser 154 16:00 Loser 155

167 Girls U13 Curragh Road A NISGL 16:00 Derry City Ladies Colts

809 Under 10 Leafair A Trojans 16:45 Milford Utd

810 Under 10 Leafair B SOPYC Juniors 16:45 Lagan Harps Colts

811 Under 10 Magee A Dungannon Utd 16:45 Tummery Ath

812 Under 10 Magee B Magherafelt Sky Blue Ath 16:45 Sion Swifts

881 Under 9 Aileach A Carryduff Colts 16:45 Kickstart

882 Under 9 Aileach B Glen Rovers Colts 16:45 Kilmacrennan FC

883 Under 9 Templemore Sport Complex A Dungannon 16:45 Limavady Colts

884 Under 9 Templemore Sport Complex C Newbuildings 16:45 Newell

156 Girls U13 Curragh Road A Winner 154 16:45 Winner 155

161 Girls U13 Curragh Road B Loser 158 16:45 Loser 159

885 Under 14 Lifford Celtic Maiden City 17:00 SOPYC

887 Under 14 Strathfoyle Foyle Harps 17:00 Finn Harps FC

886 Under 14 St Columbs Stadium Newhill 17:00 Mountjoy Utd

899 Under 16 Prehen 1 Kildrum Tigers 17:00 Hearts

901 Under 16 Clooney Park West Maiden City 17:00 West Chester FC

900 Under 16 Carrowmena Inishowen YL 17:00 Tristar

904 Under 16 Lettershandoney Ardstraw Youth 17:00 Everton America

905 Under 16 Roe Mill Road 1 Bertie Peacock FC 17:00 Institute

903 Under 16 Leafair Trojans 17:00 Ballymena United

906 Under 16 Lisnagelvin 2 St Marys 17:00 Dorchester Youth

902 Under 16 St Canices Pk Tristar Colts 17:00 Strabane Ath

907 Under 16 Strabane - Melvin 3G Dergview 17:00 Don Boscos

894 Under 15 St Columbs Pk 1 Partick 17:00 Maiden City

888 Under 15 Aileach 1 Ballymoor FC 17:00 St James

889 Under 15 Brandywell Showgrounds Colleyville SA - Evolution 17:00 Phoenix FC

891 Under 15 Newbuildings Letterkenny Rovers 17:00 Newbuildings

892 Under 15 Prehen 2 Right to Dream 17:00 Roe Valley

893 Under 15 Prehen 3 Drumkeen Utd 17:00 Sion Swifts

890 Under 15 Lisnagelvin 1 South Donegal SBY 17:00 St Marys

897 Under 15 Templemore Swilly Derry City FC 17:00 Greenisland

895 Under 15 University Coleraine A First Choice Soccer B 17:00 Foyle Harps

898 Under 15 University Coleraine B Oxford United 17:00 West Florida Flames

896 Under 15 Templemore Central Willowbank 17:00 Culmore

853 Under 10 Leafair A Ballinmallard 17:30 Buncrana Hearts

854 Under 10 Leafair B Milford Utd 17:30 Lagan Harps Colts

855 Under 10 Magee A Lurgan Celtic 17:30 NFC Kesh

856 Under 10 Magee B Tummery Ath 17:30 Sion Swifts

908 Under 9 Aileach A Top of the Hill 17:30 Portrush FC

909 Under 9 Templemore Sport Complex A Newtown 17:30 Milford

160 Girls U13 Curragh Road A Winner 158 17:30 Winner 159

165 Girls U13 Curragh Road B Loser 162 17:30 Loser 163

869 Under 10 Leafair A Buncrana Hearts 18:15 Trojans

870 Under 10 Leafair B Ballinmallard 18:15 SOPYC Juniors

871 Under 10 Magee A NFC Kesh 18:15 Dungannon Utd

872 Under 10 Magee B Lurgan Celtic 18:15 Magherafelt Sky Blue Ath

164 Girls U13 Curragh Road A Winner 162 18:15 Winner 163

169 Girls U13 Curragh Road B Loser 166 18:15 Loser 167

910 Under 12 Brooke Park Tampa Bay Rowdies 19:00 Bertie Peacock

911 Under 12 Oakland Oxford United 19:00 SOPYC Colts

912 Under 16 University Coleraine A Dunfanaghey 19:00 First Choice Soccer

922 Under 19 Brandywell Stadium Derry City FC 19:00 Maiden City Academy

925 Under 19 Prehen 4 Mid City Lions 19:00 Sion Swifts

923 Under 19 Leafair North Coast Utd 19:00 Institute FC

926 Under 19 Strabane - Melvin 3G Trojans FC 19:00 Strabane Ath

924 Under 19 Lettershandoney Ballymena 19:00 Swilly Mariners

921 Under 19 Aileach 1 Dergview 19:00 Inishowen YL

168 Girls U13 Curragh Road A Winner 166 19:00 Winner 167

1535 Ladies Buncrana Illies Everton America USA 19:00 Illes Ladies

1536 Ladies Clooney Park West Foyle Belles 19:00 Greencastle Ladies

1537 Ladies Prehen 3 Socal Select USA 19:00 Twin City Fires USA

1589 Under 17 Wilton Park Institute 19:00 Oxford United

1590 Under 17 Brandywell Showgrounds Lagan Harps 19:00 Maiden City

1591 Under 17 Maginn Park Altrincham 19:00 Inishowen YL

1592 Under 17 Limavady Showgrounds Limavady United 19:00 Sion Swifts

1593 Under 17 Lisnagelvin 1 Slata Sweden 19:00 Derry City

1594 Under 17 St Columbs Stadium Bonagee United 19:00 Newry Utd

1595 Under 17 University Coleraine B Letterkenny Rovers 19:00 First Choice Soccer

Belfast Telegraph

Daily News Headlines Newsletter

Today's news headlines, directly to your inbox.

Popular

From Belfast Telegraph