| 4°C Belfast

Latest fixtures for week beginning, February 23

Close

Action from Immaculata v Killyleagh in the Clarence Cup 3rd Round

Action from Immaculata v Killyleagh in the Clarence Cup 3rd Round

Action from Immaculata v Killyleagh in the Clarence Cup 3rd Round

The latest fixtures for the week beginning February 23

Monday February 24

Danske Bank Premiership (kick-off 8pm)

Linfield v Glenavon


Setanta Sports Cup (kick-off 7.45pm)

Quarter-finals (1st leg)
Shamrock Rovers v Glentoran
Crusadsers v Sligo
Dundalk v Coleraine
Ballinamallard United v St Patarick's Ath. (8pm)


Marshall Cup (kick-off 7.45pm)
4th round
Bourneview v St Mary's



Tuesday February 25


Belfast Telegraph
Championship 2 (kick-off 7.45pm)

Armagh City v Killymoon Rangers


Irish Universities Centenary Collingwood Cup (at UCD, Dublin)
1st round (kick-off 1.30pm)

DCU v Mary Immaculate, Limerick
UUJ v Royal College of Surgeons
Queen's University v University of Limerick


Fermanagh & Western League
Youth Division
Enniskillen Town United v Enniskillen Athletic (6.30pm)
Killen Rangers v Strathroy Harps (7pm)
Enniskillen Rangers v Lisnaskea Rovers (8.30pm)





Wednesday February 26

Belfast Telegraph Championship 2 (kick-off 7.45pm)
Newington YC v Lurgan Celtic


Northern Ireland Reserve League (kick-off 7.45pm)
Glentoran II v Cliftonville Oly.


Irish Universities Centenary Collingwood Cup (at UCD, Dublin)

Quarter-finals
DCU or Mary Immaculate v UUJ or Royal College of Surgeons (2.30pm)
Queen or University of Limerick v NUI
Galway (2.30pm
UCD v NUI Maynooth (11am)
Trinity College Dublin v UCC (11am)




Thursday February 27

Irish Universities Centenary Collingwood Cup (at UCD, Dublin)
Semi-finals (2.30pm)




Friday February 28


Northern Ireland Reserve League (kick-off 7.45pm)
Warrenpoint Town Res. v Glentoran II


Mid Ulster League (kick-off 8pm)
Reserve Championship
Armagh City Res. v Loughgall Res.
Banbridge Rangers Res. v Valley Rangers Res. (8.15pm)



Irish Universities Centenary Collingwood Cup (at UCD, Dublin)
Final (5pm)




Saturday March 1

Irish Cup (kick-off 3pm)
6th round
Ballinamallard United v Glenavon
6th round replay
Glentoran v Armagh City
Quarter-finals
Ballymena United v Dungannon Swifts
Crusaders v Ballyclare Comrades
Queen's University v Bangor


Belfast Telegraph Championship 1 (kick-off 3pm)
Carrick Rangers v Dundela
H & W Welders v Limavady Utd.
Institute v Lisburn Distillery
Knockbreda v Donegal Celtic
Loughgall v Dergview


Belfast Telegraph Championship 2 (kick-off 3pm)

Banbridge Town v Sport & Leisure Swifts
Glebe Rangers v Annagh Utd.


Northern Amateur League (kick-off 2pm)
* League Fixtures to be made at Monday evening's meeting

Clarence Cup (kick-off 1.30pm)

2nd round
Woodvale v Saintfield United
Suffolk Swifts v Kelvin OB
3rd round
Larne Tech OB v Orangefield OB
Drumaness Mills v St Teresa's YC
Ards Rangers v Dundonald
Portaferry Rovers v Dunmurry Rec.
Finaghy v Nortel
Derriaghy CC v Ardglass
Bangor Swifts v Rathfriland Rangers

Walter Moore Cup (kick-off 1.30pm)
3rd round
Killyleagh YC II v Iveagh Utd. II
Derriaghy CC II v Lisburn Rgs. II
Downshire YM II v Woodvale II
4th round
Islandmagee II v Nortel II

Templeton Cup (kick-off 1.30pm)
3rd round
Newtownbreda II v Donard Hospital IIBasement II v Temple Rgs. IILower Shankill II v Bangor YM II4th roundWhitehead Eagles II v Basement II

Mid Ulster League (kick-off 2.15pm)

Intermediate A
Banbridge Rangers v Dollingstown
Camlough Rovers v Tandragee Rovers
Fivemiletown Utd v AFC Craigavon
Lisanally Rangers v Crewe Utd.
Markethill Swifts v Broomhill
Seapatrick v Ballymacash Rangers

Intermediate B
Broomhedge v Newry City
Dungannon Tigers v
Banbridge AFC
St Mary's v Bourneview
Valley Rangers v Lurgan Town

Division 1
Coalisland Athletic v Scarva Rangers
Dungannon Rovers v Armagh Rovers
Hill Street v Gilford Crusaders
Lurgan Institute v Ambassadors
Riverdale v Ballyoran

Division 2
Celtic Club v Glenavy
Keady Celtic v Armagh Celtic
Red Star v Craigavon City
Tullygally v Portadown BBOB
Tullyvallen v Donaghmore

Division 3
Donacloney v Sandy Hill
Glenanne Utd. v White City
Moira Albion v Armagh Blues
Mowhan Utd. v Cookstown Celtic
Santos v Rectory Rangers

Division 4
Aghalee Village v Hillsborough Boys
Castlecaulfield v The Dons
Union Lusa v Knockmenagh Swifts

Reserve Championship
Coagh Utd. Res. v Annagh Utd. Res.
Newry City Res. v Banbridge Town Res.

Reserve Division 1
AFC Craigavon Res. v Seapatrick Res.
Lower Maze Res. v Hill Street Res.
Oxford Sunnyside Res. v Armagh Celtic Res.
St Mary's Res. v Hanover Res.

Reserve Division 2
Banbridge Rangers Swifts v Lurgan Town Res.
Bourneview Res. v Markethill Swifts Res.
Laurelvale Res. v Derryhirk Utd. Res.
Lurgan BBOB Res. v Ambassadors Res.

Reserve Division 3
Rathfriland Rangers Swifts v Portadown BBOB Res.
Red Star Res. v Gilford Crusaders Res.
Richhill Res. v Tullygally Res.

Reserve Division 4
Armagh Blues Res. v Broomhedge Res.
Banbridge AFC Res. v Dungannon Rovers Res.
Rectory Rangers Res. v Tullyvallen Res.

Marshall Cup (kick-off 2pm)

4th round
Hanover v Moneyslane

Alan Wilson Cup (kick-off 2pm)
2nd round
Richhill v Seagoe

John Magee Memorial Trophy (kick-off 2.15pm)

2nd round
CTA Athletic v Lurgan Thistle
Semi-final
Damolly v Goodyear

O’Hara Cup

3rd round
Dollingstown Res. v Tandragee Rovers
Res.
4th round
Moneyslane Res. v Derryhirk Utd. Res.
Ballyoran Res. v Coalisland Athletic Res.

Mid Ulster League Cup
2nd round
Seagoe Res. v Damolly Res.
3rd round
Lurgan Institute Res. v Ballymacash Rangers Res.


Coca Cola IFA Junior Cup (kick-off 1.30pm)

Quarter-finals
Carniny Rangers v Lisbellaw United
Harryville Homers v Silverwood United
Lisnarick v Killen Rangers
Windmill Stars v St. Paul's


Down Area League (kick-off 2pm)

Premier Division
Vision Athletic v Brentwood
Oakfield Breda v 3rd Bangor OB
Moat Park Rangers v Corrymeela
Clandeboye YM v Comber YM
Castlereagh Colts v Greenwell Star
8th OB v Ravenhill YM
Willowfield Parish v Comber Star

Division 1
Newtown Forest v North Down
Bryansburn Rangers III v 82nd
Bangor YM III v 43rd OB
Bangor Swifts III v Ballygowan Valentine
Ballywalter Rec. III v Stranmillis 37th OB
Agapé v Abbey
Villa III
Queen's Graduates III v Ards Rangers III

Division 2A
Ravenhill YM II v Bryansburn Rangers IV

Division 2B
Ballygowan II v 8th OB II
Castlereagh Colts II v Willowfield Parish II
Comber Star II v Bangor Rangers IV


Ampion Newcastle League
Harry Clarke Cup (kick-off 1.30pm)

3rd round
Valley Rangers III v Kirkistown
Kilmore Rec. II v Carryduff Athletic
4th round
Annalong v Killough
Strangford v Tollymore United
Ballynagross v Castleabbey
Carryduff Colts v Newcastle II
Castlewellan v Ballyvea
Ballynahinch Oly. II v Ballynahinch Utd. Swifts


Old Boys League
First Division
Lower Ards YM v 68th OB A
Ballysillan Elim YM C v 92nd OB E

Second Division
West Kirk YM v 92nd OB C
4th Newtownabbey OB C v 10th OB
Ravenhill YM C v 2nd OB B
Wave YM v Ards BL YM
22nd OB C v 2nd YM


Fermanagh & Western League (kick-off 2.30pm)
Rehill Cup (kick-off 2pm)

1st round
Enniskillen Town United Res. v Lisnaskea Rovers Res.
Strule United Res. v Glebe
United Res.


South Antrim League
Premier Division
Lambeg Rgs. v Glaston
Ballymacash YM v Warren YM
Ballynafeigh YM v Orangefield OB III
Bloomfield III v Sandy Row
Braniel YM v Belvoir FC

Division 1
Stranmillis II v 1st Lisburn
Belvoir FC II v 1st Lisburn
South Antrim v Victoria Ath.
Clarawood YM v Moira Albion II
Ballymacash YM II v Clonduff YM

Division 2
Warren YM II v Lambeg Rgs. II
Newtown Forest III v Ballymacash YM III
Cregagh Wanderers v Braniel YM II
Carrowdore YM v Clonduff YM II
FC Utd. Lisburn II v Lisburn Ath.



North West Saturday Morning League
Premier Division
Creggan Swifts v Brandywell Celtic
Strabane Athletic v Rosemount
Phoenix Swifts v Clifton Villa
Westbank United v Du Pont

Championship
Newton
Heath v Collon Celtic
Drumahoe v Bentley
Art Deco v Gransha Institute
Tristar v Sion Swifts

First Division
Culmore v HML
Oxford United v Hatmore Harps
Phoenix Athletic Colts v Oakleaf Celtic
Metro v City Colts

Please log in or register with belfasttelegraph.co.uk for free access to this article.

Already have an account?

Belfast Telegraph